Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Restauracija farova: poliranje, bojenje u crno, hromiranje...

Recommended Posts

I mene interesuje za Fiat Tipo, a materijal ne znam koji, samo da ne matira ubrzo. Predlozite nesto. ;)

A za kolegu Milosnis da odgovorim da je u pitanju Lancia Kappa.

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne shvatite pogresno, mislim da se za Kappu i Tipa to ne isplati.

Mi radimo ono sto je najbolje i najkvalitnije za farove a to je izrada stakla od polikarbonata termoformiranjem.

Firma iz BG koja je to radila vise ne radi, tako da sada takve radove saljemo u Madjarsku. Cena za par farova je 200-250e, i nema veze koji je far u pitanju.

Ovo smo radili iskljucivo na kolima cija cena fara 10-20x prelazi ovaj trosak. Poslednje sto smo slali u novembru su jedna stopaljka za Bentlija i dva fara za Galjarda, sve zajedno je bilo 410e.

 

Varijante kucne radinosti, gipsa za model, navlacenja klirita i sl improvizovanim vakumom - ne radimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrom slucaja imao sam cukanje, popucali nosaci svi i sijalice i fara.... elem kupio sam nove ali pojavljuje se kondenzacija, posle kise i pranja, u oba zanima me da li to moze da se sredi i koliko ce to odprilike da kosta? Druga stvar posle doticnog cukanja i montiranja novih farova farovi su nekako malo ulegli i bacaju malo vise u zemlju nego sto bi trebalo (isao sam na aparat da mi podese i nisu mogli podignuto je max al opet nedovoljno) da li je moguce i tu nesto da se uradi da se podigne ili sta vec?

Pozdrav

Mene si zaboravio.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne shvatite pogresno, mislim da se za Kappu i Tipa to ne isplati.

Mi radimo ono sto je najbolje i najkvalitnije za farove a to je izrada stakla od polikarbonata termoformiranjem.

Firma iz BG koja je to radila vise ne radi, tako da sada takve radove saljemo u Madjarsku. Cena za par farova je 200-250e, i nema veze koji je far u pitanju.

Ovo smo radili iskljucivo na kolima cija cena fara 10-20x prelazi ovaj trosak. Poslednje sto smo slali u novembru su jedna stopaljka za Bentlija i dva fara za Galjarda, sve zajedno je bilo 410e.

Varijante kucne radinosti, gipsa za model, navlacenja klirita i sl improvizovanim vakumom - ne radimo.

Ok, hvala! ;) pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Po slovu Zakona, svi aftermarket xenoni su zabranjeni. U Srbiji nikog ne zaustaljaju zbog toga. Na Madjarskoj granici npr zabranjuju ulazak.

 

 

mali off...

 

redovno sam u madjarskoj, minimun jednom mesecno...vozim lybru sa xenonima aftermarket, nikada, ali nikada me nisu vratili, niti pitali za to...

masa nasih ljudi prelazi granicu sa aftermarket xenonima, niko nije bio upozoren niti vracen...

isao sam i za sloveniju kroz hrvatsku vise puta nista, austrija nista...

jedino gde madjari znaju da cimaju je napukla sofersajbna... 50-50%...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Igrom slucaja imao sam cukanje, popucali nosaci svi i sijalice i fara.... elem kupio sam nove ali pojavljuje se kondenzacija, posle kise i pranja, u oba zanima me da li to moze da se sredi i koliko ce to odprilike da kosta? Druga stvar posle doticnog cukanja i montiranja novih farova farovi su nekako malo ulegli i bacaju malo vise u zemlju nego sto bi trebalo (isao sam na aparat da mi podese i nisu mogli podignuto je max al opet nedovoljno) da li je moguce i tu nesto da se uradi da se podigne ili sta vec?

Pozdrav

Mene si zaboravio.....

 

Izvinjavam se ...

 

Ovako kako ste opisali ti novi nisu original, verovatno su Depo/Tyc i sl replike, za njih se vezuju ti problemi.

Ako su novi prvo probajte da ostvarite garanciju.

Mi prvo treba da uradimo pregled i vidimo sta je sve problem.

 

@ cika_kole: neki su imali losih iskustava na granici sa Madjarskom.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ srkibess: fizicki samo za ugradnju 4-6 sati, posto su to original Morimoto projektori, a ne kineske replike, inace je ceo postupak 2 dana zbog otvaranja-zatvaranja farova, da se stegne "bc siler" i "odradi svoje".

@ marea 19: standardna reparacija oba fara 60e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@steva

 

Matori, koliko para bi bili samo projektori plus CFL prstenovi ako ih imate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi mi za Alfu 156. Da mislio sam na CCfl, ali se nisam lepo izrazio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve kompletno je 270e [projektori, ugradnja, xenoni, demontaza-montaza, prstenovi, ugradnja prstenova].

U pitanju su original Morimoto projektori [poruceni sa retrofitsource-a],  a ne kineske replike na kojima soljice izgore za par meseci [pokazivao sam cini mi se ovde slike].

Garancija na sve je 12 meseci, na xenone 18 meseci. Ostale info na 0603778382

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam kondenz u desnom faru na Fiat Punto mk2a, zeleo bih to da resim i da se pogledaju ovako farovi da li treba jos nesto da se uradi. Kad moze da se dodje u servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radnim danima od 9h do 17h.

 

Radovi se uglavnom zakazuju 2 nedelje unapred.

