Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Pagani Huayra

Recommended Posts

Ovo je jedan od "onih" super automobila koje bih, da mogu, zavrsili odmah u mojoj garazi. To ne bi bio ni Ferrari ni Lambo ni Aston, niti bilo sta od "zvucnih" imena samo iz jednog razloga: konfekcija. Ovo nije konfekcija. Ovo je jos uvek teska manufaktura i odusevljavaju me detalji do kojih se islo. Pagani je izgleda bolesnik koji pati od opsesivno-kompuslivnog poremecaja jer ludak koji trazi od svajcarskog proizvodjaca satova da mu naprave satice po meni nije normalan ali to mi se svidja. Na ovim kolima mi je najgenijalnije to sto ima aktivnu aerodinamiku, nesto sto je odavno "proterano" iz sportskih takmicenja potpuno nepravedno, a onda se proizvodjaci drze ko pijani plota i ne pokusavaju to da iskoriste makar na drumskim verzijama.

Inace ceo auto je od kompozita i Pagani je razvio posebnu tehniku uklapanja tkanja samo CF materijala pre izlivanja, da se svi slazu da je najbolji u tom poslu. Vec sada kupci su poceli da ostavljaju kompletne panele bez boje. Samo lak na crni karbon jer je toliko dobro izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kad bi unutrašnjost bila malo umerenija, izgledala za nijansu konzervativnije...a, ne oako da šljašti na sve strane. Mislim, sad ispade da mi je samo to prepreka da je ne kupim :D :D ....već čisto kažem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pagani Huayra Sonus Faber

 

pagani%20huayra%20sonus%201.jpg
 

Pagani je otkrio iznenađenje koje je spremio za predstojeću automobilsku smotru u Ženevi. Posredi je Sonus Faber zvučni sistem od 1200 vati, montiran na model Huayra, koji će tako dobiti i svoju novu ograničenu seriju.

 

pagani%20huayra%20sonus%2011.jpg
 

Dodatne informacije su za sada ograničene, ali će biti obelodanjene vrlo uskoro.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
pagani%20huayra%20802111.jpg

 

Kada neki automobil, kao što je Pagani Huayra, ima osnovnu cenu od milion evra nije ni čudo da pojedini opcioni dodaci koštaju kao novi Mercedes S klase.

Dok za kupce koji su spremni da izdvoje početnih 1.050.000 evra, koliko košta bazni model, verovatno nije problem da plate papreno skupe dodatke, običan svet odmahivaće glavom u neverici. Na primer, da bi se kočiona klešta ofarbala u boju po želji kupca, potrebno je doplatiti 3.750 evra. Nešto više novca treba izdvojiti za zadnju kameru koja košta 4.900 evra. Poznato je da super-sportski automobili nemaju veliki prtljažnik. Kako bi izašli u susret klijentima, proizvođači u svom asortimanu nude i specijalno oblikovane torbe čime se postiže maksimalna iskorišćenost prtljažnog prostora. Set od sedam takvih torbi za model Huayra kupce će koštati neverovatnih 14.950 evra. Za opcione boje spoljašnjosti, Pagani naplaćuje od 21.500 do 59.500 evra, koliko košta da se automobil ofarba u dve specijalne nijanse i da se dodaju ukrasni elementi od ugljeničnih vlakana. 

 

Kada smo kod ugljeničnih vlakana, Pagani nudi opciju da čitava karoserija automobila bude izrađena od ovog materijala, što cenu modela povećava za 112.500 evra. Ipak, i oni koji se opredele da plate ''samo'' cenu osnovnog modela, kao i oni koji požele dodatne opcije, dobiće automobil koji ispod haube ima 6.0 litarski AMG V12 twin-turbo agregat. Motor je u stanju da razvije 730 ks i 1.000 Nm maksimalnog obrtnog momenta i da omogući vozaču da potera Huayru do stotke za 3.3 sekunde, dok je malo mesta na kojima će moći da se isproba najveća brzina koja iznosi 370 km/h. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bogati Rus kupio dva primerka Pagani Huayre

 

pagani%20huayra%20x2.jpg

 

Ruski milijarder je nedavno kupio ne jedan, nego dva potpuno nova superautomobila Pagani Huayra. Pomenuti automobil košta 1.050.000 evra, što znači da je neimenovani ruski milijarder za njih platio barem 2.100.000 evra. Osim ova dva dragulja, u svojoj garaži ima i svaku verziju Bugatti Veyrona. Njegov vozni park bi svako poželeo.  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...