Jump to content
FAS Goran
boki

Filmovi, serije...

Recommended Posts

Matt Damon će igrati ulogu Carrolla Shelbyja u novom filmu

 

shelby.jpg

 

Matt Damon će igrati ulogu Carroll Shelbyja u predstojećem ''Ford protiv Ferrarija'' filmu.

Prvobitno, glavna uloga bila je namenjena Tomu Cruiseu. Zvezda filmova ''Top Gun'' i ''Nemoguća Misija'' je navodno trebao da glumi Carrol Shelbyja u filmu koji opisuje bitke Forda sa Ferrarijem u auto sportu. Međutim, ta ideja rodila se još 2013. godine, a Hollywood je nastavio sa životom od tada. Ipak, došlo je vreme da se i ovaj projekat realizuje, pa će ulogu najpoznatijeg američkog farmera u auto-mehaničarskom radnom odelu obavljati Matt Damon. Kako prenosi ''Variety'', režiser James Mangold je postavljen na čelo ovog još uvek bezimenog projekta.

 

Priča filma će se vrteti oko Forda i Ferrarija i odvijaće se na 24 Časaa Le Mana 1966. godine. Ovo je upravo mesto gde su Carrol Shelby i tri Forda GT40 ostavili svet bez daha sa prvom, drugom, i trećom pozicijom na glavnom događaju poznate trke izdržljivosti. Ford je želeo da pobedi Ferrari u njegovoj igri, nakon što je Ferrari odbio Fordovu ponudu za kupovinu kompanije, a Shelby je odigrao veliku ulogu u Fordovom uzimanju podijuma. Raniji pokušaj ove produkcije trebao je biti adaptacije knjige ''Go Like Hell: Ford, Ferrari, and Their Battle for Speed and Glory at Le Mans'' autora A. J. Baime. Sada se čini da je aktuelan plan da se ova knjiga pretvori u televizijsku seriju za, još uvek, nepoznatu mrežu. Novi Ford protiv Ferrarija film će preuzimati informacije iz materijala različitih izvora, a scenario će pisati Jez i John-Henry Butterworth. Christian Bale će igrati ulogu Shelbyjevog prijatelja i test vozača Ken Milsa, dok će ''Punisher'' Jon Bernthal, predstavljati Lee Iacoccu. Ovo je priča koja bi trebalo da prođe vrlo dobro na velikom ekranu, a pogotovo sa imenima koja se pominju u ranoj vazi razvoja. Uglavnom svi vole ''gubitaša'', a Ford je 1966. bio upravo to.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiže ''Južni vetar'', film o beogradskom podzemlju i još mnogo čemu

 

Za sve ljubitelje dobre akcije, vratolomnih vožnji, nežnih mangupa sa beogradskog asfalta, traganjem za boljim životom i uzvraćenom ljubavi - stigao je ekskluzivni, prvi trejler iz filma ''Južni vetar'' reditelja i scenariste Miloša Avramovića, koji će od jeseni gledaoci moći da vide u bioskopima širom Srbije i regiona.

 

4102397005b61a8295b503058971236_v4_big.jpg

 

Scenario, nastao iz pera Petra Mihajlovića i Miloša Avramovića, inspirisan je autentičnim iskustvima ljudi koji su bili uključeni u takozvano beogradsko podzemlje i oslikava suštinsku borbu između dobra i zla. Istovremeno, to je poučna priča upućena mladima u Srbiji, ispričana kroz isprepletane sudbine njihovih vršnjaka i svih onih koji su u želji za boljim životom napravili pogrešan izbor.

