Jump to content
FAS Goran
STG

Bravo/a / Marea - skidanje fabričkog radija

Recommended Posts

ja bih pretpostavio da ima vise vrsta kasetasha koji su isli u grupaciju Bravo/Brava/Marea :) evo ti slika iz burazerove mare-e gde on ima kasetas koji uopste ne lici ni na vas a ni na ovaj budzeni :)

tj. nema vratasca, drugciji raspored dugmica... u ostalom evo slike pa sam zakljuci :)

DSCI2927.jpg DSCI2926.jpg

fotku nisi nasao na ovom forumu (odnosno mozda jesi ali nije to niko od nasih radio) i ja sam naleteo na nju kad sam tek kupio zmaja :)

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, nemaju svi uredjaju vratanca. :) Moj radio nema vratanca i nema kontrole za cd changer. Evo ti kakav je moj radio:

Blonde_Girlfriend_Sexy_Poses_www_Gutter_Uncensore.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da nemaju svi uredjaji vratanca,

sinoc bas pre nego sto sam odgovorio na ovu temu sam izvesno vreme Vooglao :) , ne bi li pronasao fotku fabrickog kasetasa koji je nalik onom o kome mi pricamo, tj bez vratanca i sa svim onim sitnicama kao sto je na onoj slici. E da sam nasao rekao bih vam da ste u pravu :unworthy::unworthy: i da je u pitanju budzevina, a ovako bez ''dokaza'' ostaje nam samo da nagadjamo :thumbup:

Mada verujem i u ono,.. da tako nesto postoji 100% bi neko sa ovog foruma to posedovao :rambo:

Eto ako neko uspe da pronadje ISTI ovakav, da vidimo kakav je u originalnom stanju (pre budzenja MP3-a) neka okaci fotku :lol:

Ili da otvaramo temu : Kakvi su nam fabricki radio uredjaju na bravu/i/marei :book: salim se ! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slike mog radia,to je isti kao i taj budzen...znaci nema vratanca.Posto uskoro skidam ovaj moj original da bi stavio blendu slikacu ga blize da vidis da je to to.

IMG_1389.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad gledam fotku i stvarno je isti kao onaj ''mp3'' . Onaj ko ga je ''budzio'' stvarno je to profi uradio, barem koliko to pokazuje fotka u mraku.

Ja za svoj kas imam resenje : Kaseta + 3.5mm dzek za mp3 player + naravno mp3 player. Ne verujem da bi nasao neki player da ubudzim kao sto je to uradio lik sa one fotke, ali cini mi se da smo ovu misteriju resili ! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim forumasima!

Kad ste se vec dotakli ove teme, zanima me da lina fabrickom FM-u postoji opcija prebacivanja tezista zvuka sa prednjih na zadnje tj. NAPRED/NAZAD (FRONT/REAR)? Ubacio sam zvucnike pozadi na policu, skunuo plastiku na zdeku, i svi zvucnici rade, znam da postoji opcija za Left/Right, ali ova druga, nikako da je pronadjemj, sta predlazete!?!?

Uh da nezaboravim, u pitanju je ovaj model:

Blonde_Girlfriend_Sexy_Poses_www_Gutter_Uncensor.jpg

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@STG

evo copy/paste sa brazilskog brava foruma. uradio lik isto sto i ovaj tvoj famozni ;) evo iz cega je iscupao usb :)

eu abri o toca fitas' date=' e tem como retirar somente o mecanismo da fita .. basta retirar 04 parafusos.. que ele sai inteiro deixando todo o espaço para a placa usb... eu retirei a placa usb disto aki:

img1j0.jpg

e essas são as outras vistas mais de longe um pouquinho

3011100857001.jpg

u abri o toca fitas, e tem como retirar somente o mecanismo da fita .. basta retirar 04 parafusos.. que ele sai inteiro deixando todo o espaço para a placa usb... eu retirei a placa usb disto aki:

prevedi sebi tekst na translate-ru, kupi od dovle isti radio kao onaj budzeni i baci se u akciju :), verujem da to nije toliko tesko :)

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam i ja nasao temu na tom forumu pa prelistavam. U principu, rasklopis mp3 plejer i uklopis ga u kas. Jedino je pitanje kako spojiti izlaze sa kasom?

