Jump to content
FAS Goran
scul

Lancia Lybra - ugradnja tempomata

Recommended Posts

isto je taster, a sluzi da vrati prethodno definisanu brzinu. 

npr vozio si 110 km/h i tu zakucao tempomat. morao si da kocis i tempomat se iskljucio, opet hoces na 110, da ne bi ponovo kliktao i podesavao brzinu, samo kliknes na recall.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistao sam temu pre 3 dana, pre dva probao da li radi konektor prateći upustva iz prvog posta - to je bilo zanimljivo iskustvo, jer sam imao na raspolaganju uličicu od 120m, a mrezelo me da napravim prekidač (ili u gorem slučaju da stavim jednu žicu u jedan kokentor, drugu u drugi i samo spojim), pa dok nisam ubo žicu u pin broj 5 potrajalo je :D Kokentor je bio isrpavan, tj sve je radilo, a odmah isti dan sam našao na KP ručicu od AR156 koja se gađa šraf na šraf. btw hteo sam da izvučem mikroprekidače na multimedijlanim tasteterima (pozadi), ali to bi bio posao od 2-3 dana koje ja jednostavno nemam tako da je izbor pao na kupovinu ručice.

 

Elem sve se gađa šraf na šraf. Jedan šraf sam imao već uvrnut (u pitanju je špicati šraf), a drugi sam morao da iskopam u alatu, bio je malo duži, ali sam ga "skratio" sa podloškama. Evo kako je to izgledaa u praksi:

 

Lybra_tempomat_04.jpgLybra_tempomat_05.jpgLybra_tempomat_06.jpg

 

Montiranje je lako, imate jednu "kuku" na ručici i kontra profil na samoj plastici volana, to se namakne jedno na drugo, stegnu ta dva šrafa, i to je to.

 

Onda je ostala da se iseče donja plastika. Modelarska testera je neizbežna, a sa slika ćete skapirati kako je najlakše to uraditi tj obeležiti. Elem, profil koji treba da se izreže je 2,5cmx3,5cm, sa polukružnim krajem, kao na prvoj slici ispod.

 

Lybra_tempomat_01.jpgLybra_tempomat_02.jpg

 

Malo sam ispao iz forme, ali sam sa kružnom turpijom sve sredio.

 

Lybra_tempomat_10.jpgLybra_tempomat_12.jpg

 

I onda se lepo vrati plastika, zašrafi sve i to je to. Malo sam omašio pri sečenju, a to planiram da sredim sa nekim kederom tj da oko ručice ide keder ili neka guma kao na ručicama migavaca kod drugih automobila. Mada kapiram da ću da zaboravim na to za par dana :D

 

Lybra_tempomat_14.jpgLybra_tempomat_08.jpg

 

Još jedan hint za kraj, odmah postavite volan ovako, jer tako jedino ima dovoljno mesta da se iole konforno radi...

 

Lybra_tempomat_13.jpg

 

P.S. Ako nekom treba, lik ima još jednu ručicu na prodaju:

 

http://www.kupujemprodajem.com/tempomat-za-alfu-156-10281112-oglas.htm?filter_id=5779689#photoBig

 

:welcome:

Edited by animaN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, samo ovo je radio Dusan, tj ja, ne Sreten - istini za volju, automobil je isti, tj kupio sam ga od njega pre 20ak dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar posao, znači taj tempomat kad kreneš npr. na more. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Za početak česti odlasci do NS iz BG će biti dosta lakši, pogotovo meni sa problematičnom kičmom gde mi držanje noge na gasu tj taj neprirodan položaj stopala nikako ne godi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam se o ogradnji tempomata, posto pregledajuci sve postove detaljno, naleteh na prvo resenje tastera od Lybre, startni post, i kolege Mihailovica potom u narednim postovima, ona mi deluju i najbolje i najrazumnije, prvo jer je iskoriscenj prostor za taster na mnestu proreza za novcie, blisko dohvatu, a prorez ne znaci nista, a cak i ne izgleda ruzno, i jos je najjeftinije. Takodje, ugradnja same rucice, u ovom slucaju zahteva rezanje plastike, a posto rucica tempomata u ovom paketu nije predvidjena, to mi se ne cini kao vece preradjivanje postojeceg, iako je super generalno, jer rucica je rucica, ali nije tako drasticna razlika, a cenovna jeste, jer placevi traze par desetina eura za tu plastiku. E sad, ovo je moje skromno misljenje, ugradio bih tempomat po semi prvoj ili Mihailovicevoj, ali, kako mi je misljenje skromno :D, skromno mi je i znanje sa svim vrstama sema i bazicne elektrike i elektronike :), pa bih bio rad da zamolim, i castim nekoga od kolega, koji bi, a da je imao iskustva u licnoj ugrandji, pomogao oko ovoga meni jadnom, nazivo, sto bi kazao nas narod :) Uzdravlje, tacka. Ukoliko je neko voljan, moze na pp, da se javi. P.S. Da li te konektore za tempomat ima lybra u paketu opreme bussines tzv, taj paket opreme ima el retrovizore, dvozonsku klimu, air bagove mislim 8, posto ima i na stubovima vozackom i suvozackom, bord itd, jedino nema navigaciju i tempomat, karavan je u pitanju, 1.9 jtd 115ks

Edited by Jug

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim sa još jednim iskustvom, možda nekome pomogne.

