Jump to content
FAS Goran
petar91

Fiat Marea 2.0 20v / Brava 1.6 16v / Marea 1.9 JTD - priključivanje dijagnostike

Recommended Posts

nije nista posebno. Moze da nakacis tropinski pa na njega modifikovani obd elm, koji ima prebacivanje prekidaca za ono sto ti treba. Za motor je je prekidac na jednoj poziciji, za airbag na drugoj, abs na trecoj itd...

Gresis,to sto pricas ima veze na novijim vozilima koja imaju obd prikljucak jer je na samom obd konektoru na autu rapored pinova odredjen za motor,abs,airbag...a sa prekidacem na interfejsu se ustvari bira zeljeni pin sa konektora na autu.

Kod tropinskih konektora nema sta da se bira nego zato svaki modul ima svoj konektor kao sto Kuvalja spomenu.

Pogledaj semu A1 konektora na netu,sve se lepo vidi,da su svi pinovi na kojima su moduli na autu spojeni na pin 7 koji ide u interfejs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima... Nov sam na ovom forumu,prelistavao sam ga dosta puta ali ipak da kazem u cemu je problem...

Vozim Brava hgt 113 kw... Pokusavao sam da ga nakacim na dijagnostiku ali bezuspesno... na dva dzeka koja se nalaze kod one kutije gde su osiguraci tacnije nalaze se povise akumulatora , ne pokazuje nista nikao nece da se konektuje sa racunarom,kao da ti dzekovi nisu u funkciji... Kako da resim problem ako je ikako moguce jer mi je dijagnostika neophodna zbog daljeg ispitivanja npr. lambda sonde,resetovanja itd...

Edited by neshaoct
spojeno by Kuvalja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si pogledao da li imas obd prikljucak u kabini ispod volana tamo kod osiguraca, ili na desnom kosu 3 pinski prikljucak, na tom levom je jedan od ABS sigurno a drugi ne znam, neko kaze da se i tu nalazi ali na par automobila na koje sam se ja kacio svi su bili na desnom kosu, tj sa suvozacke strane,

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima da desnoj strani jedan prikljucak sa tri pina ali ovi pametnjakovici majstori kazu da nije taj vec da treba da ima prikljucak samo sa dva pina...moracu sve da pregledam da bi ga nasao

image.jpg

Kacio sam na ova dva ali nista se nije desavalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa taj na desnoj solji jeste 3pinski dzek ali idu samo dve zice u njega, jedan pin je prazan, ja na desnoj imam dva ta dzeka jedan mi je za dijagnostiku za pristup motoru a drugi ne nzam za sta je ali znam da kad na njega nakacim vagcom svetli mi code lampica na tabli, pa pretpostavljam da je taj drugi za imobilajzer. Pre neki dan sam kacio HGTa ali onog slabijeg cini mi se 147 ks, 98 godiste i njemu je bio bas tu gde sam ti ja rekao, a sada ti kako oces oni ako su majstori pa vec i znaju da taj nije sigurno nije mi onda jasno kako ne mogu da se nakace?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kacio sam ga tu ali nista opet ne pokazuje bas nista kao da nije ni nakacen... jedino ako nije neka zica u prekidu...moracu detaljnije da propratim instalaciju... ne znam stvarno gde bi mogli onda da ga sakriju :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jos malo detaljnije... sve sam pregledao nema nikakvod vise prikljucka osim ovih :) koji je pravi ??? mada nece da se kaci ni na jedan na treci nisam probao mada mi ne deluje da je za motor vec arb ;)

image.jpg

Prikljucak koji se nalazi sa leve strane solje... 1

image.jpg

Prikljucak koji se nalazi sa leve strane solje... 2

image.jpg

I ovaj treci prikljucak koji se nalazi sa desne strane kod suvozaca

Ne znam stvarno sta mu je ciniti... ja mislim da ovo samo kod mene moze :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na 1.8 1996 konektor se nalazi kod desne solje amortizera i nije obd konektor neko 3-pinski konektor.

