Jump to content
FAS Goran
peretina

Fiat Stilo JTD 115 - previše bučan?

Recommended Posts

Posto sam tek kupio Stila 115 KS JTD 2004 gp, cini mi se da je prebucan unutra, iz vana se cini da je sve normalno.

Ne znam nisam sjedio u drugim fiatima ali mi se ipak cini da je prebucan, sta bi mogao biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško će bilo ko moći ovako da odgovori, jer ni ti sam nisi siguran.

Nisi naveo ni da li samo na većim obrtajima, ili na leru, ili samo kada je hladan, ili imaš i povećane vibracije, ili...

Pogledaj ovu temu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=34109

I ovu:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=22261

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam slican problem. preko ljeta ta buka potpuno iscezne, samo se malo cuje rad motora. sad na minus 10 buka se cuje unutra. cim pojacam obrtaje odmah prestaje, u voznji se uopste ne osjeti i da , ima posve malo vibracije na volan mozda max pola milimetra da vibrira. sta bi moglo biti uzrok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve koji se žalite da vam je jtd bučan krenite uvek prvo od nosača motora (levi ispod akumulatora prvenstveno) ali ni desni nemojte zanematiri.

Zatim pročitajte nešin post (dva ispred)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice buke koju sam u prethodnom postu pomenuo, primjetio sam da nekad ispod haube nesto klikne i motor radi potpuno drugacije mislim na poboljsanje i nema uopste buke. tako nesto mi se desilo i sinoc dok sam cistio snijeg sa auta da ga uvezem u garazu. sta bi moglo to biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi i gume,ja od kad sam stavio nove(Good Year),kao da bager vozim,nevjerovatno..jedva cekam da se se vrijeme proljepsa da vratim stare(BF Goodrich)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bih rekao da su katastofa (po mokrom drže kao po suvom,jest da sam presao tek dvije-tri hiljade km) a i nisu toliko bucne koliko sam mislio jer mi je bio otisao jedan lezaj......ajde mi reci sto su katasrofa da obratim paznju na to (nisu bas bile jeftine komad 70 eurića)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre bučne su da sam mislio da mi je otišao ležaj. Kad sam došao na zamjenu kod vulkanizera rekao mi je da ih je i on imao, ali ih je izbacio iz ponude jer su mu se ljudi dolazili žaliti. Kaže da bi se s vremenom deformirale. Sad sam stavio Michelin Pilotsport i ništa se ne čuje. Možda je to bila samo neka serija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro drze a i meni su bile bucne ali mi je majstor promjenio lezaj i sad je sve super tj normalno...vidjecemo kako ce se pokazati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednji desni a prije mjesec sam promjenio lijevi......nego kad sam već tu da pitam kako ću da neutralisem skriputanje pozadi od silent blokova(mjenjani su prije 5-6 mjeseci) ali kao ne valja neka guma unutra pa sad to škripi kao da se se raspsti po rupama,...nemojte samo reci da kuoim nove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, imam Stilo 2002. godiste, jtd 1.9..

Uzasno me nervira rad motora, bas je bucan, imam osecaj kao traktor ponekad da vozim..

Nema vibracija, zamenio sam mu nosac motora, ali motor sam po sebi je bucan. Neka mi neko kaze do cega moze biti. Pozdrav

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega proveri da nije slučajno tvoj Stilo bučniji od ostalih slušano spolja.

Ako se čuje približno isto pažnju treba usmeriti pre svega na neelastično oslanjanje motora i auspuha. Zamenio si samo jedan nosač.

Crevo od turbine do interkulera ume da se ovisi i da se naslanja o šuspleh što stvara rtezonanciju na 2500-3000 o/min. Ja sam ga dvocolovnom šelnom za cevi pričvrtio na bočni levi šuspleh i tako odigao 2cm.

Valja znati da auspuh koji je naizgled ceo, nema rupe itekako može biti bučajn, ako su progorele komore.

Ako sve valja Stilo jtd nije bučan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne znam, ne razumem se u to.. Ajde kazite mi sta da kazem mehanicaru da mi pogleda i proveri.. Na leru je bucan, cim ga upalim, dok je tokom voznje sve normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:laughing: :laughing: :laughing: Kako bre da kazes mehanicaru sta da pogleda :laughing: :laughing: :laughing: Ti trebas da mu kazes koj problem imas sa autom a on treba da zna sta da pogleda, inace bi i sam mogao svaki da resis kad bi znao sta trebas da pogledas. Valjda mu placas i znanje i prljanje ruku na kraju, ili bi u tvom slucaju bilo samo prljanje ruku? Nazalost takva je situacija sa "majstorima" na nasim prostorima, pa smo se kroz godine polako navikli da doteramo auto i kazemo sta trebaju da urade, objasnimo, i platimo kulturno sve na kraju, svaka cast izuzecima koji su zbog toga i jako uspesni! Sto se tice tvog problema"Kole" ti je lepo napisao sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, ja priznajem da je smesno to sto sam rekao i da dajem dozvolu da se i dalje smejete, ali pazi sad ovo: Trese meni volan, bucan auto, vibracije na sve strane, odem kod majstora i kaze mi da mora da menja nosac menjaca ili sta li vec, uglavnom ima veze sa menjacem. Zameni to i meni isti k, totalno sam izludio brate, i slucajno saznam za ovaj forum i procitam da treba da se zameni nosac motora, odem kod istog mehanicara i kazem mu sta da uradi, on se smeje, ja mu kazem da mi odradi to, kad je makao stari nosac motora kaze mi da je potpuno zdrav, ja mu kazem neka ga ipak zameni, tako da kad ga je zamenio, svaka vibracija je nestala. Od tog dana, idem kod mehanicara jedino da mi menja ono sto ja kazem, jer nemam novca za bacanje. Sad hocu da resim to sto je motor bucan, ali uz vasu pomoc, jer necu da neki mehanicar stice iskustvo sa mojim auticem. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se resio buke i vibracija podesavanjem ventila i zamenom rolera PK kaisa. Smanjena i potrosnja za pola litra. Mada mi ostao neki cudan zvuk kuckanja, plasim se da nije prezubio, a i dizne dolaze na pamet, poslusajte:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put pišem na forumu, a imam isti problem (RADI KAO TRAKTOR),

