Jump to content
FAS Goran
cmiro

Punto mk.2 - ne radi klima? / šišti klima / problemom sa klimom / curi klima

Recommended Posts

desilo se meni ali ja sam napunio prosle godine i imao sam celo leto ali ove je pocelo to pistanje kao da se cuje da nesto ispusta i pocela je da bude slabija sad sam pre neki dan opet ceo sistem ispraznio i napunio a odgovor je bio da je do starijeg hladnjaka a opet mota i zimi da se malo klima pusti sto ja nisam radio cisto da mi se ceo sistem podmazao a navodno nigde nije curelo a istina hladnjak jeste za menjanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko imao bar slican problem, i najmanje upucivanje na konkretan problem bi mi znacio...?

Freon napunjen pre jedno mesec i po dana, otisao na more, i pre mora i posle radila skroz ok, sad pre par dana kada stojim u mestu kao da uopste ne radi, a ventilator i kompresor rade, kada malo ubrzam kao da malo bolje radi klima, ali nije to to, i jos se i cuje isparivac, sisti, i to kada stojim u mestu ne cuje se, a kako se povecavaju obrtaji tako i on vise sisti, kakav haos... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako cujes sustanje onda ti sigurno nedostaje freona u sistemu. Pokusaj da isperes hladnjak klime, spolja, onako palac preko creva :) nece da skodi.

Mislim da puska ipak ima preveliki pritisak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, da je samo to sustanje, susti pa susti, ali povecavanje sustanja sa dizanjem obrtaja...uzas

Kada sam punio klimu, morao sam prvo da zavarim neko crevo na hladnjaku, moram pogledati da nije opet nesto, videcu ima li freona i kako drzi pritisak u sistemu. Ako neko ima jos bilo kakvu ideju mnogo bi pomoglo...hvala Milane svakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraces nazad kod majstora da utvrdite gde jos curi, vremenom ce sve slabije da hladi i na kraju, kad pritisak padne ispod minimuma, presostat nece ukljucivati kompresor!

Ja sam nedavno tri puta punio klimu. Napunim ono iscuri. Promenim presostat i napunim, ono ponovo iscuri. Zamenim jos jedno crevo, napunim i sada je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam kupio punto 1.2 8v 2001 i ovih dana krenuo u akciju sredjivanja, posto je bio malo u zapustenom stanju.

Kada sam kupovao auto vlasnik je naveo da klima ne radi, ali da je nekada bila u funkciji. Kada sam dosao i pogledao pod haubu video sam da nedostaje hladnjak klime. Jedino sto sam znao da proverim a vezano je za klimu jeste da li se kompresor okrece rucno tj. da nije zariban i konstatovao da nije zariban, odnosno da se okrece.

Broj sasije je ZFA18800000324649, broj motora je 188A40000398534

U planu je jos mimo hladnjaka da se kompresor preventivno predihtuje, naravno napuni rahladnom tecnoscu.

1) Da li neko zna koji hladnjak klime ide u moj auto, sa Eper-om se ne snalazim bas?

2) Koliko okvirno moze da kosta rad majstora koji ce mi ugraditi hladnjak klime, napuniti sistem rashladnom tecnoscu i preventivno kompresor ispitati da li pusta ?

3) Koji ventilator hladnjaka fabricki ide u moj auto, sobzirom da trenutno imam samo jedan ventilator, a vidjao sam i sa dva komada ali nisam siguran da li je to i za moj model ili za dizelke?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljen hladnjak, zamenjeni filter freona, lezaj kompresora klime,napunjen kompresor uljem, presostat, napunjen sistem i sada radi sve kao sat. Jeste da me je sve ukupno kostalo oko 25000 dinara :realmad: , ali sada jedva cekam vrucincine !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to isto kad je bilo 16 stepeni napolje nije htelo da mi hladi klima a danas na 22 stepena bas ga hladi treba sacekati vece temperature i samo proradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstori mi vec koji put pune klimu ali za dan dva ona ispusti (ne mogu pronaci razlog tj mesto curenja )

Sumnjaju na neki hladnjak ispod komandne table i predlazu skidanje iste . 

Da li neko ima nekakav predlog posto predpostavljam da ovaj posao nije bas jeftin ?

Koja je cena tog hladnjaka novog , polovnog . da li moze da se zavari ?

hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,ovako...danas resih da ukljucim malo klimu po ovoj vrucini,prvi put nakon ove zima,e eto problema!Prvo sam primetio da ne hladi ni priblizno kao prosle godine,i iz otvora se cuje neko cudno sustanje.Malo sam guglovao i nasao da se to dogadja zbog manjka freona.Sad me znaimaju vasa misljenja,da li to znaci da negde curi,itd...!?P.S.Auto imam dve godine i nisam nista radio oko klime,a prethodni vlasnik ne znam da li je kada punio ili cistio.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravac servis.

