Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
kole

Predsezonski testovi

Recommended Posts

Zvanični predsezonski testovi:

Yas Marina, Abu Dhabi 16th-17th November 2010 Young drivers’ test

Yas Marina, Abu Dhabi 19th-20th November 2010 Pirelli tyre test

Ovi u Abu Dhabiju su bili samo za nove Pirellijeve gume.

Testovi novih bolida kreću 1.02. u Valenciji :thumbup:

Circuit de Valencia Ricardo Tormo, Spain 1st-3rd February 2011

Jerez, Spain 10-13th February 2011

Circuit de Catalunya, Spain 18th-21st February 2011

Bahrain International Circuit, Bahrain 3rd-6th March 2011

Na prvom testu u Valenciji mnogi će se pojaviti sa starim bolidom kao: McLaren, HRT..

Neki će test iskoristiti da predstave novi bolid Mercedes.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi zvanični predsezonski testovi počeli su juče :thumbsup::thumbsup: u Valensiji.

Prvog dana najbrži je bio svetski šampion Vettel u novom bolidu Red Bulla 1:13:769 :thumbsup:

Drugog dana brži je bio Alonso 1:13:307 :thumbsup:.

Veoma je rano za zaključke ali iznenađuje veoma brza Force India, stiče se utisak da Mercedes ponovo zaostaje.

kompletni rezultati:

http://www.formula1.com/news/headlines/2011/2/11703.html

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas je na programu bio

poslednji dan testiranja na autodromu rikardo tormo u valensiji,najbrzi je bio sjajni robert kubica :thumbsup: ,a drugi je bio adrian sutil u force india :thumbup: a evo rezultata sa danasnjeg testiranja

http://www.formula1....11/2/11707.html

a evo kako je masa zavrsio testiranja

Ferrari_F150_f830x554_F4_F4_F2_C_2f9faf01_450252.jpg :thumbdown:

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubica postavio najbolje vreme

f1%20kubica.jpg

Renoov inovativni izduvni sistem izgleda daje dobre rezultate. Poljak, Robert Kubica, postavio je najbolje vreme tokom trećeg dana testiranja. Iza njega su se plasirali Adrian Sutil u Fors Indiji, zatim Dženson Baton u svom Meklaren Mercedesu pa onda Mark Veber u dobro poznatom Red Bulu i Felipe Masa u Ferariju koji je imao peto vreme.

Šesti Timo Glok u Virdžin Kosvortu je odvozao za nijansu bolje od Pastora Maldonalda, novopečenog šofera Vilijams Kosvorta i Serhia Pereza koji će ove godine cepati Zauber Ferari.

Šumaher je imao deveto vreme ispred Sebastijana Buemija, Naraina Kartikejana i Jarna Trulija. Prijatno iznenađenje pored Kubice koji je sjajno odvozao je i Adrian Sutil i Fors Indija uopšte, jer već od prvih dana testova ne silaze sa top 5 pozicija, kada god se pojave na stazi.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne želim nikako da umanjim rezultat Kubice međutim zadnjeg dana na testiranju nisu bili Vettel, Alonso i Hamilton.

Ako je išta moguće zaklučiti to je da su: Red Bull, Ferrari, McLaren brzi kako se i očekivalo, da su Reanult i Force Indija prevazišli očekivanja, a Mercedes podbacio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prva trojka su u fulu,mnogo su brzi vsto se i ocekivalo :thumbsup:,force india i renault su brzi i imaju tempo,videlo se to na prvim testiranjima,ali renault f1 tim je imao jednu nesrecu,njihov prvi vozac robert kubica se povredio na reliju Ronde di Andora,gde je vozio skodu fabiju s2000. povrdio je kuk i levu nogu :crybaby:,bas steta za sjajnog vozaca i bas ce biti gadno,ako nece moc da vozi na pocetku sezone :rant:

sto se tice mercedesa,ja mislim da on moze da parira force india i renou,al njihov drugi vozac deda mihael nije dorastao jos mercedesovom automobilu za 2011tu,a niko ce tek da pokaze da je izuzetno brz

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozač Formule 1 Robert Kubica je zadobio teške povrede i hitno je prebačen u bolnicu u blizini Đenove helikopterom posle udesa pred reli trku u Italiji. Njegov tim Lotus Reno je potvrdio da postoji rizik da bi Poljak mogao da ostane bez desne šake ili čak cele ruke.

Kubica je išao ka startu trke ''Ronda di Andora reli'', ali je sleteo sa puta u Fabiji i u punoj brzini se zakucao u zid jedne crkve. Javljeno je i da je zaštitna ograda probila u vozilo i nanela teške povrede Kubici. Suvozač je prošao bez posledica, ali su Poljaka spasioci i vatrogasci morali da izvlače iz vozila i prebace u bolnicu.

