Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Restauracija farova: poliranje, bojenje u crno, hromiranje...

Recommended Posts

To su moji farovi! :D

Ovako: cena zavisi od toga da li su stakleni-plasticni, kao i nacina na koji su zatvoreni.

Ako je slucaj kao na mojim, da je teze i komplikovanije, cena je 80e, odnosno 70e sa karticom kluba.

Ako je jednostavnije, cena je 55e, odnosno 45e sa karticom kluba.

Posalji mi broj na 0633778382 da ti objasnim kako i sta, lakse je nego preko tastature. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodatne usluge:

- popravke svih vrsta plasticnih delova automobila i motora [uglavnom su to branici]

- reparacija i izrada ostecenih i polomljenih nosaca farova, kao i plasticnih delova farova

Evo jednog primera kako od starog branika za A8 moze da se napravi novi! :thumbsup:

Verovatno znate kako na starijem modelu A8 izgleda prednji branik, a kako na novom.

Ovde je na stari branik ugradjena nova prednja maska, znatno dublja i veca, koja ima lep hrom detalj po celom obodu, te izgleda masivnije-mocnije, tj impresivnije.

Stara je uklonjena, izvrsena je prepravka branika na mestu stare tako da se nova uklapa savrseno. Na drugoj i trecoj slici se vidi apsolutna simetricnost izmedju leve i desne strane, kao i jednakost celom duzinom izmedju ivice maske i kraja branika.

Posle visednevnog rada, i mora biti tako - savrseno, kao i sve sto izlazi i nase "kuhinje". :thumbsup:

Dosta pisanja - evo slika!

A8_branik_1.jpg A8_branik_2.jpg

A8_branik_3.jpg A8_branik_4.jpg

Sada ostaje samo farbanje komplet branika.

Uskoro ce biti jos slika sredjenih farova, samo da se organizujemo obzirom na guzvu. :)

Ujedno, hvala svima na pozivima i razumevanju po pitanju zakazivanja! :unworthy:

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li može slika (ako je rađen) AR 156 redizajn.

Zanima me takođe koliko bi koštao komplet čišćenja i poliranja za njega + ugradnja nekog xenon kita do 5000k.

Edited by Sauriann

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Sauriann: kompletna restauracija Vasih farova na Alfi 156 sa poliranjem bi kostala 80e za oba fara, ondnosno 70e ako imate vazecu clansku karticvu kluba koja Vam omogucava popust.

Ugradnja ksenona je oko 100e, za ovu cenu nisam 100% siguran.

Ako Vam treba kakvo objasnjenje ili informacija, posaljite mi na pp Vas broj telefona, ili me pozovite na 060/377-83-82.

Sto se tice cena vezano za nosace farova: 300-1000 din je po nosacu, zavisno sta se radi, tj da li je tzv varenje, reparacija, ili izrada novog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro slike restauriranih farova na Porsche Cayennu, Lexusu .. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radjeni su farovi za Stila, tacnije farovi sa karavana i jednog trovratnog, ali klijenti-momci nisu zeleli projektore, vec samo sredjivanje iznutra posto su bili uzasno prljavi, i poliranje sa zastitom.

Najvise nasih radova se odnosi na "restauraciju farova", sto se vidi na slikama.

Ako se neko odluci za projektore, nevezano za model auta, slikacemo i okacicu ovde.

Klijenti kojima radimo vec imaju odlicne fabricke farove na kolima kao sto su BMW5, CLS, Cayenn, Lexus, ML, pa nema potreba nista da im se naknadno ugradjuje. :)

Za sada je vlasnicima automobila sa farovima bez projektora, ajde da kazem - skupo njihovo ugradjivanje, obzirom da je ukupna cena preko 200e.

Smatram da je cena opravdana, ali prosto - velika je.

No, svako bira i odlucuje sta ce svojim novcem i kolima! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi koštalo da se umesto polomljene prednje plastike fara (Punto kao tvoj) nalepi "zdrava" plastika?

"Zdrava" plastika izgleda ovako:

picture017ei.jpg

Da li bi mogla prethodno da se sanira naprslina koja se vidi na fotografiji i koliko bi onda koštala cela operacija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

TOGO:

- naprslina se ne moze sanirati tako da se ne vidi

- naprslina se moze srediti da voda ne ulazi

- zamena prednjeg dela fara je 30e.

Ako uspes da nadjes neki stari far kome je prednja plastika ocuvana, a recimo drugi delovi tipa nosaci, motoric, i unutrasnjost nisu, to bi ti bilo ok. Ali to je malo teze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Estetika mi nije bitna :) Ionako taj deo ide prema grilu pa se i ne vidi B)

Važno je samo da ne ulazi voda :yes

Čujemo se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mercedes E klasa, mozda ristajling :) - restauracija farova, poliranje, zastita spoljasnje povrsine fara, ciscenje sociva i unutrasnjosti farova

PRE

E_klasa_2.jpg E_klasa_1.jpg E_klasa_3.jpg

POSLE

E_klasa_5.jpg E_klasa_6.jpg E_klasa_4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelistao sam celu temu ali nikako da vidim slike farova pre i posle sa nekog stila,brava,brave...

