Jump to content
FAS Goran
STG

Bravo/a / Marea - skidanje fabričkog radija

Recommended Posts

Prvo pozdrav svim clanovima foruma od novog clana ! Imam FiatBRAVO 1.2 16v, 2001god.

Sijalica na srednjoj tabli je otkazala sa radom tako da mi je sada pola srednje table neosvetljeno, tacnije deo gde su oni krugovi za podesavanje temperature unutar vozila. Da bih prisao i zamenio sijalicu treba da skidam komplet celu tablu, a da bih to uradio moram da izvucem fabricki kasetofon iz svog lezista, e tu nastaje problem ! Kako to uraditi ?

Prelistavajuci forum videh da su neki clanovi foruma imali takav ''zahvat'' na svojim ljubimcima, pa ako je neko voljan da mi objasni malo detaljnije kako da se izborim sa ovim fabrickim kasetofonom.

Upravljao sam se sa ovom fotkom koju sam nasao na ovom forumu (autor fotke je bio stur u objanjenju, ali iz fotke sam zakljucio sledece: ubacis noz u prorez da bi odblokirao metalni reper koji ima ulogu kao nekog osiguraca da radio ne ide vani, povuces rukom sam radio u pravcu kako gore i ka sebi i... to je to )

Fm_123456.jpg

Ja imam isti ovakav radio kao sto je na gornjoj slici, dakle :

DSCF0570a.jpg

Postavio sam noz, kao sto sam video u uputstvu na prvoj fotki, osetio sam tacno onaj metalni reper, kako ga savijam sa nozem:

DSCF0573_74a.jpg

Zatim sam probao da vucem, podizem i cimam radio ali bez pomaka :thumbdown:

Stavio sam i drugi noz (sa desne strane), kako bih savio i drugi reper :

DSCF0575_76a.jpg

I opet, cimaj, vuci... radio ni da makne :thumbdown:

Na kraju, slika govori vise od reci, probao sam varijantu sa sva cetiri noza :

DSCF0578_77a.jpg

... cimaj, vuci, podizi.... opet nista :wallbash:

Nemoj neko da se smejao dok gleda ove fotke sa nozevima, nisam ja madzionicar pa da probadam fabricke FM-ove tek tako, a da njima bude prijatno, verujem da ni njemu nije bilo lako, kao ni meni :question:


Salu na stranu, za donje repere sam siguran da sam ih ''potrefio'' ovim nozevima, a za gornje i nisam najsigurniji bas !

Ako neko ima neki predlog, ili da mi skrene paznju na eventalnu gresku, samo napred ! :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites
rofl.gifrofl.gifrofl.gifrofl.gifrofl.gifrofl.gifrofl.gifrofl.gifrofl.gif Onaj donji pipak treba da se vuce sa strane na gore,da bi se donji deo podigao i oslobodio radio.Gornji se oslobodi na cim,sam od sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovo je brzina ! :)

Ako sam te dobro razumeo, kada zabodem noz (na mojim fotkama donja varijanta znaci), vucem ga lagano ka gore da bi oslobodio reper. U tom trenutku mi se donji deo radia podize... Probacu bas sutra, da ne ''bodem'' po mraku bas, ali ako ne budem imao strpljenja probacu i veceras pa javljam. Mada sad vracam film u nazad i cini mi se da sam ja vukao nozeve ka gore ali ni pomaka radio nije napravio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa samo pogledaj 6-u sliku gosn engleza, vidis kako lim stoji :) nema sta da ti ne bude jasno :thumbsup:

nego, pusti sad radio, sto ti nisi predstavio auto? :evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Xeroj,

znas kako ... za predstavljanje automobila treba lepo i suncano vreme... cist auto... itd. ;)

Bice bice i par fotki... samo da kompletiram prvo ovo sa sijalicama ! Sve pohvale za tvoju limuzinu :)

@Gorane,

pokusacu jos sutra kada se razdani da probam sa ovim nozevima da izvucem radio, ako mi ne podje za rukom, pretpostavljam da mogu bez zakazivanja da svratim do tebe na sekund.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zovi lokalnog narkomana,ima da ga izvadi za 6 eskundi.....rofl.gifrofl.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredi ,nema sanse da se izvuce. Probao sam danas preko dana, zavucem noz i krenem na gore, ali noz dodje tacno do onog granicnika plasticnog i nice ni makac, nisam hteo da silujem da ne iskrivim plastiku...steta bi bilo posto je bas ocuvana da je sredim !

Ostaje mi samo daa odem do gorana , kad se covek vec ponudio :unworthy: da mi on to sa odgovarajucim alatom skine, ali moram da uzmem prethodno sijalicu za tablu. Jel znate koja sijalica ide ? Jel istao ona kao i za osvetljenje pepeljare? (do nje sam danas uspeo da dodjem) :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posao odradjen !

