Jump to content
FAS Goran
cmiro

Punto mk.2 - ne radi klima? / šišti klima / problemom sa klimom / curi klima

Recommended Posts

On 12/03/2019 at 6:32 PM, neshtry said:

Gde su slabe tačke,krećem nanovo uskoro,pa da se edukujem...
Gde sve može da curi?Gde je praksa pokazala da hoće pušta freon?ee7070c3bee406a14c14eef15245f7a0.jpg

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 

Moj je bio los na presostatu...zamenio ga u sklopu zamene hladjka klime i nije pravio probleme posle. Hoće i na hladnjaku naravno...verujem da posle X godina, i mali kamenčić može da ga izbusi taman toliko da pušta kurvanjski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj nov, tek stavljen... A preostat gde je na sliki?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene bila rupa da je mogao mali prst da stane... Stavljen novi, i ništa, pušta...

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, da se priključim temi... Fiat Punto mk2a 1.2 8v, također, klima ispušta. Napunjenu klimu ispusti za dva-tri dana tj. nekih 100km pređenih. Auto je bio kod majstora u dva veća servisa, nijedan od njih nije pronašao kvar. Oba servisa su sipala UV tečnost zajedno sa punjenjem klime. Napunjena klima veoma dobro hladi, kako vozim tako polako pritisak opada i hlađenje slabi, javi se šištanje i onda pritisak opadne toliko da ni kompresor ne pali. 
Lično budem prisutan kada se radi oko auta, majstori provedu dobrih 2-3 sata tražeći tragove uv lampama, te koriste spužvice sa pjenom, ali bez rezultata. Da napomenem tablu još nismo skidali, jer je to zadnja opcija. Sistem su punili azotom pod pritisak, te običnim zrakom u nadi da će ostaviti trag i tada odstoji 20+- minuta sa priključenim instrumentima da prate pritisak, ali pritisak je tada konstantan, ne popušta nikako. Jako čudan sistem.

Edited by TheNerko

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav drugari,

pokusao sam naci na forumu ima li neko slican slucaj kao ja, medjutim nisam pronasao.

Prosle godine sam kupio auto punto mk2b, u septembru, napunio klimu, medjutim kada upalim klimu radi neko vrijeme okej i onda se pocne lupati nesto pod haubom, da bih na kraju shvatio da lupa ventilator koji se nalazi odma ispod branika, nisam bas neki strucnjak koji je ventilator i za sta sluzi. 

Nedugo poslije toga klima se i ispraznila sama, tako da sad kad je upalim cuje se kompresor klime, ali ne puse hladno, niti vise lupa ventilator klime. 

Posto je doslo vrijeme da popravim tu klimu zanima me je li neko imao slican slucaj, i sta bi moglo da bude. 

Hvala unaprijed. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mene pitas, zreo je za kompletan servis klime. Mogu biti i cevi za kruzenje freona, moze biti i hladnjak klime... Zavisno gde pusta isti a pusta jer freona nema. Ventilator ako se ne cuje, mozda je reostat otisao ili cak i sam ventilator da je otisao (lezaj i sl). 

Pravac servis za klime, ovde mozemo da nagadjamo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam punto Classic 2010 AC klimu. Kad upalim klimu, sija mi lampica kao da radi i cuje se neko kao grebuckanje, kao da nesto zapinje kao da se cese ventilator o nesto (tako neki zvuk).  Pogledao sam osigurace, ali mi se cini da su ok.  Kad iskljucim klimu ventilator radi normalno i nista se necuje. Obicno ranije kad ukljucm klimu cuje se neko kao cak, ali sad nista. 

Imate li neki predlog sta bi moglo da bude?

Ako predlazete majstora, molim u PM predlog za dobrog majstora za klime da ne bi nekog reklamirali. Po ovim vrucinama mi nije bas da vozim bez klime. 

 

Hvala

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, rknbgd said:

majstora za klime

Klima servis Sale, na Bežaniji - blizu bolnice bežanijska kosa. 

 

Drugi predlozi takođe dobrodošli, ja kod Saleta održavam klimu i korektno rade. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz drustvo...danas sam prvi put od letos upalio klimu cisto malo da obrne, 8-9 stepeni je napolju, ali sam primetio da ne cakće kompresor, ono kad pali gasi...i ne duva mi ledeno ....jel to zato sto je temp vani niska ili jer freon prazan ili je kompresor crko neki deo...svetlo na dugmetu klime svetli...poz hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niska temperatura. Vec oko 14-15C bi trebala da pali kompresor. 

Vidi ako zamagli iznutra pa upali klimu da odmagli, ako se nista ne desava moz biti da je u problemu. 

Upali na grejanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala buraz, ja sam sad na hladjenje upalio i vidim nema ono caktanje kompresora...probacu tvoj savet kad mi zamagle stakla da upalim klimu na grejanje....ja sumnjam i da mi je freon skroz prazan, jer cuo sam proslo leto kad upali klimu povremeno kao neko sustanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...