 

Naime, pre nekog vremena sam menjao cilindar kvačila (kod pedale) i majstor koji je to radio, u toku rada je poremetio senzor pritisnutog kvačila. To je jedan samopodešavajući taster, i bio je pritisnut do kraja.

Nisam koristio tempomat neko vreme, i onda, posle oko mesec dana, kad je zatrebao - nije radio. Pošto je bila zima, nisam hteo da se bakćem, čekao sam toplije dane.

 

Sad su topliji dani došli, pa sam uvideo o čemu se rad. Tempomat se isključuje čim se pritisne pedala kvačila, a pošto je majstor poremetio senzor pritisnutog kvačila, davao je signal kao da je kvačilo stalno pritisnuto, i tempomat nije ni mogao da se uključi.

Senzor jeste na nezgodnom mestu, ali se relativno lako vadi. Ja sam samo rukom potpuno izvadio "jezičak" na koji naleže pedala kvačila i ponovo montirao. Pošto je samopodešavajući, senzor se prilagodio, i sve je bilo OK.

 

I naravno, moj tempomat ponovo proradio !

 

Naravno, potrošio sam puno vremena dok nisam skapirao da je problem u senzoru pedale kvačila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa dijagnostikom bi za 3 sekunde provalio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, jel moze pomoc. Resim da ugradim tempomat, posto sam operisan od svega za zicama :), drugar resi da mi pomogne, nadjemo mi onaj dzek ispod volana, zamotan u neki tanji sundzerdcic, i resimo da ugradimo varijantu sa prekidacima, pre toga pokusamo ovako samo da probamo da li reaguje, odnosno radi, u voznji sprovedemo zice i damo kontakt po upustvu 1,3 i 5 pin, izadjemo na put, probamo, nista se ne desava. STa moze biti problem? Sto ne radi? Nisam imao gresaka na dijagnostici, u meduvremenu mi jeste otisao jedan grejac, ned znam da li je to problem, ili problem treba traziti negde drugde. Pretpostavljam da cim imas taj dzek za tempomat, da bi trebalo da moze da sljaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uslov je da moras da ides preko 30km.h

 

Proveri dijagnostikom rad prekidaca na pedali kocnice I kvacila.

Mozda je neki od njih  aktiviran stalno pa ti gasi  tempomat tj. ne dozvoljava da se upali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam preko 30 kmh, naravno, to znam da se preko te kmh pali, al nije hteo. Bice da je to drugo, ti prekidaci na kvacilu odnosno kocnici. I sta ako je to, odnosno, ako dijagnostika pokaze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines prekidac I malo ga razradis / znaju da zaglave.

 

A mozes I da  se zavuces  oko pedala i da vidis da li rade

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm, ajd molim te to malo ppoblize, ja sam duduk, ipak covek od drustvenih nauka, pa mi sve to spansko selo. Odnosno, gde se nalazi prekidac, da bih skinuo i razradio?  I gde se nalaze oko pedala :D? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani forumaši,

 

želim da vam prenesem moje iskustvo, možda će nekome koristiti.

 

Ugradio sam tempomat i sve radi besprekorno. Konektor sam našao vrlo lako. Dužina kabla je tolika da sam ga prevukao u prostor sa osiguračima. Moj savet je da se pridržavate rasporeda pinova. Ne gledajte boje. Ja sam tastere postavio u poklopcu sa osiguračima.

Ovo vam pišem iz jednog drugog razloga. Dok sam skidao donju plastičnu oblogu volana kroz koju prolazi kontakt brava, povukao sam malo jače I POLOMIO KONTAKT BRAVU. Nisam ja povukao nešto jako. Pretpostavljam da je plastika u kojoj se nalazi kontakt brava od temperature postala krta ili je možda već bila napukla. Vodite računa: kada skidate donju oblogu volana polako dok je prevučete preko kontakt brave. Pošto sam bio na odmoru, daleko od Beograda, nisam imao mogućnosti da je tražim po otpadima, morao sam da improvizujem, lepim, stežem žicom, itd itd. Muke moje. Ipak sam sve sklopio, zalepio, utegao da je bolje i jače nego što je bilo.

 

slika2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.Zanima me da li reze te plastiku da bi prosla rucica tempomata ili odmah kupite plastiku volana od libre koja je imala tempomat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nadjes povoljno plastiku onda kupis, a ako ne onda testerica u ruke i seci :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko može da mi pojasni gde je prekidač kvačila, od kočnice sam odmah našao ali ne od kvačila a izbacuje mi grešku za kvačilo. Slikao sam kako to izgleda dole. IMG_20170402_144536.jpegIMG_20170402_144538.jpegIMG_20170402_144540.jpegIMG_20170402_144554.jpegIMG_20170402_144558.jpeg

Послато са 6045K уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...