Treba ti jos adapter sa 3 pinskog na obd konektor i interface (kkl).

joske.jpg

Evo meni stoji ovde kao na ovoj slici, a sa cime se ti kacis? ako ides preko fesa i vagcoma na onom tropinskom adapteru imas + i - koje treba da nakacis na kleme akumulatora da bi to radilo, i da das kontakt, ne kazem da ovo ne radis ali odkud znam da iskljucimo nesto od toga kao mogucnost, da li si probao tu dijagnostiku na nekom drugom autu, i za kraj ako ovo sve radis i dalje nece a nisi probao na drugom autu, probaj da se nakacis na air bag prikljucak, a on ti se nalazi iza kasete one ispred suvozaca, najlakse ti je da je skines ako vec odozdo ne budes mogao da ga nadjes, taj kabal mora da je zute boje tj buzir u kom se nalaze kablovi, probaj i tu da vidis uopste da li ti je interfejs ispravan.

a kod tebe na ovoj zadnjoj slici ovaj dzek sa 3 zice jedna ti je izgleda ispala iz dzeka vidis kako je ova gumica povucena nazad pa tu mozda nemas kontakt, ali ako je to dzek sa desne solje ja tu imam sa dve zice.

Edited by Kuvalja

Share this post


Link to post
Share on other sites

na toj zadnjoj slici taj dzek je sa tri zice i od se nalazi ispod kasete kod suvozaca tacnije od air baga,a ta gumica mi je ispala dok sam slikao :),na njega nisam probao da kacim... inace na drugim automobilima radi dijagnostika normalno...

na lecoj strani tacnije ispod jevog brisaca sa vozaceve strane ima ta dva prikljucka i oba imaju po dve zice .... kada je tu kacio majstor nista nije se pokazivalo a normano kacio je i na kleme kao sto kazes :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

videcu da proverim veceras moj dzek od airbaga da li ima tri zice, sumljivo mi je da je to od njega posto bi on morao da je u zutom buziru. Ja ispod kasete imam dva komada jedan od airbaga a drugi nemam pojma od cega na njega nisam ni pokusavao da se nakacim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat brava 1.6 '96god

vagcom 409.1 usb + tropinski adapter

instalirani drajveri za vagcom ali ne svetli lampica na njemu i nece da se konektuje na ecu...sta moze da bude uzrok?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

AKo ne svetli lampica na uređaju znači da nije doveden napon. Da li ste povezali tropinski kabl direktno na akumulator preko dodatnih žica koje se na njemu nalaze? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem je bio u tropinskom konektoru... "minus" zica je vezana na pin br5,a pin br 5 na vagcom-u je minus signala a minus akumulatora treba da bude na pinu br 4 ...
stavljanjem minusa sa akumulatora na pin br4 vagcom funkcionise

Share this post


Link to post
Share on other sites

marko79, molim te pomozi mi i objasni mi kako si to uradio. Da li je potrebno seci- otvarati 16-pinski prikljucak ( napraviti mali otvor ), kako bi dosao do tih pinova, ili slicno. Popravoi bih taj kabal, ali ako je moguce sto manje da ga razbucam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa povezivanjem svog auta (Bravo 1.6) na dijagnostiku. Imam KKL i 3pin adapter, na ABS racunar se poveze bez problema, a na ECU nikako. Uspeo je jednom i posle toga vise nece. Jel postoji neki fazon ili je jednostavno prekid u motornoj instalaciji?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel imas 2 konektora za abs i ecu?

Ima li na tropinskom prelazu dodatne 2 zice za napajanje + i - ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, jedan za abs, drugi za ecu. Na abs se konektuje, na ecu sam uspeo jednom i posle toga nikako.

Ima na tropinskom adapteru + i -, proverio sam sve, probao 30 puta, nece i nece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod 1,6 16 v ima 3 pinski priključak kod mene je majstor povezivao i na minus od akomulatora obavezno i radi normalno..To je kad se povezuje na ecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam tako povezao i nece da bekne. Jednom uspeo posle 15 pokusaja i posle nece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih nekog ako ima pinout za konektor 3pin to obd2 ali za autocom ili delphids 150e,nije isti pinout za elm327 i autocom.Pokusao sam vrc sa kombinacijom pinova 16,15,7,4 koja je za elm327.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi treba  3pin sa naponskim na OBD.Imam ja originalni,dodji pozajmicu ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pinout je isti za koju god dijagnostiku da se koristi. Ako ne radi, onda nešto ne valja sa dijagnostikom. 

 

OBD - 3pin

4+5 - masa

16 - stalni plus

7 - K line

15 - L line

 

Za ovaj adapter bar nije teško pronaći šemu na internetu ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...