 

1685020285b61a82b64c34327987227_v4_big.jpg

 

''Ovaj scenario je rezultat moje potrebe da na poučan način prenesem mlađim generacijama sve ono što sam kao klinac doživeo i preživeo odrastajući devedesetih godina na ulicama beogradskog naselja Mirijevo, okružen ekstremnim nasiljem i siromaštvom, u svetu bez heroja. Scenario je posvećen mojim preminulim drugovima i drugaricama, a moj junak govori u njihovo ime'', izjavio je Miloš Avramović. Pored Miloša Bikovića, u filmu igraju i Miodrag Radonjić, Dragan Bjelogrlić, Nebojša Glogovac, Miloš Timotijević, Jovana Stojiljković, Srđan Todorović, Bogdan Diklić, Aleksandar Berček, kao i gosti iz Bugarske Hristo Šopov i Ivajlo Zaharijev. Ovo uzbudljivo filmsko ostvarenje gledaoce otvoriće ovogodišnji Festival glumačkih ostvarenja u Nišu, dok je beogradska premijera zakazana za 14. novembar.

 

preuzeto sa - b92.net

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

7087048495b63058f214f1257713098_v4_big.jpg

 

Snimanje filma ''Kralj Petar Prvi'', koji će biti u bioskopima od 11. novembra, završeno je, a prodaja ulaznica počeće sutra, najavio je glumac Lazar Ristovski, koji igra glavnu ulogu. Ristovski je rekao novinarima da već sedam godina planira snimanje tog filma u saradnji sa piscem Milovanom Vitezovićem. Scenario za film je nastao po romanu Milovana Vitezovića ''Čarape kralja Petra'', a jedan od scenarista je Lazarev sin, Petar Ristovski.  Film je sniman 110 dana na Staroj planini, u Valjevu, Somboru, Krupnju i Ljuboviji, a snimljena je i serija od deset epizoda koju će sledeće godine emitovati Radio-televizija Srbije, koja je koproducent. ''Gde god smo snimali uvek je dolazio neko da kaže da je njegov deda, pradeda ostao u Prvom svetskom ratu, na Kajmakčalanu, preko Albanije, u Solunu... Taj deo istorije je toliko bio zapostavljen i zaslužuje u svakom smislu ovo što mi sad radimo'', kazao je Ristovski.

 

7656859035b63058fc29f5868454751_v4_big.jpg

 

Lazar Ristovski, koji je i producent filma, rekao je da je to produkciono najveći srpski film, a o umetničkom smislu će suditi publika i kritičari. Glumica Danica Ristovski tumači glavni ženski lik Makrenu Spasojević, koja plete čarape za svog sina Marinka i predaje ih kralju Petru.  Kralj Petar nije uspeo da uruči čarape, jer je Marinko Spasojević poginuo prelazeći Albaniju, ali je zato u njihovom selu Slovcu kod Lajkovca podigao spomenik na kojem je uklesano: ''Ovaj spomenik podiže kralj Petar Karađorđević Makreni Spasojević, koja leži ovde, i njenom sinu Marinku, koji se večnim mirom smiri u gudurama Arbanije''. Prikazivanje filma Kralj Petar Prvi zakazano je za 11. novembar, na dan kada je 1918. godine potpisano primirje u Prvom svetskom ratu. Film će imati dve premijere 11. novembra, jednu u Sava centru u 19 sati, a drugu u 20.30 u Kombank dvorani.

 

preuzeto sa - b92.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre Woodoo :D, nije ''ovaj'', nego Lazar Ristovski, kao što vidiš. Bio je glumac i pre, a biće i posle Vučića. Ima čovek pravo na svoje političko opredeljenje, kao što to isto pravo ima i javno ga koristi npr. Nikola Kojo. :) Ista je stvar.

A, daleko od toga da mu je sve išlo glatko oko budžeta za film:

https://www.republika.rs/vesti/srbija/63880/karic-zavrnuo-pare-ristovski-prekida-snimanje-filma-kralju-petru

 

Dobio je 40 miliona dinara od državnog fonda, tj. od ''Filmskog centra Srbije''. Taj isti FCS je ovako rasporedio budžet za ovu godinu, evo odluke od pre mesec dana:

http://www.fcs.rs/new/wp-content/uploads/2018/07/Odluka-o-izboru-projekata-3.pdf

Vidi se da iznos od 40 miliona dinara predstavlja uobičajeni iznos sufinansiranja države za velike domaće filmske igrane projeke. I ove godine su domaći projekti dobili po okvirno tu sumu (5 miliona više, ili manje...uključujući i projekat Mirjane Karanović koja je u političkom smislu personifikacija DS-a...pa je opet pre mesec dana dobila od države 35 miliona dinara za svoj film).

