Jump to content
cmiro

Punto mk.2 - ne radi klima? / šišti klima / problemom sa klimom / curi klima

Recommended Posts

I ja imam problem sa klimom, kad je ukljucim ne sija lampica niti hladi, proverio sam danas osigurace i osigurac F19 nije ispravan, nasao sam da je to osigurac od Manual climate control compressor. Zamenio sam ga ali opet je crkao. Jel bi mogao jos nesto da uradim sam ili da vozim kod majstora

Raskači džek sa kompresora pa probaj ponovo. Ako ne crkava osigurač ne valja ti špulna. Ako opet crkne imaš problem u instalaciji.

Zdravo ljudi, imam putna 1,9jtd 2002god. prosle godine mi je crkla klima. Auto je bio ceo dan na suncu,  kad sam usao u kola upalio klimu i najnormalnije je ohladila auto. posle 5-6km stao na semafor i samo puffff. plavi dim iz haube. ja ugasim klimu. stanem sa strane dignem haubu i probam istu. kompresor radi!!!! ja nastavim da vozim i posle par dana svratim kod nekog majstora on proba i kaze da je ispustila gas. jedino sto se nesecam da je upalila ventilator. uglavnom, ako neko zna kako  ( gde ) mogu da resim problem neka kaze, u beogradu...

Edited by avuckovic

Zdravo. U pitanju je punto 1.9d. Kad vozim duzi vremenski period sa upalkenom klimom desava se da povremeno kompresor iskljuci/ukljuci. Kada se iskljuci osecam kako se rastereti motor i posle par sekundi opet se ukljuci. Nema pravila nekad se ovo uopste ne desava, nekad češće. Sta moze biti problem? Hvala.