Jump to content
FAS Goran
srki1003

Stilo 1.6 - gasi se na plinu / metanu

Recommended Posts

U narednom periodu planiram swap klapne, bobina, kompijutera i ako bude uspeo da nađem dizni tj. "šine" za metan, pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heee... Za sada sam ga raskacio ! :thumbup: Nece on mene #$#@%&^$# :whistle:

Kao sto rekoh, nemam problem ali cu vrlo skoro resiti ovo sa meracem. Cim nahvatam vremena! :thumbup:

Naime, primetio sam da u toku vožnje imam neko čudno variranje na leru (+ - 50 o/min), a kada usporavam ispred raskrsnice - treća, druga i ugasi se. To se dešava jednom dnevno u toku gradske vožnje a problem se još više povećava kada uključim neki od električnih potrošača, a ne znam kakve ovo veze ima? Elem, na autu do sada urađeno sledeće:

1. očišćena i dijagnostički podešena klapna gasa,

2. zamenjene svećice,

3. sumnjao sam na klapnu, pa sam i uradio swap sa drugog stila - ista priča,

4. Zamenjen akumulator,

E, sad, mislim da me zezaju metanske dizne prozvođača MED pošto je uređaj LANDIRENZO. Ništa od gore navedenih manifestacija nemam u toku vožnje na benzin, tj. na benzinu ide bez ikakvih problema i ne gasi se. Sumnjao sam i na bobine, međutim one bi me zezale i na benzinu... Kakvo je vaše mišljenje? Uređaj je ugrađen u Italiji i došao je sa autom. Inače, potrošnja metana je sasvim ok, 5-5,5 kg/100 km, na otvorenom mnogo manje. Kompijuter od metana ne pokazuje bilo kakav problem uopšte, pa samim tim i bilo kakav problem sa diznama. Ja sam se već i navikao na ovu vožnju, ali nekako me nervira, a i plašim se da će me izdati kada mi najviše treba. MOLIM VAŠA MIŠLJENJA....

elektronika-pa metan prebacuje uvek posle par desetina sekundi jer nema tecnu fazu pa oce na hladnijem vremenu da osciluje ali ne treba da se gasi. ako je sve ok kad se zagreje nasteluj mapu sad je vreme.

mehanika-zameni filter na metanu posle reduktora a ispred dizni i filter u reduktoru ,prvi ide posle 10-15k km drugi posle 30k km,zameni uloske dizni i produvaj ih.

original dizne traju milion km, kod nas su lose kopije ,ne menjaj ih majstori da uzimaju pare...

Edited by Berkut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto je citiran moj pos ali ako nisam spomenuo , resio sam problem tako sto sam softverski "eliminisao" plovak i sada mi je rezervoar "pun" :D pa makar bio i prazan !

Naravno, postoji opcija za to u pratecem programu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tebi je na propan/butan gas ,ne znam za to.

kod metana je prostije ima samo senzor pritiska kod regulacionog ventila za prebacivanje u motornom prostoru gde stize celicno crevo iz boce e tu, pre nego li ode dalje za reduktor.

u boci nema nista od tih drangulija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kod koga da odnesem da mi produva dizne - niko neće da to radi sa med-ovim diznama, kažu one se menjaju - ne čiste se. Uostalom ne znam uopšte ni da li su one. Treba da nađem od nekoga 4 kom. pa da ih zamenim i vidim.

Da nije neko od Vas pominjao uzimanje struje sa bobina - gde bih mogao o tome naći nešto više?

Edited by zoranbr1

Share this post


Link to post
Share on other sites

opisi problem koji imas pa onda da prvo vidimo da li je do dizni ili do neceg treceg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dizne nisu u pitanju proveri elektro deo uredjaja za pogon na metan tj proveri elektro ventile i releje veyane za njihov rad..

Edited by Gusar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Kupio sam skoro Stila 1.6 16V 2002. godiste. Propisno odradio veliki servis, zamenio diskove, plocice, trap sve sve sve i ugradio plin. Tu su poceli problemi. Kada stojim na leru i pipnem papucicu gasa, obrtaji se popnu do 1500RPM i krenu da se vracaju i padnu ispod 700 i auto se ugusi. Nekad pocne da se vraca iz mrtvih i nekako zaociluje, ali nista. Ovaj problem iritira na semaforu kad hocu da pomerim samo malo kola i onda se ugase. Problem se javlja kad auto postigne radnu temperaturu i samo na TNG, a na benzinu super radi.