Edited by steva_anya

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bankela: standardna reparacija i bojenje u crno-90e. Dva dana posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.

 

Nadam se da je dozvoljeno zadovoljnim musterijama da okace fotke i komentar. Farovi mog Stila su reparirani i ugradjeni su projektori za H1 sijalice.

 

 

Stilo_Projektor_1.jpg

 

Stilo_Projektor_2.jpg

 

 

Na zalost, nemam fotke snimljene pre reparacije. Izvinjavam se sto je auto ovako prljav na fotki, ali nisam imao priliku da ga operem pre fotografisanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@steva_anya

Zanima me sledece

 

1. Cena sredjivanja farova za Stila (poliranje plastike spolja i iznutra) ?

 

2. Cena ugradnje projektora ?

 

Unapred se zahvaljujem na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Standardna reparacija je 70e, 12 meseci garancija, dva dana posla.

 

Reparacija, projektori i xenoni, 230e, 12 meseci garancija na rad, 12 meseci garancija na projektore, 18 meseci na xenone, tri dana posla.

 

Sada smo prebukirani pa je zakazivanje 15-20 dana unapred.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Restauracija farova podrazumeva njihovo vraćanje u fabričko stanje, sa mogućnošću izmena poput bojenja u crno, kao i drugih modifikacija vezano za svetlo (ksenoni, projektori, ugradnja angel eyes prstenova...)

Restauracija farova podrazumeva:

- poliranje, spolja i iznutra, što se postiže otvaranjem farova,

- nanošenje zaštite na spoljašnju površinu fara u komori,

- poliranje i sređivanje reflektujućih površina i sočiva,

- po potrebi ponovno hromiranje oštećenih površina,

- rešavanje problema kondenzovanja unutar fara.

Poliranjem, ali pravim se rešava problem matiranih farova. Pravo poliranje se radi na otvorenim farovima, spolja i iznutra, uklanja se matiranost i posle se obavezno nanosi zaštita. Dobro poliranje se razlikuje od onih ''kaladont'' i sl ''instant'' metoda, po tome što za razliku od njih nema ponovnog matiranja za par meseci.

Poliranjem i čišćenjem reflektujućih površina, čišćenjem sočiva omogućava se da svetlo ''bije bez smetnji'' i samim tim je bolja vidljivost.

Rešavanje problema sa kondenzovanjem/oštećenim/propalim hromiranim površinama omogućava bolju vidljivost, izbegava se često pregorevanje sijalica kao i opasnost oštećenja same instalacije. Farove treba dovesti u fabričko stanje, kako sa aspekta funkcionalnosti, tako i sa estetike. Pod funkcionalnošću što je na prvom mestu, misli se na rešavanje problema matiranja, kondenza, propadanja hromiranih površina, kao i oksidacije unutar fara. Loš far, loše svetlo, loša vidljivost...i potencijalno ugrožena bezbednost, kako lična tako i drugih učesnika u saobraćaju.

Estetika je na drugom mestu.

Sređivanjem farova otvara se mogućnost nekih izmena poput bojenja u crno svih dozvoljenih površina, tj. površina koje ne utiču na samo svetlo.

Crna boja, mat ili glanc, je najtraženija i veoma je specifična pošto se uklapa uz sve boje, tako da odlično ide na većinu kola, bila ona crvena, srebrna, bela, ili crna.

Cena restauracije, tj. sređivanja farova zavisi od modela tj. tipa, kao i problema-razloga njihovog sređivanja.

Svi članovi kluba sa važećom članskom kartom ostvaruju popust od 10-20% zavisno od toga šta se radi.

Za konkretne cene najbolje je pitati ovde, ili pozvati broj 060/377-83-82 Stevan.

Golf V - restauracija-sređivanje farova - black headlights

Urađeno je sve gore opisano osim hromiranja pošto za tim nije bilo potrebe. Obojeni su mat crnom bojom.

Evo kako to izgleda.

Image_2752.jpg Image_2753.jpg

Image_2754.jpg Image_2755.jpg

Image_2756.jpg Image_2757.jpg

Punto mk2b - black headlights

Uradjeno je takodje sve gore opisano osim hromiranja.

PRE restauracije-sredjivanja

P1000277.jpg

MK2_B_headlights_Chrom.jpg

POSLE restauracije-sređivanja:

Image_2685.jpg

P1000293.jpg

Posle montaže na kola:

st1.jpg st2.jpg st3.jpg

st4.jpg st5.jpg

Image_2692.jpg Image_2732.jpg

------------------------------------------------------------

Tema ostaje otvorena za Vaša pitanja, na njih će odgovarati član FLCS Foruma steva_anya http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/thumbup.gif

Pozz. Posle nekog udesa ugradio sam polovne farove u svog stila 3vr i nakon nekoliko voznji nocu shvatio da su farovi radjeni za englesko trziste i da snop koji oni bacaju ne mogu da nastelujem. Svi zivi mi blicaju.

Interesuje me da li se ovo moze srediti i

koja je cena?

Edited by RGF

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto mk2a, poliranje farova, sredjivanje nosaca farova i na jednom faru nedostaje gornja kuka sa zadnje strane fara na koju se kaci zica koja drzi poklopac fara. Koliko kosta da se ovo sredi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Punto1.2 : dodjite do servisa da se sve pogleda, pa da Vam kazemo cenu.

Krajiska 37A, Zemun, radnim danima od 9h do 17h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...