Jump to content
FAS Goran
Megahertz

Punto mk.1 1.1 - lampica za akumulator

Recommended Posts

Ljudi............ Treba mi pomoc na bilo koji nacin.... Juce sam dolazio do BG-a iz nekih privatnih razloga.... Crkne mi Relej , upali lampicu za akumulator!!! Isprazni akumulator i ugasi se... Pokusali smo na kablove.. upali ga... drzi par minuta i ugasi se jer mu je relej crko i ne puni ga uopste.. :(((((((

Parkirao sam auto NEGDE na Novom Beogradu (eto prilika onima koji zele da mi skinu nalepnice, da to sada urade,hehe)... ostavio sam ga i vratio se autobusom kuci...

Posto nisam iz BG-a, ne znam ni gde su majstori, niti koji je dobar, koji je preskup, .... Da li da ga popravljam tamo ili sta da mu radim, da ga slepujem za Smederevo, nisam pametan........... Neki savet ili slicno? Znate kako je nezgodno kad vas izda ljubimac u nekom drugom gradu.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadji nekog ko ima da ti pozajmi pun akumulator.Montiraj i skini troskove slepanja.Valjda ti je crko REGLER a ne rele?Ako ides tek ujutro po njega,opet isti savet,samo teraj do nekog majstora.thumbsup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crklo je nesto .... sto sluzi punjenju akumulatora, a to se valjda nalazi u altenatoru, nisam bas upoznat sa auto elektrikom, bolje mi ide onaj mehanicki deo :D

Znaci da mu nabacim pun akumulator, koliko da izdrzi do Smedereva 50tak km.... Pa onda u servis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i ovde.Mozes do TIM-a ili do Gorana.Vecina ovdasnjih tamo odrzava aute.Stedi malo na svetlima i trebalo bi sa dobrim akumulatorom da predjes 40-50 km.Ipak ti preporucujem da popravku obavis ovde.Ako si siguran da je regler,potrazi ga odma i kupi.Nije ga tesko promeniti.To je ona mala kutijica na zadnjici alternatora.rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta drugo moze biti uzrok tome da auto ne puni akumulator, svako koga sam pitao kaze da je to - REGLER... Koja je cena, gde ga mogu kupiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa neki AP Sport ili KIT Komerc.Mozda je prekid na kablu od alternatora do baterije.treba malo pogledati.Verovatno je regler,a i baterija ti nije neka ako si preso od paljenja lampice samo par kilometara po Beogradu.

Nego nesto kontam....to je Punto I....neki od njih nemaju cajger za temperaturu vode.Jesi gledo da ti nije puko kais?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kontam da je puko kais, da bi se to osetilo, culo ili slicno.... A i nije odjednom pocelo ... Desavalo mi se pre, da mi na kratko upali lampicu za akumulator, pa je sam iskljuci..... Da je kais, to ne bi bilo tako, jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio po auto, ubacio sam mu drugi akumulator.. Upalio bez problema, na moje iznenadjenje, lampica za punjenje akumulatora se nije ukljucila, sve OK... trepnula je samo 5-6 puta na putu od BG-a do Smedereva.... Sad sam jos vise zbunjen.. Zato cu ostaviti auto dobrom elektricaru, da ispita sve detaljno, da nadje uzrok tom problemu.. Inace auto mi je bio parkiran na parkingu ispred Inter-Continentala gde smo nekad imali okuljanja.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas vremena idi do AMSS uplati najjeftiniju clanarinu, oko 600 dinara, sacekaj 2 dana da se aktivira pa ih zovi da ti dzabe slepaju do Gorana ili TIMa. Ustedeces bar 3500 dinara za slep, a izgubices 2 ili 3 dana. Pa vidi da li ti se isplati.

EDIT: sad vidim da je covek upalio kola. Ovo je dobar savet za sve koji mogu da cekaju par dana, a ne daje im se 3500 za slep :D

Edited by radoznali

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Inace auto mi je bio parkiran na parkingu ispred Inter-Continentala gde smo nekad imali okuljanja.. :D

Okupljanja su i dalje tu, ali tebe nema... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja jutros poranio da kupim sta mi treba da gulimo nalepnice,al vredan covek....crybaby.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Inace auto mi je bio parkiran na parkingu ispred Inter-Continentala gde smo nekad imali okuljanja.. :D

Okupljanja su i dalje tu, ali tebe nema... :thumbup:

Pa ne smem da se pojavim, ogulicete mi nalepnice :harhar::welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...