Jump to content
FAS Goran
boki

Filmovi, serije...

Recommended Posts

Ajvar  bezkosni plaši engleze haha :) mislim da su Vikinzi ozbiljno preslisali GOT. Bolju seriju ne znam da li sam gledao...

12 hours ago, Milutin-NS said:

Evo upravo odgledao prvu/drugu epizodu :) standardno dobri...

 

Jel znas gde je Floki?

Floki tripuje da je u Ajzengardu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocetak nove sezone obecava isto sto i prosle - razvlacenje nicega do iznemoglosti.
Posle prve 3 sezone su trebali da se zaustave


Sent from my Texas Instruments Scientific Calculator using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da se nastavi prica o Ajvaru(Ivar). On je istorijski mnogo vise osvojio i uradio nego Ragnar. 

Meni je serija odlicna. 

Takodje bi preporucio i Stranger Things da odgledate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Milutin-NS said:

Jel znas gde je Floki?

Island maybe iako tripuje? :D

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je...tako je :thumbup:

Kazu da su dosli i do teritorija Amerike, e sad da li je istina i da li ce se i toga mozda dotaci u seriji - videcemo...

 

Meni odlicna serija. Kada je GOT tupio sa po meni najdostadnijom sezonom...mislim da je 5. ono kad Arya je u onoj kuli i uci tamo da postane...sta vec...vikinge sam tada gledao u isto vreme prvu i drugu sezonu koje su i bile najbolje i Vikingzi su tada bili mnoooooogo bolji.

A sada recimo da su mi izjednacene serije. Volim da gledam i jednu i drugu :)

 

Got - sada i zvanicna informacija da pre 2019. nista

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Milutin-NS said:

Kazu da su dosli i do teritorija Amerike, e sad da li je istina i da li ce se i toga mozda dotaci u seriji

Baš si me bacio u razmišljanje vezano za ovo oko Amerike i Vikinga. Nije mi bilo teško i nadjoh ponešto netu. Koliko vidim naselje "L’Anse aux Meadows" na kanadskom ostrvu Newfoundlandu  je uvršteno u UNESCO-vu listu mesta svetske baštine. Snimci i slike pokazuju da su i pre Kolumba vikinzi zakoračali na tlo Amerike. Ima na YT puno dokumentaraca vezano za ovu priču.

 

 

 

http://pixelizam.com/lanse-aux-meadows-prvo-vikinsko-naselje-u-sjevernoj-americi-naseljeno-500-godina-prije-dolaska-kolumba/

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/9/2017 at 11:58 AM, cuore_sportivo said:

Mora da se nastavi prica o Ajvaru(Ivar). On je istorijski mnogo vise osvojio i uradio nego Ragnar. 

Meni je serija odlicna. 

Ma sve je to kul i slazem se. Ono sto mi smeta je ritam/tempo. Prve tri sezone se svasta izdesavalo, svaka epizoda je bila maltene jedan pohod i pokrivala je veci vremenski period, a onda su razvukli i usporili do bola i celu proslu sezonu se realno malo toga zaista desilo. Postali su ko sapunica - konstantno neka napetost, a realno se nista ne desi u toku jedne epizode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@chikavili Morali su lagano da izbace Ragnara jer vecina gledalaca nije citalo knjigu i na seriju gledaju kao nemogucu misiju bez Trevisa Fimela(Ragnar).

Serija se meni najvise dopada jer relativno dobro prati istorijske cinjenice i knjige.

Ako sve bude kako bi trebalo ova sezona bi trebalo da bude podjednako uzbudljiva kao prve 3.Trebalo bi vise borbi(akcije) da bude..ne zaboravi da se Rolo prakticno nije video prosle sezone...

Ima dosta materijala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalitet varira ali svakako drugacije i zanimljivo. Ima jos jedna slicna - Electric Dreams, 1 sezona
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono jest, odlican zapravo.
Uzgred preporucio bih za pogledati rumunsku seriju u produkciji HBO Europe, Umbre, za sada dve sezone, svakako vredi pogledati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, dekirs said:
Altered carbon i black mirror za preporuku.
Jos ako moze 4k preko Netflixa da se pusti dozivljaj je potpun.


4K ima smisla samo ako imas televizor od bar metar ipo u dijagonali ili 4k projektor :D
Altered Carbon je odlican, ali nije za svakoga posto je neophodan neprestan fokus do kraja

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, chikavili said:

4K ima smisla samo ako imas televizor od bar metar ipo u dijagonali ili 4k projektor
Altered Carbon je odlican, ali nije za svakoga posto je neophodan neprestan fokus do kraja

Ja vidim razliku sa hdr i 4k meni dovoljno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...