Jump to content
FAS Goran
cmiro

Punto mk.2 - ne radi klima? / šišti klima / problemom sa klimom / curi klima

Recommended Posts

Da li neko zna kako se rastavlja ventilacija,tj kako izvaditi mali hladnjak i isparivac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako teško, ako sam radiš treba ti dosta vremena i živaca, pogotovo ako prvi put rasturaš. Meni majstor danas predihtovao kompresor, sad hladi kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jbm ja njega,danas sam ga skoro zapalio,sve zakomplikovali totalno,ne znam odakle bi krenuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamijenio sam presostat,prednji hladnjak klime,susac i ekspanzioni ventil,ako sad ne bude radila klima zapalit cu ga ko dobar dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada radi klima recirkulacija-da hladi već ohlađen vazduh A ne vreo s polja, par minuta pre zaustavljanja motora isključiš klimu ali ne i ventilator-da istera vlagu iz sistema koja nastaje oko isparivača i spreči nastanak buđi. Položaj poluge za kraj, po gašenju kompresora, ja držim da uvlači vazduh spolja-topliji je i brže isuši sistem.

znaci da stoji na levoj strani povuceno ili desno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav

Imam i ja problem sa klimom. Auto je punto 8v 2001. god. Klima ne radi samo nešto šušti iz centralnih usmerivača vazduha. Kada je isključim prestane i šuštanje. Pročitao sam ovde da je verovatno bez freona ostala. Sada me zanima da li je normalno da ona vremenom izgubi freon ili obavezno mora da ima neki kvar ako je izgubila? Auto je kod mene 3 godine, za to vreme nisam punio ni jednom. Pošto je kupljen u Nemačkoj ne znam ni kada je zadnji put napunjena bila. Prošlo leto sam primetio da lošije hladi, ali nisam ništa preduzimao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hladnjak klime popustio, što od sitnih kamenčića, što od starosti i aluminijumske kuge. Gvožđe dobije rđu, a aluminijum kugu. Pre dva dana sam stavio novi hladnjak umesto starog, na izgled vrlodobrog,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam brojao rupe ;), on kad propusti to je završena priča, nema tu pomoći. NIsam još čuo da je nekome pošlo za rukom da to zakrpi.  Za Punto 2, 2003. hladnjak klime sam platio 8300 dinara u  (neću da ih reklamiram nisu prijatelji kluba).

Zamenio svojeručno, gas napunio za 1000 dinara, opet neću da ga reklamiram. Uglavnom sada u one dve pregrade za čaše hladim pivo i Coctu - to hoću da reklamiram  piće moje mladosti.

Naravno sve u Beogradu,  a stari hladnjak  je kao sekundarna sirovina otišao za 180 dindži ;) 

O aluminijumskoj kugi evo nešto:

 

Posle duže upotrebe zaštitni sloj Al2O3 (aluminijum oksid) koji se stvara po površini aluminijumske strukture nije dovoljan za zaštitu od korozije, već se korozija nastavlja ispod tog sloja. Taj proces odvija se najčešće neprimetno, tako da se primeti kad se ceo zid strukture već "pojede" od korozije, najčešće slučajnim udarom ili dodirom oštećene površine, tako da se dešava da nečija ruka "prođe" bez posledica kroz aluminijumski zid ili pregradu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Punto 2, 2003. hladnjak klime sam platio 8300 dinara u (neću da ih reklamiram nisu prijatelji kluba).

Nije reklama ako kažeš gde si kupio, to je informacija koja može nekome da pomogne. Tako je bar na ovom forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam se našalio,  a zaborvio na kraju teksta da stavim smajlića. YU Lucas je u pitanju, sada su na Ibarskoj magistrali, preko puta Fordovog servisa, eto opet reklame,  ;) ;).

8700 dinara, Van Vezel , hladnjak klime, Valeo sistem.
Punjenje 1000 dinara, ovde:
http://www.trendmotors.rs/

Edited by zekiveteran

Share this post


Link to post
Share on other sites

za punjenje meni nije problem,imam drugara ali mi je to za hladnjak previse iskreno,a polovan mi je rizik,izgleda da sam se ove godine vozio mesec dana sa klimom i to je to,cekam sledece leto pa da kupim sve lepo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prerano sam se poradovao. Gasa ima, pritisak postiže, ali ne hladi. Ovaj majstor što je punio kaže klapne?! On ne ume da to sredi.  Ima li ko kakva iskustva gde tražiti kvar??
I da, jedva ćujno šišti iza ventilacionih rešetaka.

Edited by zekiveteran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam Punto nema motorne već mehaničke klapne (usmerivače). Ako usmerivači rade na uključenoj ventilaciji, rade i kad je uključena klima. Kako može da postiže normalan pritisak a da ne radi? Zaboravio sam tačne vrednosti ali to je odprilike 12-13 bara na potisu, i 1,5bara na povratu. Ako freon ne napravi krug (ne hladi), te vrednosti su poremećene, i to je znak da postoji problem (zapušenje, presostat, sušač).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sisti,znaci da nema dovoljno gasa,da je pri kraju,ako si blizu Panceva,imam drugara koji to sigurno resava,milion posto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vicent na savetu i Mladen Pa na ponudi, eto sada moram da radim anti reklamu onome što mi punio gas u klimu. Sipao je 550 gr, odem kod drugog majstora priključeno na mašinu, sve prekontrolisano, sipano 670 gr gasa i sada je sve na svome mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Svojim očima video na displeju mašine. Ipak, biće da je  670 mililitara ?  Specifična težina freona je 1,194.  To mu je valjda to, u glavnom hladi kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode !!! Pre par nedelja kupo sa Stilo 1.9 jtd,odmah pri kupovini sam primetio da klima ne radi. Napunio klimu freonom i super je hladila nedelju dana,nakon toga kada ukljucim klimu cujem sistanje,shvatio sam da je ostala bez freona. Odvezo sam auto u servis i uv lampom je ustanovljeno da je ona cev gore kod ventila ostecena i da tu pusta freon. mene interesuje moze li se ta cev uspesno zavariti ili moram traziti drugu. I koliko ce me to od prilike kostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...