Evo kako se to desilo: Kupim auto na auto placu ,radi kao singerica, prede kao mačor to je bilo prošle godine u decembru, zamenim mu ulje, filtere sve , i vozim ko gospodin čovek , auto ide ko metak ne smem da dam gas lepi za sedište, TIH I MIRAN. :laughing:

 

I onda u aprilu rešim da zamenim zupčasti kaiš u servisu fiatino u NS i tu je sve krenulo, uradili ljudi zupčasti, pk kaiš, 2 rolera vodenu pumpu i španer. :thumbdown:

Kad sam preuzeo auto učinilo mi se ba je bučniji i da trese, reko to će da se smiri, ali tu počinju košmari, čitao sam forume i trošio pare a stilo i dalje radi kao traktor, ne mogu da kažem da ne ide, vozio sam ga 195 auto putem, vuče uzbrdo 110 bez problema, ali pravi toliku buku da je to neopisivo,

 

zamenio sam:

Nosač motora na menjaču  5500din akron ,razlika je minimalna

Dizne zamenjeni ulošci 13700 din. komplet + ruke podešavanje na stolu  5000din. razlika neprimetna

Vakum ima (ne gubi), pašteta radi , polugica od turbine kad dam kontakt povuče 1cm, posle kad dodajem gas šeta oko 3-4mm  valjda je to dobro?

Pregledao sam sve cevi od vazduha nevidim nigde da vuče falš.

MAF senzor sam ispirao kontakt sprejem, dobio je primetno na snazi još 10%, ali je i dalje bučan i trese volan na leru.

Vozio kod majstora da proveri uzubljenost kaiša i proveri dijagnostikom, kaže sve je u redu, i opa crvena

 

KAO DA MI JE NEKO OTKINO ONO J  I OSTALO SAMO TD  :harhar:

U agoniji sam pomerio bregastu za jedan zub prema napred, (kasnije ) i sad je samo malo tiši ali i manje troši čini mi se da mu se ovako više svidja :question:

Nemam alat za blokadu radilice , juga sam rasklapao vezanih očiju, izgleda da sve moraš SAM.

 

LJUDI UPOMOĆ, AKO JE NEKO REŠIO PROBLEM MOLIM PODELITE RADOST SA NAMA :help:

 

Hvala Goran.

P.S. Stilo 1,9 jtd 85kw 8V  treba da radi kao benzinac i ide kao benzinac vozio sam takvog puna 4 meseca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li gledao da li je tu kompletna zvučna izolacija, da se nije nešto otkinulo, otpalo neko parče...i zato odjednom više buke u kabini...

Mislim, ne pada mi ništa na pamet jer auto lepo ide, ne pali greške, nije povećao potrošnju, zamenio si dosta stvari već (nosače menjaš ako imaš vibracije u kabini, ili na ručici menjača, na volanu, nisi njih morao zbog buke).

 

Sad pročitah ponovo i vidim da pišeš da imaš vibracije na volanu...onda treba prekontrolisati i ostale nosače motora. Promenio si jedan, ali ima ih joooš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom trenutku nisam razmišljao da tako nešto može da se desi, :question: (blento) računam sad je uradjen servis, sav srećan malo sam ga oštrije vozio, tek sam se "opasuljio" kad je buka počela da NERVIRA. Naj čudnije je to što kad sam "premotao film" počelo da se  dešava posle servisa nemoguće da nosač motora otkaže baš tada, odjednom,

Ne mogu da grešim dušu da kažem da nisu dobro uradili servis, (ako ništa nisu zamenili što nije bilo dogovoreno ) moguće da kad je sve podešeno na "0" (nulu) isplivalo nešto na videlo.

Razumem se pomalo u mehaniku , pregledao sam sve sto puta, ništa se ne naslanja gde netreba, utegao sam svaki štaf, nigde nema nikakvog lufta, menjao sam desnu viljušku i stabilizator, nevolim da mi auto bude mastan i prljav, držim sve utegnuto, sve konektore sam očistio kontakt sprejem,(od onda nepali greške) to nema veze sa "traktorom" 

Jednostavno motor radi kao kad paljenje nije gde treba da bude, klokoće kao na rumunsko gorivo za vreme sankcija, ujednačeno radi ne preskače takt, ali stvara buku i vibracije koje  se prenose na volan, retrovizore, sve plastične i ne plastične delove u kabini, bubrege, kičmu, nerve (živce) i cibzar od jakne...

Edited by vrbaskig

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...