Inace, meni se ovi plejeri za Brazilsko trziste uopstene svidjaju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vala ni meni :) cak sta vise meni se ni ovi za jevropsko ne svidjaju :)

pa ebem li ga, neki "majstor" sigurno zna to sve spojiti, zalemiti, naplatiti ... :)

@bokija - lako se tebi rugati kad imas Clarion :harhar:

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam,vratio sam original kasetofon.Ako ne verujes mogu da ti slikam uz danasnji datum na novinama.rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh, pa ovo je bas poduhvat, ala ga je nabudzio svaka mu cast ! :thumbsup:

Imas pravo, treba to spojiti sve , mora da ima neka fora da se spoji cinc na cinc, ali treba ga provaliti... mozda neka opcija umesto CD Changer-a ko ce ga znati, brazilci su to !

Meni da se to budzi i ne budzi mi se bas, hvala na ideji, mozda nekom prilikom ko zna i alal vera gde si uspeo ovo da iscackas ! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje za Dr.Tuborga, kako skinuti plastiku sa fabrickog fm, kako zameniti, staviti i gde kupiti diode za osvetljenje fm-a? Pozdrav

Mislim na plastiku radia, kad izvadim iz lezista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svim forumasima!

Kad ste se vec dotakli ove teme, zanima me da lina fabrickom FM-u postoji opcija prebacivanja tezista zvuka sa prednjih na zadnje tj. NAPRED/NAZAD (FRONT/REAR)? Ubacio sam zvucnike pozadi na policu, skunuo plastiku na zdeku, i svi zvucnici rade, znam da postoji opcija za Left/Right, ali ova druga, nikako da je pronadjemj, sta predlazete!?!?

Uh da nezaboravim, u pitanju je ovaj model:

Blonde_Girlfriend_Sexy_Poses_www_Gutter_Uncensor.jpg

Pozdrav.

I mene je to dugo mucilo...i slucajno nadjoh...

1. stisnes dugme EXP, drzis nekoliko sekundi i udjes u meni (radio mora biti ukljucen)

2. fabricki je podeseno da ulazis na podesavanje vremena...

3. strelicama se kreces kroz meni dok ne nadjes R--F koji je fabricki OFF

4. prebacis na ON (nism 120% siguran kojim tasterom)

5. opet stisnes EXP da izadjes iz menija za podesavanje

e da, zaboravih da napomenem da je onaj "nabudzeni" moj... :)

jedina mana je sto oni transmiteri traju manje od godinu dana, tako da sam ja vec treci ugradio :wallbash: i ne kostaju 500 nego 1000 dinara :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gde si ti druze, kada se o tome odvijala polemika od jutra do mraka, da nam reknes i ti po koju ! :rolleyes:

Znaci vek trajanja tvom nabudzenom radiu i nije bas za pohvalu ! Reci mi , to si ubacio onaj obican transmiter (samo odgovarajuceg oblika kako bi mogao stati u onaj otvor)? Da li si ga povezao sa ostalim funkcijama na radiu, sledeca pesma, play-stop-pause ? Ili radi na principu obicnog transmitera, tipa ubodes mu frekvenciju i sve ostale komande su na njemu ? Ako imas jos koju fotku... postavi da vidimo kako izgleda !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacio sam onaj najobicniji transmiter. Prvo iz radija iscupas onu mehaniku za kasete da bi oslobodio prostor, onda rasturis transmiter u delice i pocnes polako da pakujes i nakacis ga negde na 12V u radiju i to je to, radi kao klasican transmiter i sve radis preko daljinca koji uz njega dobijes. Bilo je vise slika u nekoj drugoj temi vezano za osvetljenje table i signalne lampice, pokusacu da nadjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da dodam, ako neko ima onakav radio sa poklopcem i komandama za CD, a zainteresovan je za zamenu, neka se javi :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Clarion mp3 player, ali problem je sto imam 6 zvucnika u kolima, a povezana su samo 2, a nikako ne mogu da izvucem cd player da mogu da spojim to kako treba :D evo slike, pokusao sam da vucem, krene malo nesto, ali nemam za sta da uhvatim , a i ne bih da polomim nesto :)

IMG_0965.jpg

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines okvir od cd plejera(ovaj svetlosivi okolo samog plejera),imas ispod okvira po dve rupice sa svake strane.U te rupice gurnes sipkice od celicne zice koji oslobadjaju osigurace cd plejera.Ja nisam imao te zicke pa sam napravio od zicanog ofingera.To ti je to ;)

Edited by genca

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovaj svetlosivi, samo povucem, posto kad uhvatim ceo cd player, krene malo desna strana, a ovaj okvir nisam ni pokusao da skidam, nemam za sta da ga uvatim xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako sa nekim tankim sravcigerom,ali polako da ne pukne :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...