''Sve izgleda prilično ružno, ali mu život nije ugrožen'', rekao je Kubicin otac Albert italijanskim medijima neposredno posle nesreće. Kubica nije gubio svest, zadobio je višestruke prelome desne ruke, šake i noge, povrede nisu opasne po život, ali, prema poslednjim informacijama koje je potvrdio Reno, definitivno postoji opasnost da će doktori biti prinuđeni na amputaciju šake. Operacija je u toku, a tim hirurga pokušava da sačuva desnu ruku, koju Kubica ne oseća nakon nesreće.

Nova sezona Formule 1 počinje 13. marta u Bahreinu, ovaj udes znači da će start sigurno proći bez 26-godišnjeg Poljaka, a pod znakom pitanja je i njegova karijera.

Kubica, inače veliki ljubitelj relija, 2007. godine u Montrealu je doživeo težak udes na trci Formule 1, u kom je prošao bez ozbiljnijih posledica, a 2003. godine je u putničkom automobilu zaradio nekoliko velikih ožiljaka, kao i titanijumske šrafove u ruci koju je sada opet povredio.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajdfeld menja Kubicu

hajdfeld%20f1.jpg

Sada je i zvanično potvrđeno da će Nik Hajdfeld zameniti teško povređenog Roberta Kubicu u timu Renoa, počevši od testova u Barseloni. Tridesettrogodišnji nemac će dakle, već od ovog vikenda vozikati novi bolid i spremati se za narednu sezonu.

''Voleo bih da sam se u Formulu 1 vratio pod nekim drugim okolnostima, ali sam svejedno ponosan što sam dobio šansu'' rekao je Hajdfeld.

''Sve se desilo tako brzo, ali ja mogu samo da kažem da sam impresioniran načinom rada u timu i mogućnostima koje mi se pružaju. Stvarno sam uživao prošlog vikenda na testovima koje sam uradio na stazi Herez, i već sam se zgotivio sa bolidom. Dobro osećam automobil što je za mene novost. Ekstremno sam motivisan i jedva čekam da sezona počne.'' Hajdfeld je i zvanično sada postao kolega ruskog vozača Vitalija Petrova i zajedno će pokušati da otmu titulu timu Red Bula.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na testovina na stazi Catalunja pored Barcelone (treći zvanični predsezonski test) , prva dva dana Vettel je imao najbolje vreme.

Trećeg dana po mokroj stazi najbrži je bio Nico Rosberg.

Ipak najbolje vreme na Catalunji postavio je Felipe Massa četvrtog dana.

http://www.formula1.com/news/headlines/2011/2/11767.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas je pocelo finalno testiranje u barseloni,pred ovogodisnju sezonu.ukupno ima 5 dana testiranja

prvi dan je najbrzi bio mark weber,drugi je bio jenson baton,a treci vitalij petrov u lotus renou

ferarri danas nije izlazio na stazu

http://www.formula1....11/3/11799.html

a najbolji nos formule ima mclaren mercedes :thumbsup:

Barcelona_F1_Test_2011_c890x594_ffffff_C_b3c831d.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je bilo sreće sledeći vikend bi čekali premijeru,

a oni koji nisu zadovoljni performansama bi morali da ih popravljaju tokom sezone, kao recimo McLaren.

Ovako još 2.5 nedelje.

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

i konacno,pred sam pocetak sezone,hispania racing team je dobila drugog vozaca,a on je vitantonio luizzi. ugovor je potpisan na godinu dana

luizzi je prosle godine vozio za odlicnu ekipu force india,al ove godine za tu ekipu vozi sjajni britanac paul di resta aktuelni sampion dtm serije :thumbsup:

drugog dana testiranja u barseloni najbrzi je bio aktuelni sampion F1 sebastian vettel :unworthy: .ferarri, koji je vozio felipe masa zauzeo je 5 vreme

http://www.gpupdate....a-9-march-2011/

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

juce neverovatno brz mercedes sa pojacanim motorom :thumbsup:,prvi sumaher, niko rozberg treci,a izmedju nih se udenuo fernando alonso u ferarriju :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnjeg dana u barseloni je kao da su tempirali da bude kisa,pa malo da testiraju po kisnim i losim uslovima

ovaj mercedes se bas zahuktao pred sezonu,danas je najbrzi bio niko rozberg :thumbsup:,drugi je bio pastor maldonado,a treci luis hamilton

http://www.formula1.com/news/headlines/2011/3/11812.html :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...