Jump to content
FAS Goran
cmiro

Punto mk.2 - ne radi klima? / šišti klima / problemom sa klimom / curi klima

Recommended Posts

Pozdrav.. :unworthy: imam sledeci problem sa klimom kad je upalim i sacekam malo treba da se cuje kako pali i gasi kompresor ali toga nema... znaci ne pali kompresor proverio sam osigurac i nije do njega...
Posle sukoba Punto vs Lisica zamenjen je hladnjak klime i vode i napunjena je klima i kad je majstor napunio tad je sve normalno radilo i posle toga nisam je palio do juce kad sam malo experementiso nesto u kolima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa klima bi trebala bukvalno na sekund da se upali i odma ugasi jer je spoljna temperatura niza nego sto ona moze da postigne.sacekaj bar 20ak stepeni da je probas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem sam i ja veceras imao.....ali bukvalno isto! Da li je to do niske temperature ili je vec neki kvar?

P.S.Da ne otvaram novu temu

Share this post


Link to post
Share on other sites

kontrola nad klima uređajem je programirana da ne uključuje kompresor na temp. ispod 7°C ( u zavisnosti od modela vozila ) radi sigurnosnih razloga. Tako da nemate čega da se plašite. Sačekajte toplije dane i sve će biti ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno....nadam se da je tako...jer sam se bas uplasio...vidim ja da radi sijalica na dugmetu gde se pali klima ali ne radi kompresor :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da, ja isto ukljucih klimu neki dan, reko da mi brze odmagli stakla medjutim, nikakvu promenu nisam osetio. Pre svega mislim promenu rada motora u tom trenutku kada se ukljuci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nista ne osetih a svetli lampica...ali nisam ni cuo da je caknuo komresor.....ova ladnoca ubija sve...dobro nam i rade kola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je to to...nemoguce da je svima crkao kompresor u isto vreme :thumbsup:

Edited by srkiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da nastavimo temu... danas lepo vreme ajde da probam klimu, i sve normalno upalim auto ukljucim klimu i opet ne pali kompresor.... svratio sam do majstora da proverimo na brzinu sta je, i kaze ne dobija struju... ja proverio osigurace svi su ispravni pa me zanima sta dalje da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha pa proveri sto ne dobija struju...mozes da pocnes od prekidaca ka kompresoru ili od kompresora ka prekidacu.

A pre toga vec ti je napisano proveri pritisak u sistemu ! A posle toga sacekaj 18 plus stepeni da budes siguran jer je to tzv. A/C klima

Share this post


Link to post
Share on other sites

U medjuvremenu baci pogled da nisu korodirale buksne koje dovode struju na kompresor . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam hteo da pitam jednu drugu stvar vezanu za klimu, danas sam upalio reko aj i ja da proverim, radi sve ok, ali se oseca neki cudan miris (da nekazem smrad) koji se prosle godine nije osecao kolko se secam, sta to moze biti?

p.s. i jel ima veze gde stoji ona poluga za vazduh, da uvlaci spoljasnji, ili da cirkulise unutrasnji, kad radi klima?

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sklonite decu mladju od 4 god od tih smradova...bez sale...to su spore budji koje nisu ni malo naivne...

Kupi dve kantice klima spreja i postupi po uputstvu i mirisace posle. Naj bitnije da uspricavas sprej od spolja dok je upaljen ventilator da lepo uvuce svuda ...a ne kroz resetke u kabini pa da ti vrati sve u facu i ne dodje dokle je trebalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gde da uspricavam od spolja, u sta, ja sam pogledao ova dva klipa na youtubu, to bi mogao da odradim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom godišnje radi se tretman čišćenja algi i bakterija na isparivaču i izduvnim tunelima. Obavezno

uraditi tretman pri promeni vlasnika vozila. (iritacija očiju i disajnih organa, alergijske reakcije

i neprijatan miris)....

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=42188&view=findpost&p=679476

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa klima bi trebala bukvalno na sekund da se upali i odma ugasi jer je spoljna temperatura niza nego sto ona moze da postigne.sacekaj bar 20ak stepeni da je probas

Pozdrav svima na forumu

Evo pročitah celu temu, pa reših da proverim i ja kakvo je stanje moje klime. Jeste da je auto nov (Classic multijet, avgust 2010. god), i da je klima radila sve ukupno 5-6 sati, ipak sam možda pogrešio jer je nisam uključivao barem 2 meseca. Uputstvo kaže da se to uradi barem jednom mesečno na 10 minuta. Na ovoj spoljnoj temperaturi kompresor se uključi , kako kaže Mikisxy, na 2-3 sekunde pa kuplung izbaci, zatim posle 20 sekundi cakne pa ukjuči i tako u krug. Pretpostavljam da je to na ovoj temperaturi normalno, ali ipak da proverim, ako nije da potražimo majstora da se dopuni gasom ili šta već treba.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni klima nije radila od kad sam kupio puntica. Odem kod druga, napuni mi freon i klima proradi, ali mi je lepo rekao da negde pusta. Potrajalo je osam dana. Ako nema freona u sistemu, nece paliti kompresor. Tako da idite i proverite da li vam klima negde pusta. Ta provera i punjenje kostaju oko 30-40 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom kada ne pali kompresor a svetli dugme, crkla je spulna na kompresoru.

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...