Pa ako nije problem da se postave ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim se budu uradili bice fotografisani. Svi prethodni radovi pomenutih nisu fotografijama propraceni.

Iskreno, nesto vise na radove dolaze farovi "Nemaca", tj MB, VW, BMW...

U principu, sve je isto, samo je drugaciji izgled fara. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se nalazi servis, svratio bih za 10-15 dana da vidim sta moze da se uradi sa fabrickim ksenonima za kappu, farovi su vec sredjivani i staklo je zalepljeno crnim lepkom verovatno za soferke, ali posle sudara desni je totalno smrskan a potpuno nov stize za par dana pa se plasim da ce se dosta razlikovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ mancicp: u Zemunu, ulica Krajiska.

Par dana ranije pozovite pa da dogovorimo termin.

Edited by steva_anya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek nema slika restauriranih farova sa projektorima za Stila?

izgleda da ih niko do sada nije uradio!

Share this post


Link to post
Share on other sites
:thumbsup: Kod vas su i radjeni pre godinu ipo i jos svek se odlicno drze, barem levi, tada je radjeno poliranje i zastita pa eto prilike da proverimo :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup:

U medjuvremenu su se desile neke promene, pozitivne naravno.

Nesto opreme je nabavljeno, nove "hemikalije"... Uostalom, mancicp, cucete kad navratite! :thumbup:

Sto se tice bas "projektora na Stilu": nisu radjeni do sada.

Ponavljam se: veliki broj ljudi je zainteresovan za "pricu oko projektora", ali se zbog cene ne rade toliko cesto.

Sami projektori mogu da se nabave za 50-150e. Ovi od 120-150e su kvalitetni. Na to kad se doda cena ugradnje, pa jos ksenoni, dodje se do [opravdano] visoke cene. Ona je takva da se ljudi okrecu drugim opcijama kao sto su "poliranje i sredjivanje - vracanje u fabricko stanje", +/- ksenoni. Govorim iskreno kako je.

Skoro smo sredili farove na BMW-u 5, mislim da je E60 model. Cena je bila poprilicna [200-250e], ali je i far imao bas problema. Kad bi znali koja je cena novih ne bi se dvoumili sta ciniti ni sekund. :D

Za sada najvise radimo "vracanje u zivot", profesionalno poliranje sa zastitom, resavanje problema sa kondenzovanjem, neke modifikacije..

U svom tom/ovom poslu jako je nezahvalno latiti se aparata i bas svaku stvar fotografisati, tako da ne kacim cesto slike.

Ali, uskoro cu okaciti neke nase malo zahtehnije radove, kao npr. projektori koje smo ugradili u Lagunu, i danas zapocete farove sa X5. :thumbsup:

Edited by steva_anya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko bi bilo samo hromiranje metalne solje od starog okruglog fara 2 kom, farovi su vec rastureni a ni sklapanje nije potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mancicp, hromiranje je 25e po tzv. "solji".

Clanovi kluba sa vazecom karticom imaju popust 10%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliki bi bio posao da se umetne pločica u far Fiata Stila u donju horizontalnu površinu (ispred sijalice) gde su glavna svetla (H7)? Time bi se verovatno sasvim eliminisalo rasipanje koga malo ima kada se stave xenoni, a mislim da takvo nekakvo rešenje imaju i fabrički xenon farovi za Stilo jer nemaju projektor.

Možda bi rešilo problem i da se taj deo fara ofarba u crno. Ja bih se rado i sam poigrao, ali ako sam skapirao Stilov far je vrlo zeznut za otvaranje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nidzo:

- jeste, Stilov far je kao i Puntov tezi-problematicniji za otvaranje. Zatvorise ga kao sef u CIA bazi. :D

- moguce je staviti plocicu ili tako nesto ali to nije pravo resenje

- pravo resenje je:

a) D2R sijalica. Koliko mi znamo ona nema u made in China verziji, a originalna kosta poprilicno [npr. Philips].

Dodatni "problem" za D2R sijalice je sto treba menjati i trafoe, ima tu dosta "prepakivanja".

Dakle, sve je to resivo, samo kosta.

B) ugradnja projektora, koji ce "ukrotiti" svetlo.

- potrazio bih razlog rasipanja svetla na faru Stila.

Mozda je do sijalice, mozda do ugradnje, mozda je far matirao ili je zaprljan. Sve to manje-vise moze da utice na rasipanje svetla.

Farbanje unutrasnjosti u crno, bez obzira na boju auta, je po meni pun pogodak! B):ph34r:

edit*

Vidim da si sa Novog Beograda. Ako raspolazes vremenom, mozes navratiti do nas - u Zemunu smo, da se strucno pogledaju farovi i da dobijes savet-informacije. :thumbsup:

Edited by steva_anya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...