Jump to content
FAS Goran
boki

Filmovi, serije...

Recommended Posts

On 4/10/2019 at 7:44 AM, bane1321 said:

Ne delim vaše mišljenje ali se slažem da je "filmski" lepo odrađen.
Radio sam u jednoj od jedinica iz koje se pominju poginuli a niko živi iz nje ne daje izjave pa ću vam postaviti samo jedno pitanje a vi prosudite sami:
Šta mislite zašto se nijedan pripadnik te jedinice nije pojavio u ovom filmu?
Molim vas da ne komentarišete niti da pitate o kojoj je jedinici reč već samo da razmišljate o svemu tome.
Nije baš sve onako kako vam se servira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde je to u svetu sve onako kako se servira kada su ovakve stvari u pitanju ? 

 

Ako trazis da te niko nista ne pita posle ovakvog posta nisi morao nista ni da napises ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

True detective treća sezona odgledana i rekao bih prvih 5-6 epizoda su zanimljive, posle toga nekako kao da se gubi priča i na kraju skroz bezveze završilo.

 

Game of Thrones odlična 9. sezona, konačno rasplet i malo više akcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shomispc

Gledan taj film pre neki dan...nekako mi sve bilo čudno da je takav lik stvarno postojao i radio sve to...al' eto, jeste. 

 

- Liam Neeson u svom novom filmu...ono, klasična priča za njegove uloge :), dobar film koji i nasmeje dosta puta, onako pametno nasmeje. :D 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, cuore_sportivo said:

Chernobyl

https://www.imdb.com/title/tt7366338/

 

Odlicna prva epizoda...

Odgledano, dobra je nema šta. :thumbsup: 

Možda je moglo vratiti se sa početkom priče još malo unazad pre eksplozije reaktora...ono, barem sat vremena još, čisto da se pokaže ljudima na još jasniji način da se eksplozija dogodila zbog ljudskog faktora, zbog ignorisanja alarma koji su se uključivali tokom testa te kobne noći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct slazem se sa tobom tu... ali je mene bas atmosfera sama uvukla,kao da sam ja jedan od protagonista :) nadam se da ce ovako nastaviti i dalje...sam kraj sa onom pticom kada je pala na asfalt uf .... brzo ide radnja

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/10/2019 at 11:44 PM, neshaoct said:

@shomispc

Gledan taj film pre neki dan...nekako mi sve bilo čudno da je takav lik stvarno postojao i radio sve to...al' eto, jeste. 

Imas i netflix-ov dokumentarac od 4 epizode na ovu temu, ne znam da li da budem fasciniran likom ili sta, stvarno :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve preporuke za Chernobyl!

 

 

Izasle su 2/4 epizode za sada, i zaista sam odusevljen. 

Ono sto je negativno, je sto se vrlo lako prepozna nasa danasnja situacija. Nije bitno sta kazu skolovani ljudi, koji se razumeju u materiju, ako direktor koji je pre bio radnik u fabrici obuce kaze da problema nema - onda problema nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, shomispc said:

Ono sto je negativno, je sto se vrlo lako prepozna nasa danasnja situacija. Nije bitno sta kazu skolovani ljudi, koji se razumeju u materiju, ako direktor koji je pre bio radnik u fabrici obuce kaze da problema nema - onda problema nema...

Pretpostavljam da misliš na scenu kad ona fizičarka iz Belorusije dolazi kod funkcionera, a on više veruje svom mišljenju nego njenom...iako je do juče radio kao direktor u fabrici obuće, a ona se školovala da bude naučnik.

Ta scena je namerno ubačena da nam svima još jednom pljune na komunizam kao sistem državnog/društvenog uređenja, jer je ona kao lik izmišljena, pa je onda samim tim i sve u vezi nje ustvari samo scenario. Svi ostali likovi su stvarno postojali i imali svoju ulogu oko Černobila, ali je ona potpuno izmišljen lik. Naravno, to ne znači da tada i danas nema takvih u politici (sad doduše kupe diplomu koja im treba, dok im eto ranije nije ni trebala :D diploma već je bilo dovoljno da partija odluči). Ili, ona druga scena u hotelu kada Boris dobija poziv telefonom, pa tek nakon tog razgovora (kad saznaje da ceo svet već zna za katastrofu) se odlučuje da naredi evakuaciju Pripyata, dok je tokom stvarnih događaja ranije bilo naređeno da se počne sa evakuacijom grada.

 

Svejedno, i dalje je odlična serija. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, vidiš, ja sam po automatizmu pretpostavio da su svi likovi rađeni po stvarim ljudima :D

Generalno cela ta priča nemogućnosti osporavanja tvrdnji ljudi "iznad" tebe iako imaš argumente prevazilazi okvire komunizma, ali to sad nije tema ovde :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...