Kontroler za gas je STAG 4 plus, AC Tomasetto. Dizne 3 ohm, razbusene na 2mm. Vracao sam se kod majstora vise puta, ali svaki put mi raz... jos gore, auto guta knedle, trokira itd.

Kad odem kod mog elektricara, on ekstra odradi mapu, ocistili smo leptir gasa, dizne, podesili leptir gasa i nista nismo uspeli da uradimo.

Najveci problem mi je sto ne smem vise da idem kod majstora za gas, on to pokvari i posle mi elektricar popravlja. Sramota me vise da idem kod coveka. Gas sam ugradio u KG kod Rase.

Nadam se da neko ima neki dobar savet za resavanje problema.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam klapnu, stavio sam sa stila 1.6 i imam potpuno iste simptome. Dakle, moja klapna je ispravna - idem dalje... Treba da nađem nekoga sa med diznama da zamenim celu šinu sa ćetiri funkcionalne dizne kako bi otklonio taj problem. Menjao sam i bobine isti slučaj - nema boljitka. Jedino još nisam menjao komp. i dizne, međutim na benzinu radi ekstra. Dakle, zaključujem da je problem sa uređajem za metan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušaj, imam isti problem na mom takođe 1.6 stilu 2002, samo ja imam landirenzo omegas uređaj i metan.

Uradio sam sve živo što sam mogao, menjao sve četiri bobine sa drugog stila, klapnu takođe, ugradio brisk svećice navodno specijalno za LPG-CNG, očistio klapnu, menjao kompijuter od landirenza sa drugog stila i ništa nisam uspeo.

Isto kao i kod tebe - na benzinu radi ekstra, a na metanu - na raskrsnici treća, druga i ugasi se. Krećem sa manjim gasom - ugasi se. Inače pali na čvrgu, odlično radi, potrošnja je ok. Inače, ler mi je iznenađujuće mali između 600-650 obrtaja kada se auto zagreje na radnu temp. Problem još nisam rešio.

Jedino nisam menjao centralu, međutim na benzinu ekstra radi i stvarno nemam nikakvih drugih problema pa ko reko nije kompijuter od auta.

Inače, stilo je veoma problematičan auto kada se radi o ugradnji uređaja za pogon vozila na alternativna goriva (LPG-CNG). U razgovoru sa majstorima navodno postoji sledeći problem: voziš u recimo trećoj i oduzmeš gas, automobil prelazi u cut off režim tj. gasi dizne tj. dovod goriva. E sad, priroda benzina i plina tj. metana kao pogonskog goriva nije ista. Kada se to desi na plinu ili metanu, auto ima simptome kao da će da se ugasi i to se u najvećem broju slučajeva i dogodi.

Rešenje za stilo su uređaji koji imaju opciju da produže rad plinskih tj. metanskih dizni izvesno vreme posle oduzimanja gasa na autu, tj. da produže ubrizgavanje goriva 1-3 sec.

Moj matori ima stila 1.6 2002 sa R.E.G. plinskim sistemom na kome to radi savršeno. A meni preostaje opcija da odradim prepravku svoga uređaja na LANDIRENZO OMEGAS+ ili da uradim prepravku na R.E.G. i to će da me košta u najmanju ruku 300 eur.

E sada treba odvagati da li je sve to vredno 300 eur. ali ovo gašenje mi se više popelo na k.... E, pre toga, ono što ću ja da uradim je da probam da na pedali gasa nekako mehanički blokiram papučicu da mi se ne vraća skroz već na nekih 850-900 obrtaja kad je vruć, pa da vidim da li će se tada gasiti.

Ne znam kako ljudima koji se mnogo bolje razumeju ovo što sam napisao zvuči i da li ima logike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja stvarno ne znam kako vise ne mozete resiti ove nazovi probleme. Znam da vas iritiraju ali evo kod mene sasvim pristojno radi na GAS-u.

Jedna od stvari koja treba da se uradi je kalibracija papucice gasa, prvo na benzinu pa posle i na GAS-u. Naravno ako je klapna dobra i ociscena.

Druga stvar je ukljuciti opciju, ako postoji, kopiranje rada GAS-nog racunara sa benzinskog.

Licno mislim da vi imate problem sa senzorom (potenciometrom) klapne ... Ja sam slicne probleme resio prvo rasklapanjem senzora i ciscenjem pa sve ovo pobrojano.

Ne sme da omane ! :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Problem se javlja...samo na TNG, a na benzinu super radi.

Uređaj za gas.

Ne treba ti nijedan dugi majstor osim onog za TNG jer je sa tvojim motorom, klapnom, kompom sve ok. Da nije, morao bi da pokazuje problem i prilikom rada na benzin.

