Jump to content
FAS Goran
lybrasw

Lancia Lybra - piksla (pepeljara)

Recommended Posts

Nesto slicno mehanizmu hemijske olovke. Mislim da ces tesko da zalepis.

Svaka druga lybra ima taj problem.

Ja moj resio sa polovnom pikslom sa otpada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja isto uzeo polovnu koja radi,i pre nego sto sam montirao,mehanizam sam dobro podmazao mascu za plastiku :rolleyes: .

Mehanizam je prilicno slican hemijskoj olovci,s tim sto neki mali klin ide po nekim kanalima i u odredjenom polozaju bravi-zatvara pixlu,a kada se malo gurne preko toga odbravljuje je i otvara.

Obicno taj plasticni klin pukne :wallbash:

kod mene na staroj pixli,gde je on pukao,umesto njega je stajao sraf i to je radilo neko vreme,

tako da probaj da nadjes odgovarajuci mali sraf za drvo ili plastiku-spicast kao burgija

i da ga stavis na mesto tog klina koji se lomi ili nesto drugo sto bi moglo da ga zameni,

neki plasticni ili metalni stift,najveci problem je da to lepo fixiras da moze da ide po tim kanalima i da zabravljuje,

tu ce ti trebati malo vise strpljenja :unsure: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo dižem temu iz pepela, možda nekome posluži. Isto se i meni desilo. Skinuo sam pepeljaru van, dobro očistio spojeve i zaljepio natrag polomljenu plastiku super atackom. Dobro namazao tovatnom masti i evo već godunu dana funkcionira.

I da, naučio sam novu riječ, piskla=pepeljara:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ko hebe pikslu :) Ja sam pusac pa je ne koristim, i onako je suvise malena i na nezgodnom je mestu. Sluzi mi za sitnice, u glavnom kao dodatak audio sistemu (fm transmiter, razni flesevi u njoj, daljinac, itd...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz za sve clanove kluba "piksla".Od danas sam i ja u tom klubu :wallbash: .Da li mi moze neko objasniti kako da izvadim pikslu i pokusati da resim problem!Naime odvijem dva zavrtnja malo iznad piksle i to je to, piksla nece van :wallbash: .Kako sad?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, a onda moras malo jace da je povuces pravo napolje jer je drzi i jedna metalna zabica. Bar je tako kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Narode,pozdrav!I ja se uclanih u `piksla-club`.Kupio sam u Italiji Lybru-2004.Cekam da je ocarine pa da prionem na posao krpljenja i budzenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,  zna li ko kako je reseno osvetljenje piksle na zadnjem sedistu? 

Posto sam otvorio prostor ispod naslona za ruke, i izvukao upaljac, video sam da na upaljacu treba da stoji jedna sijalica, koje nije bilo, kao ni fasunga za istu...od upaljaca se krece jedna zica, pretpostavljam da je faza,na konektor za tu sijalicu, ali nigde nisam video odakle dobija drugi pol,masu..........

Koja sijalica je u pitanju i kojim putem dobija napon, znate li?

Unapred hvala na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li u toj zici ima struje,pa nadji odgovarajuci fasung...a masu uzmi sa bilo kog srafa u blizini ;)

Nisam ti nesto pomogao,ali ja bih tako uradio.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zwook

 

Koji si ti perfekcionista :p

Mozes misliti ne radi ti svetlo u konektoru :p Ajde da [pomazemo da ti ne kopa oci :)

 

Sema upaljaca P51 (mozda i ne treba objasnjenje ali ajde )

Pin 2 (LR- plavo-crvena_ zica ) napajanje upaljaca - Pin 3  masa ide sa C30 iz gepeka slika 2 (crna zica) 

sema.jpg

Lokacija komponenti

lokacija.jpg

Sema svetla

Pin 1 preko  D20 zajednicko sa prednjom pikslom  napajanje (zuta zica )

cxca90120.jpg

 

Srecan rad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 bglion hvala puno na objasnjenju,profi... povezao sam sve kako je prikazao bglion na semi i sada sve to radi....stavio sam sijalicno grlo, i sijalicu, kao na piksli kokpita, i svetli prilicno diskretno.

Prija mi kad sve to radi, te sitnice me bas nerviraju...kao npr, sto mi vibrira staklo na vratima vozaca. cini mi se da samo to cujem :) 

Ovih dana rasturanje tapacira mi ne gine. Te neke sitnice, i neke popravke koje svako moze sam da preduzme,uz malo volje i odgovarajuci alat, znaju da ustede koju paricu za neko drugo ulaganje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam isti problem sa pikslom plus mi se nisu otvarale fioke (drzac case i pored nje). Nasao na netu auto otpad Maki- Sabac, narucio, ljudi mi poslali brzom postom sutradan. Sve ispravno, radi, cena ukupno 15 evra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam umesto polomljenog klina pepeljare "zavario" parče eksera i funkcioniše. Zagrejao sam dobro ekser (nesme biti suviše tanak jer onda neće da se kači) na upaljaču i utisnuo na mestu gde je bio klin a zatim skratio ekser i to je to 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to resio tako sto sam otvorio pepeljaru i otkacio one opruge sto je drze, i ok.

Ne otvara se sama jer nema sta da je "gura" napred, a ako hocu da je otvorim, zavucem ruku ispod nje i otvorim je. Cena: 0 dinara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada postoji problem sa pikslom -ne zatvara se,a postoji deo klina na klizacu,nije potpuno polomljen,da li postupak popravke podrazumeva da se taj klin potpuno odstrani i umesto njega usrafi mali vijak ili ekseric,nije mi bas najjasniji taj deo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razresena misterija-kada sam otvorio pepeljaru vidim da je klin ok,ali je polomljen granicnik unutra,tako da nema sta da drzi klin u zabravljenom polozaju. Ima li ko kakvu ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...