 

Smatram da je normalno da dobijaju, bez obzira na svoje političko opredeljenje, i kamo sreće da ima još novca da im se dodeljuje. :thumbup: 

Ne treba baš sve gurati u političko blato...jer onda u to treba da uvaljamo ne samo one koji sada podržavaju vlast, nego i one glumce/reditelje koji danas podržavaju opoziciju, jer jednako je politika i jedno i drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno i nastavak ovog filma na torentima :thumbup: 

https://rarbg2018.org/torrent/yv49f7p

 

poster_opt.jpg

 

Sicario: Day of the soldado 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova Netflix-ova horor serija: The Haunting of Hill House

 

serija baner.jpg

 

Pogledane do sada samo prve dve epizode, ali jaaaaaaako dobra serija. To pokazuje i oko 25k ocena na IMDB, prosečna je 9.1. Tek je krenulo emitovanje...

 

 

Kompletna sezona 1, svih 10 epizoda, 1080p - 10.4 GB:

https://rarbg2018.org/torrent/eicao2b

Kompletna sezona 1, svih 10 epizoda, 720p - 6.69 GB:

https://rarbg2018.org/torrent/bjm514o

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledah juce Juzni vetar u bioskopu. Odlican film, ne volim nase filmove ali ovaj je definitivno iznad svih ocekivanja.

Naravno maestralna gluma pokojnog Glogovca, izdominirao je covek.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 21/10/2018 at 8:32 PM, neshaoct said:

Nova Netflix-ova horor serija: The Haunting of Hill House

 

serija baner.jpg

 

Pogledane do sada samo prve dve epizode, ali jaaaaaaako dobra serija. To pokazuje i oko 25k ocena na IMDB, prosečna je 9.1. Tek je krenulo emitovanje...

 

 

Kompletna sezona 1, svih 10 epizoda, 1080p - 10.4 GB:


https://rarbg2018.org/torrent/eicao2b

Kompletna sezona 1, svih 10 epizoda, 720p - 6.69 GB:


https://rarbg2018.org/torrent/bjm514o

 

Skoro bolji horor nisam gledao 

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, cuore_sportivo said:

Skoro bolji horor nisam gledao 

Da, da...pogledano svih 10 epizoda u jedno 3 dana samo :D 

Iako počinje kao i gomila drugih (doseljavanjem porodice u novu kuću), ipak je mnoooogo bolja priča u pitanju. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve mislim da sam ranije pominjao najavu za ovaj film, ali ne mogu da pronađem sad...uglavnom, pogledano nekih pola sata i ugašen, solidno bolestan film :D 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao Juzni vetar ima 20 dana,odlican film,naravno ne u bioskopu skinuo ga,jedan od nasih boljih filmova novije generacije,

a online gledam trecu sezonu Ubice mog oca,sjajna serija,dosta zapleta,bas treba da se dobro koncentrises na gledanje,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta i sto - NARAVNO?!

 

Ako se vec "grbavimo" i strane filmove (dok mozemo) skidamo i tako gledamo, valjda za domaci film, koji  vredi, a ovaj vredi, mozemo da damo 200-300 dinara i pogledamo onako kako bi i trebalo...
 

Bukvalno 15-20 ljudi iz mog okruzenja je otislo kupilo kartu i gledalo film u bioskopu, nisam cuo nikoga da je skidao pa gledao, tako da ti ova rečca naravno bas ne ide tu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim priliku kad sam u Palanci i za male pare gledam filmove u Bioskopu, uglavnom crtaće sa decom! 3*250+3*50 izađe jeftinije nego za jednog u BG!

