Jump to content
FAS Goran
Cruiser

Fiat Stilo 1.6 / 1.8 - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Primetio sam da se na te simptome da teze pali kad stoji na suncu zali podosta ljudi, bez obzira na marku vozila.

Meni se desi da Punto vergla za nijansu duze, vrlo retko u tim okolnostima.

Logan koga takodje vozim , isti slucaj. komsiji Opel, takodje. Drugi komsija, Pezo, apsolutno sve isto... Zarazni Gremlin.

Ni jedan od ovih auta ne pali lampice i rade sasvim normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene na stilu 1,8,stao sam na zeleznickom prelazu,kazem da ugasim auto dok se ne digne rampa..i nece da upali..samo vergla i nista :2guns: odslepali me do majstora..i otisla je pumpa za gorivo..kaze da se to retko desava,ali meni se desilo. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Stilo 1.6 benzn nece da upali, gasi se, greska senzora radilice, prikazuje visoku temperaturu i slicno . Problem je motorni racunar u vecini slucajeva i moze da se resi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko sta moze da bude sa stilom 1.6 16w 2003g.nece da upali i izbacuje gresku fuell cutoff...Samo vergla na prazno...pozd...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu samo da ga gledam :) Zvao sam da donesu diagnostiku pa da vidimo. Poludeo mi mozak ova zadnja cetri dana , sve sto je moglo da se desi i pokvari sto pise na forumu to mi se desilo.Prvi dan nece da upali na bordu prvo mi trazio kod za bravu , pa smersovo zadnji stop, onda mi iskljucio servo, radio trazio kod :) e na kraju sam izvadio ceo deo sa osiguracima koi se nalazi pored akumulatora ,rastavio ga u detalje tamo je bio spoj ali sa donje strane u dzeku ocistio lepo sve ,stavio novi akumulator i sad sve to lepo funkcionise al nece da pali i dalje, sipao malo vise benzina proverio da lipumpa goriva radi ,izvadio je proverio filter , stavio jednu novu bombinu i zamisli nece ponovo da pali :) e onda kad sam uzeo sibicu i kanticu ,dodje komsa i kaze ne baca struju na bumbine i tako ja ovde malo da se jadam ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odmak bezi sa foruma i ne vracaj se jel vidis da sta god procitas tebi to isto crkne :D

Malo se salim desava se to kod fiata ponovo proveri sve kontakte posebno tablu s osiguracima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je burazerov Stilo 1.6 2003. pa za njega da pitam.

Repariran mu je kompjuter prošle godine, i od tada je radio normalno. Pre par dana mu je u vožnji trzao, ali je to bilo samo privremeno. Posle toga mu je izbacio airbag grešku i engine failure ali je auto išao normalno. Majstor mu je sredio airbag, ali nije pronašao ništa drugo. Auto kad je hladan ne može da upali, dok je sve normalno kad je toplije. Video je da mu je falilo ulja, pa je dolio i nakon toga mu je auto dva dana radio kako treba i sad opet ista priča, osim što mu sad kad uspe da ga upali ne prikazuje nikakve greške. I super vuče. Dakle samo kad je hladan neće da pali. Auto nema plin. Šta bi to moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno ecu nije dobro zadihtovan pa ulazi vlaga kad je napolju niza temperatura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima ideju? Motor 1.6, kad je hladan tesko pali, topao na "pola kljuca" upali. Pumpa goriva ok, u voznji najnormalnije, bez povecane potrosnje, trzanja itd. Znaci samo kad ostane 24h da se ohladi, jutarnje paljenje otezano. Sta moze biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovod goriva ostavi ga malo duze na kontaktu pa probaj da li nesto menja ako lakse upali onda zameni filter goriva za pocetak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je , nema filter !

Postoji mogucnost da dizne flisuju ( curkaju) pa za to vreme ostane bez goriva , znaci od senzora pritiska goriva do dizni bude prazan vod. Posle duzeg verglanja gorivo stigne do dizni i "sastavi".

Probaj za pocetak sa nekim aditivom za gorivo ali u abnormalnoj koncentraciji pa ako to ne donese neke rezultate onda skidanje i pranje dizni mora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gusare probavao sam i to, prosto nekad hoce da upali odmah, nekad treba duze da se vergla.

Mijailovic P. razmisljao sam i na tu temu, ali dizne su skidane i prane pre 11k km. Ako su vec stigle da se zaprljaju, onda se ne isplati voziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je Stilo 1.8 karavan...
Danas vozio sve normalno, gradska voznja. Parkiram, dolazim posle 15 minuta i nece da se upali. Resetuje se instrument tabla, datum, vreme, nece ni da vergla. Takodje zadnja vrata nisam mogao da otvorim, tek iz 4-5 pokusaja. Blokirala mi i kocnica, papucica "stoji u mestu".  Vratim se posle par sati, sve radi normalno  :question: 
Da li je zna neko u cemu je problem ili je imao slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1,8 16v je u pitanju, nece da upali, pre ovoga par dana mi se desavalo da tesko pali ujutru kad je hladan, posle ide normalno... na dijagnostici nema nikakve greske (orig. fiatova dijagnostika), je l otisao senzor radilice ili nesto drugo? MNOGO HVALA UNAPRED ! POZDRAV

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane, probao sam da skinem dovod i da zaverglam, baca lep mlaz goriva, a i cuje se pumpa kad odragi... Nije ti se desavalo da ti dijagnostika ne ocita kvar na senzoru radilice ? Hvala na brzom odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...