Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Restauracija farova: poliranje, bojenje u crno, hromiranje...

Recommended Posts

onda napises zvati samo od ponedeljka pa do petka i radno vreme je od tad do tad -- vikendom ne radimo i gotovo. nije nego kad sam raspolozen ja cu da uzmem pare a kad mi se digne ja cu sve da otkacim , pa ne moze tako da se trguje drustvo ........ kad si privatnik imas da radis i vikendom ako hoces zadovoljne musterije ......... ja znam sta sam hteo da kazem i ne pada mi napamet da ulazim u dalju polemiku - neka radi ko kako hoce ......... mene kad zovu u pola noci -- skoro neki moci iz crne gore za auto dvd jer su zaglavili u nekom kaficu a idu nazad odmah , ja iznesem uredjaj i napravim trgovinu - kazem to jer mi se to skoro i desilo da su me zvali u ponoc i zavrsili smo sve iako ustajem u 5 ujutro a i bila je bas nedelja - ja nisam ljudima spustio slusalicu tek tako jer sam se spremao da legnem ili sam mozda vec i bio legao , a ako je neko bio neprijatan kad je zvao onda i neka je spustio slusalicu ali ja nisam za to kad radim sa musterijama ......... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

vi mislite da je sve u parama? da ce neko da ostavi vreme posveceno svojoj porodici i deci ili nekom svom zadovoljstvu zbog vas i vasih 30 evra? 

 

da je hirurg, pa da razumem, hitno je mora da se operise, pacijent samo sto nije umro, a to da se vi informisete oko cene i nikad se vise ne javite, to mozete i ovde okvirno da saznate, samo vas mrzi da okrenete par stranica i da vidite koliko sta kosta ;) 

 

a to sto ti nemas ni malo samopostovanja i izadjes nocu u pidzami da prodas jedan dvd plejer, to je vec neka druga prica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa Belim i sa dedom. Kako vas nije sramota da zovete u nedelju u vreme ručka. Šta ako je čovek slučajno ostavio upaljen telefon, e pala vam je kapa sa glave.  Verujte mi, neće crći za vaših usranih 30-50-100 eur,  jebali vas oni u sve rupe. Kakvo je to razmišljanje. A najjače mi je kada vam neko kaže cenu a vi odmah pitate : jel može to jeftinije, to je preskupo. 

Evo ja sam kod Steve i Miće radio farove i ugradio ksenone , super je ispalo, i ne bi se ljutio da me otkači nedeljom. 

Bole, da li bi izašao u pidžami i papučama da nisu crnogorci u pitanju :D

Da li po tebi bole znači, da je pristojno zvati nekoga u pola noći čoveka koji je dao neki privatan oglas na ovom forumu na primer, lupam, prodaje svoj auto ili mobilni telefon, a nije napisao da se ne zove posle 20h na primer? 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije kulturno ali sta je tu je , ja od ovog posla vodim moju decu 10 dana na more svake godine i tako sam navikao , da ne propustam musterije , jer posle mi ko za inat stoji uredjaj dugo na ogasima , malo se zrtvujem i gotovo (nikome nije zinulo dupe za pare ali danas je tesko nekom nesto prodati i posteno zaraditi) ...........

marko izasao bi za svakoga i za tebe ako treba - to sam ja i u pola noci ako je neka frka ............ ;)

beli ne sekiraj se ti o mom samopostovanju , ja nisam nikoga vredjao i nikad u pidzami nisam izasao nigde ....... za majstore svaka cast ........... od mene VELIKI pozdrav za sve ......... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam privatnik dosta godina već...vrlo uslužan i pragmatičan što se radnog vremena tiče kada za to ima preke potrebe ali ni u ludilu nisam od onih kojima su pare sve i koji treba da se na sve načine dodvore svim svojim mušterijama. Tako da Bole tu grešiš i ne treba da generalizuješ. 

Naravno, ima situacija kada i meni odgovara rad nedeljom, uvečw, noću....ali ne uvek i ne po svaku cenu tako da samo sa te tačke gledišta nisi u pravu.

 

Nije navedeno radno vreme ali se pretpostavlja da je nedelja vreme odmora pa naročito u vreme ručka, dremke..... 

Kolega je možda ne previše ljubazno to predočio ali što kaže totti možda je iza sna podigao slušalicu....

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

marko sve si u pravu - ali po tebi , i opet dolazimo na isto.

ja nista ne generalizujem samo sam rekao kako ja radim a to ne znaci da nije u redu i opet ponavljam drugi neka rade kako oni hoce.

ja se musterijama ne dodvorujem i nisu mi pare sve ako si na mene mislio , a nemam ni firmu nego se snalazim na sitno (ako to razumes) - samo postujem svakoga sa kim radim i nista vise ......... ljudi smo i svako ima svoje misljenje i to moze da kaze slobodno valjda ovde ili ne sme ............. pozdrav drug  ;)