I svima lepo, deca gledala film u Bioskopu uz veeelike kokice, ja uštedeo pare, bioskop u Palanci dobio neku crkavicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepamtim kad sam bio zadnji put u bioskopu. Na B.Brdu pre radila Šumadija veliki bioskop često sam išao,cene karti bile normalne,gledaš film ko čovek,bio jedanput u Rodi jedna malo veća sala ostale sale ko dnevna soba.Po ovim t.c. kao na vašaru, izgubim volju i da gledam nešto. Isto većina sala ko dnevne sobe,umesto 2-3 veće sale naprave 7-8 malih da bi imali više projekcija.Cene ništa ispod 500 din.za dvoje ljudi karte i nešto da se gricne,popije 2 soma.Ovaj Južni vetar  hteo sam u bioskopu da odgledam,još je karta bila dzabe 150 din,ali opet gužva velika,mala sala i odustanem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

American Beauty- izašao davne '99, film koji mi nikad neće dosaditi da ga gledam

Shutter island - isto mator film, odličan, obavezno štivo, kao i ovaj prethodni

The sisters brothers - western na neki skroz drugačiji način, drama pre svega, barem po mojem sudu

Sicario i Sicario day of soldado - odlični, mada je prvi deo ipak malo jači

U sličnom ritmu su i Tropa de elite 1 i 2, stim što je dvojka mnogo jača.

The 12th man - istinita priča, norveški, ratni, za preporuku

The house that Jack build - krenuo da gledam ali nisam bio u raspoloženju za Von Trierov opus. Deluje zanimljivo, ostao na stend baju.

I Tonya - ne sećam se dal sam spiminjao, odličan biografski , za preporuku

Blade Runner 2049- morao sam ponovo odgledati, remek delo kao i prvi, za nijansu slabiji ali odličan



Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u bioskop idem za svaki bolji film koji zelim da pogledam. Izadje nas 2 soma za mene i devojku ali to mi je jednostavno uzitak.. Imam kuci 4k tv i fine zvucnike itd.. Ali to nije to. Mnogo bolji utisak ostavlja film u bioskopu.. Obicno skidam filmove sa torenta koji nisu vredni davanja para po mojoj proceni, a uvek se tako nesto poklopi i sa prosecnom ocenom na Imdb.. 

 

Preporuka za film - Den of thieves. 

Glumi Gerard Butler i to mu je ja mislim najbolji film u karijeri. Bas je sjajno odradio posao. 

Koga zanima moze da pogleda i npr Get out, Shot Caller, Room.. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Milutinac said:

Sta i sto - NARAVNO?!

 

Ako se vec "grbavimo" i strane filmove (dok mozemo) skidamo i tako gledamo, valjda za domaci film, koji  vredi, a ovaj vredi, mozemo da damo 200-300 dinara i pogledamo onako kako bi i trebalo...
 

Bukvalno 15-20 ljudi iz mog okruzenja je otislo kupilo kartu i gledalo film u bioskopu, nisam cuo nikoga da je skidao pa gledao, tako da ti ova rečca naravno bas ne ide tu...

nisam isao u bioskop,mrzelo me,pa sam ga skinuo i kuci na tv gledao,a videcu jedan da odem da odgledam kralja Peru u bioskop u Deltu,valjda je dobar kao i juzni vetar

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, dekirs said:
Ja u bioskop idem za svaki bolji film koji zelim da pogledam. Izadje nas 2 soma za mene i devojku ali to mi je jednostavno uzitak.. Imam kuci 4k tv i fine zvucnike itd.. Ali to nije to. Mnogo bolji utisak ostavlja film u bioskopu.. Obicno skidam filmove sa torenta koji nisu vredni davanja para po mojoj proceni, a uvek se tako nesto poklopi i sa prosecnom ocenom na Imdb.. 
 
Preporuka za film - Den of thieves. 
Glumi Gerard Butler i to mu je ja mislim najbolji film u karijeri. Bas je sjajno odradio posao. 
Koga zanima moze da pogleda i npr Get out, Shot Caller, Room.. 


Zar je Butler igde bio bolji nego u 300

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...