Jump to content
FAS Goran
zoranv

Fiat Stilo - vratanca frižidera (poklopac ispred suvozača)

Recommended Posts

Cao svima.Imam stila 3v,kupio polovnog.Problem je sa poklopcem hladne komore.kad ga podignem i pustim sam se vrati ,neostane podignut.u drugom stilu od drugara kad podigne poklopac kao da ima neka opruga koja ga drzi podignutog.da li to moze da se popravi i kako.hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima opruga. Mislim čak na obe šarke i pastični zupčasti prenos radi usporenja.

Problem je u tome što je to sve od plastike i lomi se na siledžijsko ponašanje.

Ja sam kupio polovna vratanca komplet sa mehanizmom za 30UER.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sećam se svega ali obe šarke se nalaze na jednoj letvi koja ih povezuje, nalazi se iznad oplate. Sa tom letvom skidaš komplet sve. Mislim da je dovoljno skinuti oplatu te komore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

menjao ja jedna letos i mogu ti reci- tesko pristupacni srafovi i dosta rasturanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam ovde razumeo, vratanca se lagano vracaju u osnovni polozaj?

Nigde to jos nisam video pa zato i ne znam. Moracu i ja kad otopli da zagnjurim unutra ! :whistle:

Cudo "ti" je ovaj forum! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima.Imam stila 3v,kupio polovnog.Problem je sa poklopcem hladne komore.kad ga podignem i pustim sam se vrati ,neostane podignut.u drugom stilu od drugara kad podigne poklopac kao da ima neka opruga koja ga drzi podignutog.da li to moze da se popravi i kako.hvala unapred!

Makar nemoj puno da se sekiraš. Lako se da rešiti kad nađeš deo odgovarajuć

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jednu iscupanu tablu od stila pa cu videti da okacim neku sliku ovih dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam ovde razumeo, vratanca se lagano vracaju u osnovni polozaj?

Nigde to jos nisam video pa zato i ne znam. Moracu i ja kad otopli da zagnjurim unutra ! :whistle:

Cudo "ti" je ovaj forum! :thumbup:

I ja bas citam :blink:

Moja vratanca se otvore na oprugu, znaci malo cimnem na gore i opruga ih zakuca u otvoren polozaj. Medjutim kada samo gurnem vratanca dole bez da ispratim rukom toliko jako tresnu da moram da odem do pumpe da vidim jesu li ispustile gume...

Mislio sam da je tako predvidjeno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

03022011121.jpg03022011122.jpg

03022011124.jpg03022011120.jpg

 

evo slika ali nesto na brzinu .vidi se plavi manji zupcanik koji sluzi kao usporivac a sa druge strane opruga koja ga drzi u krajnjem polozaju.srafovi se nevide od air bega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opruga

 

image640.jpg

 

Usporivač

 

image641.jpg

 

Moja stara slomljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam pre neki dan vratanca frizidera iz razloga sto mi je jedan nosac polomljen.Pokusao sam da ih zamenim i ostalo je samo na pokusaju.Skinuo sam oplatu,skinuo jedan sraf koji drzi mehanizam i to je to.Ostala cetiri nema sanse.Ne mogu da pridjem od AIR BAGA.Probao sam i sa fleksibilnim nastavkom i nista.Reci te mi da li moze da se skine air bag jer bi bilo mnogo lakse prici.

Hvala unapred na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari zar niko ne moze da mi pomogne.Vozim polu rasturenu tablu.Pokusao sam da izvadim i AIR BAG i nisam uspeo.Skinuo sam tri matice i dva srafa koji drze air bag i nisam uspeo da ga skinem.Koji nastavak ste koristili za skidanje vratanca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako ljudi, pre neki dan sam pazario Stila, autić ko bombonica, međutim, ja ne bih bio ja kad ne bih napravio neku glupost tako da je Stilica doživeo već posle moje prve vožnje tragediju... Naime, uspeo sam da na gornjoj kaseti, (ispred suvozača), delimično odvalim vratanca (NE PITAJTE KAKO!!!) tako da mi je sada jedna šarka odvaljena a samo druga drži vratanca...

nisam siguran da li je spalo samo, ili je pukla neka plastika unutra na onim šarkama, mada pre će biti da je ovo drugo (nisam previše zagledao, više sam gledao kako da u tom trenutku prikrijem da ćale ne vidi koji je bio na 2 metra od mesta zločina)... sve u svemu, zanima me gde i DA LI igde može da se nabave ta vratanca da zamenim nekako? reče mi drugar da je njemu na njegovom fordu moralo sve da se skida ceo taj deo, te plastike okolo, pa da se menja neki mehanizam neke gluposti... e sad ne znam kako je to kod Stila...

ajd pomagajte ako ima neko rešenje, ćale će da me zapali ako to ne sredim :D

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...