Jump to content
FAS Goran
zoranv

Fiat Stilo - vratanca frižidera (poklopac ispred suvozača)

Recommended Posts

Probaj sa nečim tankim i oštrim da razlepiš vratanca. Mada ako ih je neko već lepio sigurno je polomio šarke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu da menjam celu donju i gornju kasetu.Odvrnuo sam srafove one koji se nalaze ispod donje kasete i one sa strane,ali jos uvek nesto drzi donju kasetu a gornja vratanaca nemogu nikako da otvorim.Kao da su zacementirana.

Jedino da probam na silu da ih otvorim i tako da ih skroz dokrajcim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene ponovo.Kao prvo hteo bih da se zahvalim svima koji su pokušali da mi pomognu da rešim problem u vezi vratanca kasete.

Posle toliko muke i mozganja danas sam konačno uspeo da ih otvorim a da nisam napravio neki veći lom :-)

Vratanca nisu bila zalepljena,nego zašrafljena i preko tih šrafova je bila otopljena plastika,pa se šrafovi nisu ni videli.

Još jednom hvala svima.Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu, šrafovi...mada, i mene nekada iznervira kad krene cvrčak, dođe mi da stavim šrafove i stegnem ta vratanca krvnički. :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da se samo kod mene cuje cvrcak, jer su one poluge polomljene :)  Ne mogu da nadjem majstora koji bi to sredio,  ali bez skidanja table.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što ne reče da ti pošaljem ove što je donirala opruge.

Mada štucao bi dve godine ako bi menjao šarke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima ,kazite mi imam jedan problem ,bojim se da ne napravim jos vece sra*je  ,treba mi pomoc ako je neko skidao vratanca ispred suvozacevog sedista da mi pojasni malo samo tu oko air bag-a kako da skinem ta vratanca jer se bojim da airbag ne s*ebem ..

Skinuo sam onu oblogu te rashladne fioke da je tako nazovem i dosao do dela kad trebam ta vratanca skinuti nit vidim sta je tamo jer je duboko ,a nit znamsta smem da cacnem da me ne rokne airbag ,pomagajte ..?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi valjda te sreće... naopako....
Vratanca su opasna rabota.
Zašto to kažem. Ne plaši se AB već se pobrini za psihu koja će ti biti na mukama jerbo ti je prvi put.
Uzmi malo ogledalce i fleksi nastavak male račne pa drmni jedan Bensedin, i tako to.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo jel neko to skidao slucajno da mi postepeno pomogne sta gde kako da soidam prvo i to sveosto jedva se vidi sve ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Panic97

 

Pogledaj detaljnije temu na kojoj smo. Imaš slika u prethodnim postovima (napisanim odgovorima) kako se ona skidaju:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/46184-stilo-vratanca-frižidera-poklopac-ispred-suvozača/&do=findComment&comment=731742

 

A, pošto vidim da svašta nešto pitaš oko Stila i sam bi da radiš sve to :) , pogledaj onda i ovo: 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70455-fiat-stilo-elearn/

 

:thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ti ,video sam ja temu tu za skidanje tih vratanca ali niko nije bas bas detaljno to objasnio kako kad se skine ona oblogaosto je nepregledno kako skinuti ta vratanca ako me razumete ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni na kraj pameti da se ta vratanca polako zatvaraju. Ali kad vidim kolika je nauka da se to zameni, mozda mi to silno zatvaranje i ne smeta toliko, def ce biti poslednja stvar za srediti. No opet, ide leto, sta znam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...