Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Mateo

Grande punto - kako skinuti kuglu menjača?

Recommended Posts

Hocu da zamenim moju obicnu kuglu sa fabrickom koznom nasao sam gde da kupim ali nisam siguran da cu znati da skinem moju i namontiram koznu...

decko koj bi mi prodao kaze da ce mi dati komplet celu rucicu sa kuglom e sad ne znam da li mi ta rucica uopste treba...probao sam da pomerim moju kuglu i ona se moze blago okretati ali nisam se smeo usuditi na nesto vise...

da li neko zna po kom principu se ovo radi, neki kazu da kugla ima navoj neki kazu da je zalepljena lepkom sta mi je ciniti ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikola juce sam zvao nekog lika sto prodaje delove za fiat ovde u beogradu tacnije na senjaku i on mi je rekao da je kugla fabricki upresovana i da ako se skine moze da se baci...inace isti taj mi je trazio 60 evra za rucicu menjaca i rekao da ona mora da se menja od poda....

sta mi je ciniti....pomagajte...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da kuglu kao sto pise u naslovu namerno sam to stavio a ne rucica...

ako je to tacno sto kazes onda si mi definitivno ulepsao dan....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se zeznuo navoj i kad je zavijem do kraja onda mi stoji malo krivo.... jos malo da buude krivo i onda bi mi prva brzina bila desno druga levo :)

jel moguce da se rucica rotira za malo tako da kad zavrem do kraja kugla normalno pokayuje smer brzina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=exSLpJxW2jQ :D

Nikolaj ja stvarno nisam razumeo sta si hteo da pitas...

Ako se navoj pojeo i rucica se pomera jedino sto ti ostaje je da primenis vodoinstalaterski fazon sa kudeljom mislim da se tako zove...drugo mi nista ne pada na pamet sem da menjas drugu rucicu...ako se odlucis za zamenu a auto ti je sa 5 brzina javi se u inbox imam je ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je ok, naravno da ne mogu da pogresim brzinu, ali kad gledas vizuelno onda je krivo postavljena kugla. Nista mi ne smeta osim estetski :) Razumete sad? A ako hocu da kugla stoji lepo onda ona ne moze da bude zavijena skroz jer onda stoji ukrivo :D

Koliko je za***ancija da se zamene rucice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad te vec razumem....probaj da je odvrnes skroz pa ponovo a da je zavrnes al potrudi se da lepo legne a ne da preskoci negde ... treba da ide lagano pa sve teze i teze na kraju treba jedva da moze i onda je nacentriras da stoji ravno u odnosu na tablu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...