Jump to content
FAS Goran
bojke

Grande Punto Abarth - potrebna šema ABS-a

Recommended Posts

Pozdrav svima.Imam jedan problem sa ovim autom.Nekada je bio sa 1.4 motorom.E onda sam u njega ubacio motor od Abarta 1.4 T-jet.To sve radi super.

Medjutim problem mi je vezan za kocnice.Stari abs sistem iz nekog razloga nije radio,zato je i on zamenjen sa abs-om od Abartha.Tako da je sada i Abs ispravan.Ali sada mi ne radi kilometar sat.Razlika izmedju konektora starog i novog Abs-a postoji u samo jednoj zice,koja je predpostavljam za km sat.Meni je potrebna sema konektora za Abs od Punta Abartha da bih mogao da prikopcam ovu zicu i popravim km sat.Ako neko ima pomenutu semu bio bih veoma zahvalan ako bi mogao da mi posalje.

Hvala unapred. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto onda ne stavis i sat od Abartha?

Verovatno mozes da ga uzmes jer vidim da si i motor nabavio kao i ABS.

Mom kolegi je pre par nedelja pobegao za 5 minuta tj.ispred nosa kompletan kožni enterijer prosiven crvenim koncem iz Abartha i jedino je uspeo da uzme naslon za ruku koji je sad kod mene a nemam GP!

Sto ne odes kod nekog renomiranog auto elektricara koji bi trebao da zna gde se to kaci?

U NS ima par njih koji zaista imaju elektroniku u malom prstu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze i sat je od Abartha.Medjutim stara instalacija od Abs ima 1 zicu vise(koja je valjda za sat).Sad je stavljen Abs od Abartha i vise ne radi km sat.Ja predpostavljam da ova 1 zica sto je viska iz stare instalacije bi trebalo da se zakaci za novi Abs koji je stavljen.Sve sto mi treba je sema knektora koji ide u Abs na Abarthu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam druze ali ovo je za obicnog GP.Na Abarthu Abs ima 25 zica za razliku od obicnog GP koji ima 26.Meni treba ova sema za Abartha.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj na nekom stranom forumu ako baratas engleskim, pre ce biti da ces tamo da nadjes nesto slicno... Ipak ih tamo ima...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma engleski nije problem.Ja mislio prvo da ovde probam u nadi da neko ima tu semu.U svakom slucaju probacu i na nekom stranom sajtu ako ne uspem da pronadjem.Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su perfomansre na najjacek grande punta? Znam samo da ima oko 280 ks i to je to. Fabricki punto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

GP abarth EsseEsse Motor: 1.4 16v turbo benzinac 177-179 ks

obrtni moment: 270 Nm

Menjac : sestostepeni manuelni

Ubrzanje od 0 do 100 7,2 s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje su perfomansre na najjacek grande punta? Znam samo da ima oko 280 ks i to je to. Fabricki punto.

Taj o kome ti pričaš je verzija S2000 i stvarno ima oko 280 ks.

Njegove performanse nisu baš svakome dostupan podatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jesu dostupne ali to je auto za reli i nije "fabricki" mislim jeste celog ga pravi fiat power train ali nema u slobodnoj prodaji...napravljeno ih je 40 ak za potrebe reli timova i to je to . Taj veze nema s puntom..haha ni sa fijatom..to je avion po svim detaljima i kosta ko dva slepera obicnog grande-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da je problem sa km satom resen konacno: :thumbup::thumbup::thumbup:

Aj podeli to sa nama koji se kao razumemo u elektroniku :nuke::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta reci auto je brutalan...kazes da je bio obican Gp...ja koliko shvatam jedino sto je na njemu ostalo od tog obicnog punta je skoljka,isparvi me ako gresim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio obican GP 1,4.Sad je sve sa Abartha ubaceno pa jos prepravljena instalacija za zadnja vrata za cen. bravu i gomilu jos zezalica.Sva sreca na kraju sve radi.Bilo je dosta muke i povuci potegni ali se isplatilo.Evo jos dve slike.

Slika0152.jpg Slika0153.jpg

Definitivno od originalnog auta ostala samo skoljka.Kompletna instalacija,motor,menjac,enterijer,kocnice,trapovi sve zamenjeno Abartovim. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...