Ja nikad ne čistim ili punim klimu, a ubija kako hladi. Što bi to radio dok hladi dobro?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,ovako...danas resih da ukljucim malo klimu po ovoj vrucini,prvi put nakon ove zima,e eto problema!Prvo sam primetio da ne hladi ni priblizno kao prosle godine,i iz otvora se cuje neko cudno sustanje.Malo sam guglovao i nasao da se to dogadja zbog manjka freona.Sad me znaimaju vasa misljenja,da li to znaci da negde curi,itd...!?P.S.Auto imam dve godine i nisam nista radio oko klime,a prethodni vlasnik ne znam da li je kada punio ili cistio.

 

Savetuje se provera, reciklaza freona i zamena ulja u sistemu svake dve godine. Sistanje nastaje zbog manjka freona. Sistem ti sigurno negde ispusta. Ukoliko freon mnogo sporo izlazi iz sistema neophodno je ubaciti freonom i uljem ubaciti i UV tecnost koja ce se pojaviti posle nekog vremena na mestu curenja u olaksati detekciju problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima...Imam problem sa klimom na 1.9jtd mk2 ...naime posle defekta sa psom,stradao mi je reostat od klime...nakon sto sam ga zamenio i zamenio prekidac ventilatora u kabini,kompresor mi radi non stop...sta da radim?inace instalacija je povezana fabricki,tako da nista nisam petljao sa time...i jos jedno pitanje sto se tice klime,nece odmah da mi izbacuje kondenz i tek posle duzeg stajanja auta,voda iscuri i klima ponovo pocne da radi normalno...zna li neko resenje?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mog problema sa klimom:

U principu klima lepo hladi, ali samo na desnoj polovini centralnog otvora. Na levoj polovini i na krajevima instrument table izlazi znatno topliji vazduh. Ista je priča i kad duva na šoferku, i na noge. Dok radi klima čuje se ono šištanje, gasa ima dovoljno. Majstor za klimu mi kaže da ne valja ekspanzioni ventil, a njega ne mogu nigde da nabavim.

Pa jel imao neko slično iskustvo? :blink:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja danas u servisu napunih klimu,proverio ceo sistem,ne pusta nigde,zamenio ulje..ladi ko ladnjača..nego krenem po gradu sa njim i očepio klimu i par onako jakih uzbrdica kad ono ode temperatura preko pola za jedno dve crte.radi ventilator u 2.-oj brzini i cim sam izasao na ravno poceo je da vraca ka polovini..da li je to normalno posto je ventilator ispred hladnjaka klime i hladnjaka motora jer kapiram da ne moze da postigne da ohladi jer hladnjak klime dodatno zagreva i hladnjak motora.Kad izadjem na otvoreno to se ne desava.Inace nikad mi nije skala presla pola do danas ni u teskim usovima gradske voznje na 35 stepeni napolju.

Svaki savet,komentar je dobrodosao razmislajm se da ispuskiram oba hladnjaka jer mozda ima prljavstine izmedju saca.Ne bi da sjebem motor zbog klime.Inace drugar mehanicar mi rece da gasim klimu na tako velikim usponima po gradu ili da je drzim uljucenu na minimumu.E sad sta ciniti.Dok drugar ima Grande Punta sa istim motorom i kaze njemu se to ne desava

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno si ga mnogo opteretio, trebao bi da u takvim situacijama ugasis klimu na trenutak, dok se npr popnes na uspon, pa posle ukljucis ponovo. Nije nista ozbiljno, velika je vrucina a preoterecen je bio (ja mislim). Hladnjake nemoj da puskris direktno i jakim pritiskom jer mozes da ih ostetis tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,havla za odgovor sinoc sam ga vozio po gradu bez klime zakucana skala na pola od temperature

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se na puntu cuje malo sistanje u predelu srednje konzole, gasa sigurno ima dovoljno, 550gr. hladi odlicno, ali ima cesto tu pojavu sustanja. Nije da mi smeta, nego cisto iz znatizelje, jer sam gledao kod drugara kada je masina vakumirala i napunila 550 grama freona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako lepo hladi ne diraj ništa. Kod mene je tako šištalo, sad mi leva polovina slabije hladi od desne, a i dalje šišti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je takodje šištala,i dopunio sam je,stalo je 100 g gasa i više se ne čuje šištanje.Pošto pre nisam imao auto sa klimom mislio sam da tako i treba,ali eto,sada je sve u redu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...