 

sto se mene tice prestajem sa ovim ...... bez ljutnje , jer se vrtimo u krug , svako neka radi kako misli da je to i OK i gotovo ........... stvarno ne zelim da se prepirem a sve vodi ka tome koliko vidim .......... uzivajte ......... :)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se zove kulturna komunikacija. Lepo može da se kaže (ako je tel namenjen u te svrhe uključen)  da je radno vreme od tad od tad i kulturno doviđenja / prijatan dan. 15 sekundi izgubljenog vremena ne znači puno toliko je dovoljno sa se objasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, opet si u pravu, ali je ovde sve napisano na takav nacin kao da hoce da kupe raketu, a on nesto nije zainteresovan da im proda i samo im spusti slusalicu i sad je propustio milion evra ... to mene pogadja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve informacije u vezi zakazivanja i rada na farovima mozete od sada dobiti na 065-83-65-629

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram da se 'pozalim' kako su dobro ispali stari/novi farovi na mom Malisi :). Iskren da budem progledao sam :)

 

Fala :)

GOPR0292.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vremenski otprilike traje sredjivanje farova da znam koliko cu biti bez auta, tipa poliranje komplet i sočiva naravno plus farbanje unutrašnjosti fara u crno i angel eye

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde da ga okrenemo sad, pa nije kasno u 23h subotom da zovemo, valjda je pravi privatnik, mora da se javi ako hoće da zaradi...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:D:P:D

 

Šalim se, zvaću ga sutra oko 15h, tad mi odgovara pošto nemam šta da radim i dosadno mi je dok svi odmaraju... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vodena smirgla i polir pasta..
ako nadjem sliku kako je pre izgledalo postavicu je.matirali su bili dobrano.uz malo truda izgledaju ovako..3c967e7f78d6f35a69a8d16f5d0ca2cb.jpgIMG-54f823e2053b9e75c7f206318e0e3fd2-V.jpg

Poslato sa STK-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle višemesečnog traženja nekoga da mi ugradi angel eyes u mk2 farove nisam našao nikoga blizu Užica. Na kraju šurak koji zna oko struje(što ja nemam pojma) i ja smo uspešno i vrlo brzo ugradili sami. Postaviću par slika ispod. Nije mnogo teško, improvizovali smo sa kutijom od usisivača i fena.

Led-Puntisa0.thumb.jpg.5301a37cf2ec94feab3f5925bc94c4c3.jpgLed-Puntisa.thumb.jpg.45891bacc72a7662c7c6c79bcba40e85.jpgLed-Puntisa1.thumb.jpg.f50b0e22f609b723278aa137fc5a4107.jpgLed-Puntisa2.thumb.jpg.e9f3b4e4ee3210792c5af98f8facb56b.jpg

 

Postavio sam i sliku borda da vidite da nema nikakva greška. Čak su mi prstenovi i skinuli grešku sijalice koju sam imao od led pozicija. Sve povezano bez sečenja i jedne žice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za sve. Da li imate neku ideju za otvaranje fabrickog fara od stila posto sam probao sa fenom i kutijom, i nije uspelo. Probao sam i da grejem u krug ni to ne pomaze, ako je neko otvarao sam bio bih zahvalan ako bi mi neko pomogao

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andrejapesic85 imenjače (i ja nekome da kažem a da nije žensko :)), verovatno nisi dovoljno dugo grejao ili nije dobra temperatura. Konkretno od stila nisam rastavljao, ali od drugih jesam i dešavalo se da to bude problem. 
Imaš i one stare rerne (nekad korišćene za pečenje paknova) u koje staviš far i sačekaš da popusti guma. Mada možeš i u svojoj rerni. 

Za kutiju zna da bude problem ako toplota odlazi.

 

I jel koristiš industrijski fen ili onaj za kosu? Industrijski plastiku topi inače.

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, andreja.micovic said:

@andrejapesic85 imenjače (i ja nekome da kažem a da nije žensko :)), verovatno nisi dovoljno dugo grejao ili nije dobra temperatura. Konkretno od stila nisam rastavljao, ali od drugih jesam i dešavalo se da to bude problem. 
Imaš i one stare rerne (nekad korišćene za pečenje paknova) u koje staviš far i sačekaš da popusti guma. Mada možeš i u svojoj rerni. 

Za kutiju zna da bude problem ako toplota odlazi.

 

I jel koristiš industrijski fen ili onaj za kosu? Industrijski plastiku topi inače.

Ćao brate,

Koristim industrijski fen, ima 2 brzine jedna je na 350 stepeni druga je na 550 koristim ovu jaču i postepeno grejem

 

 Skoro pa je nemoguće da se otopi lepak za soferke pošto je fabrika verovatno sa tim lepila. Kod vw je kao neka živa guma kao zvaka koja kad se zagreje otopi se i staklo se skida na keca.

 

Plašim se da ako stavim u rernu da da se otopi kućište i da će samo staklo da se otopi i da pocrni, ne znam ni na koliko stepeni da uključim rernu

Edited by andrejapesic85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da probaš da zagreješ vrh širokog šrafcigera i tako da probaš malo po malo? Ali oprezno. 
Mene baš za koju nedelju čeka posao sa deltinim farovima i planirao sam sa fenom da radim, u krug polako. Ako je zalepljeno lepkom za šoferke, onda veselo.

Ne znam može li fen da istopi lepak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiš Depo zamenske farove pa se igraš s njima kako oćeš, oni mogu da se otvore, fabrički ako su zatvoreni permasealom kao i kod Punta Mk2, onda ćeš više da ga uništiš dok ga budeš otvarao nego bilo šta drugo što ćeš da postigneš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...