Pošto si jednom majstoru za TNG već dao pare, onda idi kod njega, ostaviš auto i pitaš kad da dođeš po njega. Ako ne ume da popravi neka skine instalaciju koju je ugradio i nek' spremi tvoje pare nazad, plus nešto preko toga jer si se mučio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neso, bez obzira sta ti mislio , ima veze ! Verovao ili ne , ja sam tek posle intervencije na senzoru klapne resio problem sa obrtajima i u voznji na GAS ! A sada cuveno :thumbup: ! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda je to nešto posebno, jer sve mi se čini da je morao da pravi isti problem i na benzinu.

Ali, uvek je bolje poslušati stvar iz prakse (šta se nekome već dogodilo, u ovom slučaju na tvom autu), nego ono šta bi trebalo da bude :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije potencimetar gasa. Uzmem klapnu sa ćalovog stila 1.6, a on stavi moju klapnu. Njemu sa mojom klapnom radi ekstra, a meni sa njegovom isti simptomi. Doduše, slažem se da je metan kao gorivo još specifičniji od plina, ali znam da na pojedinim stilićima radi ekstra. A nema kod kog majstora za plin/metan nisam otišao, a da mi nije rekao da je stilo veoma specifičan za pogon na LPG/CNG i da je odabir uređaja vrlo bitan. E, sad, da svi imaju problem, pa da kažem brate,ok, u Stilu ne može to da radi nikako, međutim u stilu moga ćala R.E.G. uređaj samo "štrika". Krajnja opcija mi je da odradim prepravku na omegas+ i imam takav dogovor sa majstorom da ako uspe 260 eur, a ako ne 1500 din za ruke i sve se vraća na staro. Klapnu da bušim neću, čuo sam da je i to neko kvazi rešenje koje može da navodno reši problem - ako radi na drugom stilu znači da nije problem u njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se problem gašenja na plinu javlja samo u toku zimskih meseci i dok je auto uglavnom hladan, mada nekad zna i kad je dostigao radnu temperaturu. Letos mi se nije uopšte gasio. Kvazi majstori koji su ugradili plin kazu zato sto je auto hladan mada im ne verujem. To je samo izgovor da ne znaju da podese rad kompa kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Problem se javlja...samo na TNG, a na benzinu super radi.

Uređaj za gas.

Ne treba ti nijedan dugi majstor osim onog za TNG jer je sa tvojim motorom, klapnom, kompom sve ok. Da nije, morao bi da pokazuje problem i prilikom rada na benzin.

Pošto si jednom majstoru za TNG već dao pare, onda idi kod njega, ostaviš auto i pitaš kad da dođeš po njega. Ako ne ume da popravi neka skine instalaciju koju je ugradio i nek' spremi tvoje pare nazad, plus nešto preko toga jer si se mučio.

Pa na to se svelo na kraju. On jedino sta moze da uradi je da skine uredjaj. Ali ja sam vec odradio atest, zamenio saobracajnu...Neko i to mora da plati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost, kada dođe do toga, svi izvlače "donji deo leđa"... Ja sam se zainatio, naći ću mu rešenje da radi kako treba :realmad: ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zna li neko na koliko treba da se razbuse dizne za stila?

U zavisnosti vrste uredjaja t.j. racunara vrsi se i korekcija dizni. Obicno za sve uredjaje dolazi u kompletu i uputstvo a ako je "zarobljeno" kod majstora uvek postoji internet. Ako se dobro secam za moj uredjaj i zapreminu motora fi je od 1,6-2,4 mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam bio kod elektricara, kad je video da su stavili pritisak na 1,5 bar, rekao je da nisu normalni. Smanjio je 1,15, ponovo smo odradili mapiranje i sad je bolje. Posle 500km proverili smo mapu i zelena linija je malo iznad plave, osim na bas velikom br obrtaja, to smo doradili i sad idem do Pariza na probu.

Primetio je takodje da mi je majstor kad je ugradjivao svecice, malo smanjio zazor. Vratio je na 0,9mm. Stavio sam neke NGK svecice, ali cu u Francuskoj da kupim druge, posto ovde niko ne garantuje da su original...

Jos jedna stvar, kad smo proveravali tacke na bregastama, ona za izduvne ventile je omasena za jedan zub. Mehanicar tvrdi da je zupcenje odradjeno perfektno sa alatima, tako da ne znam sta da radim....

Potrosnja na autoputu na 140-160 je oko 11l, a na bordu pokazuje 8l. Ali sam primetio da pada temperatura, pa sam zamenio i termostat i nadam se da ce malo da obori potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...