Jump to content
FAS Goran
Cruiser

Fiat Stilo 1.6 / 1.8 - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Pozdrav, 

imam problem sa Stilom 1.6 2002.godiste...desava mi se (koliko sam primetio samo kad je zagrejan) da nece da upali iz prve. Kada zaverglam izbaci mi ponekad gresku Oil Pressure Sensor Error i onaj trouglic sa uzvicnikom...ja onda probam jos par puta i on samo vergla...onda ga malo "oladim" i on upali bez problema bez da prikaze gresku na ekranu...citao sam da moze problem da bude taj senzor pritiska ulja pa sam ga kupio ali nije jos zamenjen jer kad sam poslednji put merio nivo ulja bio je nekih sigurno 1 cm iznad maksimuma... da li to moze da bude problem sto nece da pali iz prve?

Pozz

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

senzor bregaste osovine ume da se tako manifestuje... nisam veliki strucnjak za procenu ali prijatelju se nedavno desilo (doduse na renou dizelasu) da nece da upali bas tako kad je zagrejan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako se manifestuje, kada je hladan, pali a kada se zagreje nece, mom drugaru se desilo skoro...ostavi ga desetak minuta, posle toga upali,

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm...ispustio sam visak ulja i zamenio senzor pritiska ulja pa cemo da vidimo sta ce da kaze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do tog senzora ulja...I meni se ponekad upali to za ulje, ali pali auto normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije do tog senzora ulja...I meni se ponekad upali to za ulje, ali pali auto normalno.

proveri da li ti ne pravi vakum u rezervoaru kad ti se desi da nece da upali otvori rezervoar  pa probaj tad da ga upalis  

ja sam na dizela imao problem sa cepom na rezervoaru nije pustao vazduh  i primet varira mi ler gas  kad je topao auto ja otvorim rezervoar radi kako treba i posle nadjem plastiku jedno parce i onaj ventil u cepu otvorim i zaglavim ga da ostane otvoren to jes da slobodno ulazi vazduh u rezervoaru i od tad  nemam vise problema  mada moze lako da bude da je do nekog senzora problem mozda senzor radilice !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor radilice ili senzor bregaste...mislim da ih ima oba, jos ako imas da nadjes kod nekog za probu...biko bi ekstra jer koliko sam cuo, nije neki posao da se zameni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu sutra drugi senzor radilice..inace sam danas kad sam proveravao svecice, nasao da je sa jedne bobine otkinut onaj kraj koji ulazi u svecicu!

I to bas sa cetvrte, tj sa ove na koju su mi prikacili neki kabl od sequent-a verovatno za impuls (sigurno su ga plinadzije zeznuli i zalepili jer se vide tragovi super lepka ), i sad mi se desava da je paljenje ok, ali stucka u voznji! Tako da mi sutra sleduje kupovina svecica, jedne bobine i mozda senzora radilice ... :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjene svecice i bobina...za sad radi lepo...uzeo sam za svaki slucaj i senzor radilice ako mu mozda "padne na pamet" da zeza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.8.... Nece da upali i dalje,pokazuje obrtaje na dijagnostici kad se

vergla... pritisak goriva iz pumpe je 3.5 bara,

ima varnicu na svecici, proverene dizne... ni

jednu gresku ne pokazuje... Ovaj majstor je

proverio senzor radilice ommetrom , ispravan

je i on. Sta bi to jos moglo da bude??? Pomagajte :( Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

par dana mi je pri prvom paljenju trokirao malo( kad je hladan), a posle sastavi i kad prebaci na plin normalno je isao i na plin, a probao sam i na benzin( bez problema) i onda sam ga ugasio i uvece nije mogao da upali, samo vergla, nema greske na tabli, a ni na dijagnostici... ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ste proveravali elektro ventil za prebacivanje plin benzin?

Meni se cini da tebe ipak dizne zezaju.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam proveravao taj ventil, ali sam otkacio dovod goriva i zaverglao i baca lepo gorivo... kad me je zezala dizna pre 6 meseci izbacivao je engine fault i trokirao je, sad nema nikakve greske, nista mi nije jasno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promeni dijagnostiku, zovi nekog drugog da proveri greske i plinski uredjaj.

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je neka fijatova original, a probao je majstor jos neke druge dve... sumnjao je na senzor radilice, ali nije ni on..., sad kao sutra ce da proveri da li je, ne daj boze prezubio, nije mi jasno kako samo auto je lepo isao dok ga nisam ugasio... samo je teze palio kad je hladan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze motor da ima vazduh, gorivo, varnicu i da ne pali, plus nema nikakvu gresku.

Nesto niste dobro videli, proverili.

Isto tako ne moze da prezubi sam od sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala, druze, provericemo sutra opet sve ponovo, pisacu sutra, mozda nekome nekad pomogne, da se ne pati koliko i ja, hvala jos jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri masu od akumulatora na sasiju zna to da zezne zrelo a da nema greske .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor danas skinuo ono na cemu su postavljene dizne, probao , kad ono ne bacaju gorivo, ima neki sto za ispitivanje dizni i pobudio ih je jacom strujom i one prorade, namontirao na auto i auto najnormalnije radi.... E sad, zbog cega se to desilo? To moze opet da se desi, zar ne? Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki put pali na benzin, ali moracu izgleda da ga nekad malo "dzarnem" na benzin... Hvala svima ,na pomoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

 

Pre dva dana sam zbog učestale greške ASR, Losse connetion bio kod majstora. Dijagnoszika izbaci grešku senzora radilice. Zamenili smo i sve je ok do večeras kada sam došao sa puta kući parkiram se ispred dvorišta. Nakon 5 min ponovo u kola kako bi preparkirao auto u dvorište, uđem i dam kontakt i pre nego što sam hteo da zavregalm nestade struja - sve se pogasilo u kolima, nema svetla, centralne....

 

Majstor mi je menjao i sijalicu na levoj strani pa ne znam da li skidao akumulator i da možda nije dobro vraćena klema. Ne znam šta bi drugo moglo biti. 

Ima li neko komentar.

 

Stilo 1.6  - 2002 god.

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...