Jump to content
FAS Goran
scul

Lancia Lybra - ugradnja tempomata

Recommended Posts

A zasto ne povadis osigurace i od kocnice i od papucice gasa.

Tako resavas dosta potencijalnih problema.

Edited by GajA

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rofl:

dobra ideja. to bi resilo puno toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

I, goranar, ima li novosti?

Dokle se stiglo sa ugradnjom i pronalazenjem kvara oko papuce kvacila?

Podeli svoja iskustva sa nama, moze jos nekom zapeti gde i tebi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me i ja sa rucicom i odlukom da ugradim tempomat. Nasao sam ispod volana sakriven bijeli dzek sa 6 zica, kao sto je na pocetku teme prikazano.

Nabavio sam rucicu od Alfe 147. Pripremio se da ugradim, ali naidjoh na problem...dzekovi nijesu kompatibilni? Cak od Alfe ima samo 5 zica! Nije mi jasno o cemu se radi, da li ste i vi dobijali ovakvu rucicu?

Da li postoji mogucnost da je rucica od benzinca, da li onda postoji razlika u dzekovima? Ili da radim neku prepravku...?

17052011274.jpg 17052011273.jpg

17052011275.jpg 17052011279.jpg 17052011280.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da isečeš te džakove i da nalemiš te žice direktno to ti je jedino rešenje. Nema veze od čega ti je ručica ako ti odgovara da možeš da je postaviš tamo gde treba da stoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, da, nego ja na Libry imam 6 zica, a na rucici od alfe 5. PA mi nije jasno kako su ostali ugradjivali bez problema, a dodatno, svakako ne znam koje bih zice povezao. Bilo bi dobro da se javi neko ko je radio sa alfom 147, jer cak ne znam ni kako je fiksirao rucicu, posto ima mjesta za 2 sarafa. Ima onaj veliki zglob na rucici, koji ne znam gdje se fiksira, nesto mi se sinoc na prvi pogled nije ucinilo da moze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima semu za ovaj tempomat od Alfe 147 kao sa mojih slika?

Posto je vrijeme da ga ugradim, ali ne znam kako povezati zice bez neke seme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko povezivao tempomant na Lybri 20 20v?

Pronasao sam djek pa me zanima da li moze pokusao sam prespajanjem zica po upustvu ali nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto bih i tebe savetovao da,ukoliko si sve povezao po shemi, odradis dijagnostiku i proveris polozaje papuca kocnice i kvacila, kao sto smo savetovali i nekoga pre tebe. Sve ti pise u ovoj temi, detaljno. nema teorije da proradi ako komp misli da je neka papucica stisnuta.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos nista povezao tek mi je stigla od 147-ce rucica.Zanima me sta je koja zica po bojama.

04072011496.jpg 04072011494.jpg

Ako ne proradi idem na diagnostiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bravo JTD

Problem je u tome to je kod Lybre dzek drugaciji u odnosu na Alfu.

@petricz

E, sa istom stvari sam i ja muku mucio, imao sam dzek (ali je moj funkcionisao kada se poveze zica 1 i 3 i u toku voznje sa brojem 5), ali nije mogla rucica od Alfe. Ne samo to, nego nije uopste mogla da se mehanicki postavi ispod volana. Ne znam da li si probao, da li ce moci tebi, ali meni nije mogla. Sto se tice zica, kada provjeris da li ti je dzek povezan i da li ti je sve ispravno, poslacu ti semu za tu rucicu, koju sam jedva nasao negdje na italijnskim forumima. Ali, prvo moras da utvrdis da li su ti instalacije ispravne, jer moras posle povezivanja rucice biti siguran da ce raditi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tempomat proradio na Lybri 2.0 20v od Alfe 147 uz malu prepravku.

06072011514.jpg 09072011515.jpg

Imao sam problem sa prekidacem papucice kvacila koji je zaglavio,rastavio sam ga na pola sredio oprugu koja malo zapekla. Par slika kako izgleda

06072011501.jpg

06072011506.jpg 06072011507.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, u nekoliko reči, da pokažem kako sam za manje od 1000 dinara ugradio tempomat.

Pre svega, potrebno je da imate ovakav džek sakriven ispod volana

tem1.jpg

Ručica koja se originalno kači na taj konektor, (na otpadu su je prodavali za 100EUR) nema u sebi nikakve elektronike i sl, nego je samo kombinacija više prekidača.

Bitno je samo pravilno povezati žice. Evo i šeme:

odpory_CC.jpg

Ili, jednostavnije:

tem3.jpg

Po meni, najbolja lokacija za prekidače jeste deo centralnog tunela iza ručice menjača gde fabrički stoji gumeni deo za držanje novčića... taj deo se lako skida, potrebno je samo pozadi lagano ubaciti šarafciger i podići.

tem4.jpg

I evo kako na kraju sve izgleda:

tem5.jpg

Prekidač "klackalica" vrši funkciju ubrzavanja i usporavanja, iza njega sam namestio taster za RECALL a iza prekidač ON/OFF koji i nije neophodan pošto tempomat može uvek da stoji uključen.

Ako nađete slobodan konektor ispod volana uvek možete nekom žicom da proverite da li tempomat radi: spojite pinove 1 i 3 i onda u vožnji dodirnete žicom sa br. 5, auto bi trebalo da počne da ubrzava. Brzina se resetuje pritiskanjem kvačila ili kočnice, tempomat radi od 30km/h u 2,3,4 i 5. brzini

Sjajno odradjeno, cestitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pripreme za moj tempomat:

Photo0308.jpg Photo0309.jpg

Odlucio sam se za ovo resenje jer sam dugo trazio tu rucicu bezuspesno. Sada, kada sam video o cemu se radi, smatram da je traziti 80-100€ za tu prostu rucicu cist i nepatvoren bezobrazluk.

Ovo je kostalo 400 din.

Ostaje mi da uradim instalaciju kada vreme dozvoli.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bravo JTD

Problem je u tome to je kod Lybre dzek drugaciji u odnosu na Alfu.

@petricz

E, sa istom stvari sam i ja muku mucio, imao sam dzek (ali je moj funkcionisao kada se poveze zica 1 i 3 i u toku voznje sa brojem 5), ali nije mogla rucica od Alfe. Ne samo to, nego nije uopste mogla da se mehanicki postavi ispod volana. Ne znam da li si probao, da li ce moci tebi, ali meni nije mogla. Sto se tice zica, kada provjeris da li ti je dzek povezan i da li ti je sve ispravno, poslacu ti semu za tu rucicu, koju sam jedva nasao negdje na italijnskim forumima. Ali, prvo moras da utvrdis da li su ti instalacije ispravne, jer moras posle povezivanja rucice biti siguran da ce raditi!

Moguce, ali ja sam uzeo od alfe 156 (Ne znam da li je dizel ili benzin) rucicu i sve je bilo plug and play (skini plastiku zasarafi povezi zice i isjeci plastiku da se moze vratiti), cca20minuta posla.

Cijena za rucicu 25Eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edinko mi je username :) "regoli" je kao status na forumu. Rucicu sam nasao na otpadu, a trazio je 50eura. Prvo je htio da kupim sve i ruckice za zmigavce i brisace, pa sam mu rekao da semoze odvoiti samo rucica tempomata, a da nece stetiti ostatku. Pa je trazio onda 50 eura za nju i rekao sam mu da nije normalan za glupu rucicu da mu dam 50eura, pa pita da lije puno 25eura, reko to je prihvatljio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...