Najpre da se zahvalim Goranu iz ZE na pomoci i njegovim momcima koji su mi pomogli da ovaj posao zapocnem (izglavili su mi fabricki radio iz lezista), sve to sa originalnim alatom (posao od 6 sekundi). HVALA ! :cheers:

Evo i slika, mozda ce nekada nekome biti od koristi :

DSCF0585a.jpg

DSCF0588a.jpg

DSCF0591a.jpg

DSCF0593a.jpg

ovako izgleda leziste metalnih repera gledano sa unutrasnje strane .

DSCF0597a.jpg

ova sijalica je zakazala sa radom (T5)

DSCF0599a.jpg

sijalica zamenjena, i to je vec to!

DSCF0604a.jpg

na kraju, to izgleda ovako !

Edited by STG

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nek si ti njega iscupo... jesi sad naucio kako ide, kad ga opet budes vadio da znas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uhvatio me mrak a i hladnoca dok sam vratio sve nazad, probacu bas sa nozevima (2 komada definitivno) :) preko dana, mislim da sam zapamtio kako to Goranovi doktori rade...steta da ne znam kako se to radi, mozda jedan dan ubacim i diode tu, zasto da ne ! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako negde nadjem ovakvu varijantu :

mp3bravo.jpg

kako sam se odusevio kada sam video ovu fotku, ne znam samo da li sam je pokupio sa ovof foruma ili negde drugde, ali je ovo prava stvar !

Ako uzgred neko i zna gde ovo ima da se nadje i po kojoj ceni, slobodno neka napise :unworthy:

Nikakve Sony, Pioneer i ostale varijante me ne interesuju iz razloga sto bas kvare izgled komandne table !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepota je sto je pozadina brojki i slova na radiju bela pa moze da se stavlja bilo koja boja.thumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj cekaj,

gledam sliku malo pazljivije, meni ovo lici na MP3 player, vidite da onaj deo gde je se stavlja kaseta na fabrickom radiu, tu je dodatni display i usb jack, cak se i USB vidi kako je prikacen ?

mp3bravo1.jpg :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim i gore da na tom kasu pise FIAT , sto nije slucaj na fabrickom radio sa kasetom, nema ni onog traga od vratanca.

No, nebitno uopste... ako neko zna gde bi mogla da se nabavi ovakva varijanta neka napise... ili kako da se napravi .

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na mom pise Fiat, a i na tvom koliko vidim. Ja koliko znam, ne postoji ovakav fabricki radio za Brava. Postoji sa cd-om, a nisam siguran da li ima neki da cita mp3. Realno, zar stvarno mislis da su 2001. ugradjivali USB slot u radio? Ako pogledas na Wikipedii recimo, videces da se prvi komercijalni usb flash drive pojavio 2000. godine. U vreme kada je prestala proizvodnja Brava usb flash nije jos ni zaziveo kako treba. ;)

Ovo na slici je neko sklapao sam. Moguce je da je izvukao aux input i spojio neki mp3 plejer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, verujem ja tebi i sve to, ali prosto mi se ne uklapa ta tvoja prica sa fotkom sto sam postavio. :coffee:

Mp3_Cass_Bravo.jpg

Jasno je da i na mom i na tvom fabrickom playeru za auto pise FIAT, ali to fiat pise na POKLOPCU dela gde se ubacuje kaseta, sto ovaj uredjaj sa fotke nema, vec mu natpis stoji na plastici koja je nepokretna... s tim da ovaj nas player ima taster SRC (koji se na slici nalazi iznad tastera AUD), a ovaj o kome pricamo nema taj taster, kao sto nema ni taster za izbacivanje kasete (oznacen rednim brojem 1), dalje, broj 2 – dva plasticna repera koja verovatno sluze da vratanca od kasetofona ne idu levo-desno, broj 3 – plasticne barijere na koje se oslanjaju vratanca kasetofona... sve ovo pomenuto nasi radio uredjaji poseduju, a ovaj (za koga ne znamo kako je nastao) :robo: nema nista od ovoga, sem ako fotka nije budzena u PhotoShopu pa je ovo sve vesto izbrisano, u sta sumnjam!

znam za njegov fabricki CD da se ugradjivao u poslednjih nekoliko modela (ne cita mp3) :( , i znam da postoji opcija CD charger, ali takodje bez MP3-a :(.

Kao sto rekoh, ne znam da li sam na ovu fotku naisao na ovom ili nekom drugom forumu, ali nadam se da cemo da odgonetnemo njegovo poreklo ! :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...