Jump to content
FAS Goran
ivick

Fiat Stilo - menjanje prednjih sedišta?

Recommended Posts

Ajde ne budi lenj :) . Skinu se obe plasticne oplate za minut. Onda uspravna sina kod nogu vozaca sa 4 imbusa.

Skida se pokrivka preko centrale, zatim 3 srafa 10 koji je drze za pod auta i to je sva mudrost.

Otkace se njena 2 dzeka sa suvozacke strane i cas posla centrala leti napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako to ti objasni, od sad cu svaki put kad perem auto skinuti i tablu da usisam ispod nje prasinu. Hahhahah

 

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, podrazumevano je da se tabla sa unutrasnje strane obavezno cisti mlekom pri svakom pranju auta :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah pa naravno, sta bih drugo koristio. Necu valjda, gluho bilo, vodom prati.

Samo kazu da je najbolje ono mlijeko sa 0,9% mlijecne masti.

Na stranu šalu. Ali ne mogu da vjerujem da je tako lako skinuti tablu. Treba li vise od "dvije ruke".

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis na zamenu airbag centrale - ne skida se cela tabla, naravno.

Nalazi se  pricvrscena na podu vozila ispred menjaca. Kao sto rekoh, pristupa joj se vrlo lako kada se skinu samo plasticni paneli kod nogu vozaca i suvozaca. Par srafova, 2 konektora i leti napolje.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidao sam je već jednom, baš mi je teško palo :rolleyes: Još jedno pitanje.. Druga centrala neće nešto morati da se uparuje sa body compom ili tako nešto, nego samo plug&play fora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam i centralu za air begove, isti problem i dalje, svetli air bag i to je stavljena centrala sa istog automobila sa kog su i skinuta sedišta... 

 

Ovo na slici je džek viška

 

 

13020273_488674981315777_147382781_n.jpg

13046257_488675001315775_105268323_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konsultovao se sa čovekom koji je već rešavao ove probleme, kaže da nisam trebao da menjam centralu, već da prevežem te žice i da se flešuje stara centrala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, ako vidim dobro, pa to je narandzasti dzek airbaga ispod sedista, a tebi je visak?

Jeftinija ti je druga centrala nego flesovanje :) , kod Pedje sam uzeo centralu za 900 din, a flesovanje je od 20-30 do 70 EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam gde da ga ubodem, tj nemam takav isti na sedištu.. Pa ja sam drugu i uzeo i to ni manje ni više nego iz istog auta, iz koga su mi i ta nova sedišta, znači da ne bi smelo da bude greške.. možda meni zapravo treba samo da se prevežu ti džekovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, to je ulaz u narandzasti airbag konektor ispod sedista. Tebi fali njegov zenski deo u koji on treba da se udzeka.

Kada se otvori fijocica ispod vozackog sedista, ona sadrzi narandzasti konektor za airbag i beli za pojas (kod vozila sa OCS postoji i treci, sivi konektor sa 3 linije ispod suvozackog sedista):

 

ab%20conn%20driv%20side.JPG

 

Kada izdzekas airbag konektor, dobijes upravo ono sto i ti vidis:

 

ab%20conn%20driv%20side%202.JPG

 

Zaroni, procackaj malo ispod sedista i potrazi ostatak konektora, onda nije ni cudo sto ti javlja greske za vozacav airbag. Izuzev ako je kabl nastavljan negde ranije, pa ti nastavci zalemljeni direktno za sediste (kod sebe sam to uradio cim sam kupio auto da eliminisem potencijalnu gresku zbog pomeranja sedista, ali sam narandzasti konektor potpuno izbacio). Imas li uopste airbag modul u tom sedistu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra skidam sedište da proverim sve lepo, nije isključeno da sam ja to propustio,.. :rolleyes: Meni je trenutno udžekan jedino onaj za pojas, sve ostalo visi slobodno.,,

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće zbog loših žica da prijavljuje grešku / grešku eksplozivnog punjenja, ne mora da bude problem u konektoru. Kod Stila previše žica visi ispod sedišta i lako se potkače patosnicom ili obućom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali on uopste nema udzekan konektor sedista :) , zato i kazem da detaljnije pogleda sediste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udžekao sam ga, opet iste greške sa novom centralom, ništa se ne menja, vratio staru, ono dve iste i još dve druge

 

 

13101477_490954667754475_1575803699_n.jpg

 

 

 

Ono što me muči, koju centralu sad da ostavim, staru ili novu? I da li će flešovanje da mi reši ove greške uopšte ili nema svrhe!?

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoć oko vozačkog sjedišta, ovog donjeg dijela na kome je guz..:-))

 

Još malo pa će materijal da se raspadme ispod lijevog bedra...planirah zamijeniti taj dio ali nikako naći neki koji je u boljem stanju od mog.

Dali se može u ovl servisu kupiti materijal samo ili ide cijeli donji dio sjedišta?

 

Hvala i za neki savjet, materijal je plave boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se stavlja isto vozacevo sediste, menjam ga samo zbog estetike, jel samo treba da odsrafim staro i stavim novo ili treba nesto dodatno da gasim, povezujem, cackam?:unsure:

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas bio u ovl servisu i btw pitam za navlaku, orig, samo donji dio....skoro sam okinuo, traže 350 eura...pa da je od karbona, praveć je....koji luđaci majke ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj koliko je fabrički radio sa CD-om...pre 4-5 godina je bio 650 evra, i to ona verzija koja ne može da čita mp3. Za te pare ugradiš LED TV sa sve zvučnicima i kompom... :D 

To su cene iz originala, i nema tu pomoći...tako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje vezano za vozacevo sediste u Stillu. Da li je vozacko sediste u verziji sa 3  vrata NIZE od vozackog sedista u verziji sa 5 vrata? A druga stvar, da li su kompatabilna sedista? Ovo pretpostavljam da jesu...

 

Imam rupice od cigareta na vozackom sedistu, zamenio bih ga, pa bih pri tome voleo da ga malo spustim jer je previsoko za moj ukus. Ako bih "ubio dve muve jednim udarcem", to bi bilo savrseno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...