Jump to content
FAS Goran
Cruiser

Fiat Stilo 1.6 / 1.8 - problem sa paljenjem

Recommended Posts

Obrati pažnju da li ti svaki put pali lampicu od imobilajzera. Možda on zeza. Lampica bi trebala da se nalazi ispod pokazivača nivoa goriva. Ne znam sada napamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki pud kada se ukljuci kontakt lampica se upali,posle nekoliko sekundi ona se ugasi. Posle ucitavanja koda ili kako vec radi? I majstor je posumnjao na to, isprobavao kada nece da upali ponovnim zakljucavanjem i odkljucavanjem otvaranjem varata i td.... Ali nije do toga jednostavno problem ne nestaje ni posle toga. motor i dalje vergla i nece da upali iz prve tek posle nekoliko verglanaja i kada upali oseca se jak miris benzina....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da li se upali ta lampica kada neće da upali?

To što se oseti jak miris, to je zbog toga što naliva benzin, a nema varnice da upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio do grada napravio par krugova. prva dva puta upalio je iz prve posle je poceo da zeza. ali dok sam verglao i posle kad nije hteo da upali nije se ni lampica upalila

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa fiat stilom 1.6 16v benzin nece da upali kad se ugreje .

Edited by neshaoct
spojeno by m1hajlo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima.Nov sam clan i od skoro vlasnik fiat stila 1.6.Imam problem sa senzorom bregaste,makar tako dijagnostika kaze.Zamenjen je ali opet isto,nece da ugasi gresku.Da li je neko imao slican problem.Hvala unapred.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, nisam znao gde da stavim pa rekoh da ovde turim topic
Imam problem koji nisam do sada video ovde. Naime, auto pali na zub kada je do 5 stepeni napolju (znaci minusi sto su bili, sve extra radilo), a sad kad je 10+ stepeni dosta dugo vergla pre nego sto se upali. Da li mozda znate sta je krivac tj da li se neko susretao sa ovim problemom?

 

 

Edited by Ivan
Spojeno sa postojecom temom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mu ništa. Lakše ispari gorivo u usisu kad je toplije.
Ja sam tako utripovao da je možda zupčasti pretrčao, iako vodim računa.- Nije.
Dva do tri okreta je sasvim normalno, ako je i kod tebe tako.

sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drustvo. Unazad nekih dva tri meseca mozda i malo vise, poceo je da mi se javlja problem paljenjem greske motora. Svaki put je ista greska Phase sensor, u objasnjenju pise CAMSHAFT . Koliko sam istrazio to je senzor bregaste osovine. Zanima me gde se on nalazi na autu , kako doci do njega, da vidim da li je mozda konektor olabavio ili ako je zaprljan ili slicno. Na kraju krajeva zamena istog. Ali me zanima gde je on  na autu. Koliko sam video senzor radilice je na dnu auta prilepljen uz zupcanik . Ali za bregastu ne znam gde je svuda sam gledao. Jedino poklopac od zupcastog nisam skidao tj pokusao sam ali majstor je izgleda, prilikom radjenja servisa zajebo srafove i ne mogu da odsrafim jedan. Ako moze pomoc o mestu gde se nalazi. Izvinite na dugom postu. Mala ispravka ne tako zanemarljiva u pitanju je Fiat Stilo 1.6

Edited by Lazar357

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam uspeo nekako da pomerim malo zastitu, nisam celu tj donji deo nisam . A nigde ga nisam video. Ali valjda cu ga naci ovih dana, hvala u svakom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...