Jump to content
FAS Goran
notalk

Provera stanja motora? / Ispitivanje karika? / stanje dizni

Recommended Posts

Evo kako radi moj stilo 1.9 JTD od 59 kw Sasvim sam zadovoljan autom i kupio sam ga pre godinu dana tacno i jedino sto sam promenio na njemu je bila remenica alternatora i diskovi prednji,auto vuce kao blesav jedino mi se cuje u kabini kao da huci ventilacija ali cuje se i kada je ugasena. medjutim to mi ne stvara problem jer se jako malo cuje. 



Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi dal je skidan pre toga,ako jeste onda u 90% slučajeva očekuj diht masu,još ako je neki naš majstor skidao onda je očekuj mnogo.Ako nije skidano onda ima dihtung.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad se skine je l se menja dihtung ili se vraca stari? posto ako se menja tesko da cu ovde da nadjem odgovarajuc, a stavljanje vatrostalnog silikona ne znam kako to uspeva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako radi moj stilo 1.9 JTD od 59 kw Sasvim sam zadovoljan autom i kupio sam ga pre godinu dana tacno i jedino sto sam promenio na njemu je bila remenica alternatora i diskovi prednji,auto vuce kao blesav jedino mi se cuje u kabini kao da huci ventilacija ali cuje se i kada je ugasena. medjutim to mi ne stvara problem jer se jako malo cuje. 

To ti se verovatno tabla cuje.

Svojevremeno sam imao Stila i imao je isti "huk" kao i tvoj, takav je dosao kod mene, takav je otisao od mene, nikakvih problema nisam imao oko toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa recimo kad upalim klimu taj HUK se pojava,kad je ugasim smanji se ali i dalje huci. Nemam ni ja nekih problema samo me iritira ponekad jer se nekad jace cuje nekad manje,kao da je upaljena ventilacija ali nije  :)

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa je l stavljala fabrika na njima, dihtung posto Mislim da nije otvaran ovaj? primerak ukoliko ne nadjem dihtung sta ga moze zameniti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavlja fabrika dihtung,ako ga ne nađeš odna diht masa.Stari dihtung se ne vraća jer ima da se raspadne još pri skidanju tako da kad se jednom skine više nije ni za šta.Kad skineš karter blago očisti ako ima nekih nečistoća tamo gde naleže dihtung i stavi novi ili diht masu.Nikako nemoj na silu da grebeš i stružeš jer je dovoljno i 0,001mm da se iskrivi i puštaće ti ulje.Dakle blago najbolje žiletom očisti i stavi dihtung ili diht masu.

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako nije enšto integrisano u karteru,ne može meta na metal da nalegne tako da bude nepropusno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a kad vracam karter posle? je l treba moment kljuc ili ne?

Samo stezi unakrsno i iz dva puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam dopunio 1l ulja i dalje ne pipa sipku wtf? o.O  10.000 ako sam preso od kad mi bilo ulje malo preko pola, a sad ni da pipne ne razumem a nikakvi znaci curenja ili trosenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

bice da ti ulje nekako nestaje, dal trosi, curi, ne znam. znaci koliko sam ja razumeo, tebi je otislo oko 1,5 litre ulja na 10000km, ako ne i vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima auto (Bravo 1.6 16v) mi trosi ulje bio sam ga vozio na nesto manje od 2L pa sam mu dosuo jos oko 1.8L i bilo je ok nakon samo par nedelja on opet ne pipa sipku, e sad kako da se provere karike da l su dobre je l postoji nacin? a gumice ventila cu zameniti samo za karike me zanima? 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...