Jump to content
FAS Goran
tajanab

Fiat Grande Punto - hill holder unavailable

Recommended Posts

Pozdrav, ja sam totalni pocetnik po pitanju foruma pa mi nemojte zameriti ako pitam gluposti

:rolleyes:

vozim grande punto 1.3 multijet

non stop mi je upaljena lampica i na racunaru pise hill holder unavailable

asr i esp su konektovani s tim sto nekad prijavi da je i esp nekonektovan.

Dijagonostika kaze da je u pitanju prekidac koji je zamenjen i ubrzo se ponovo upalila lampica. abs radi to znam. Interesuje me da li poblem moze biti samo u tom hillholderu i kako da ga uklonim ? Naime, da li bi opet problem mogao biti u samom osiguracu ili je nesto ozbiljnije ?

Nadam se da je dovoljno razumno sroceno :rolleyes:

Hvala,unapred :unsure:

 

 

Edited by neshaoct
preciziranje naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta ti je promenjeno ali meni se ovih hladnih dana palila lampica hill holder i onda koliko sam video samo on ne funkcionise a ASR i ABS rade ...

Paljenje lampice (kod mene samo kad je izrazito hladno bilo) se desavalo ponekad kad stojim na semaforu sa stisnutom kocnicom pa se cuje kao prekidac na pedali da "klikne"... pretpostavjam da je on problem nisam jos pogledao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hill holder je koliko znam pomoc pri kretanju uzbrdo. Znaci moguce da je rucna smrznula pa se javlja ta greska

Share this post


Link to post
Share on other sites

promenjen je prekidac onaj na pedali

nemam pojma, meni stalno gori lampica i pise da je hill holder nedostupan

bio je na servisu i pregledani su i diskovi i paknovi i mogu jos 20 000 po nekoj proceni majstora tako da smo to iskljucili kao uzrok sto se lampica pali.

hvala u svakom slucaju

idem u servis pa ce nadam se utvrditi u cemu je problem

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja znam hiilholder je sastavni deo esp-a kod fiata,tako barem pise u uputstvu,znaci da ti nesto brljavi elektronika kod esp-a,verovatno,meni je sve radilo kako treba i po hladnom na -20 i po vrucini na +35....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je post od pre godinu i 7 meseci tako da je verovatno do sad reseno na jedan ili drugi nacin :laughing::turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam slican problem sa Hill Holderom, popali mi lampice i za ESP i ASR, ali cim pomerim auto 5-10metara, ugasim ga i upalim on ponisti sve greske sam i posle radi normalno, naredna 2-3 paljenja pa opet ispocetka...Jel ima neko resenje za ovaj problem ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo resenje?

Moze biti 100 stvari! Mada najverovatnije je da je neka sitnica tipa los kontakt ili sl.

Prikaci ga na dijagnostiku za pocetak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri na dijagnostici da li neka dizna gubi kontakt. Ako se stvar sredi sama od sebe ja tipujem na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada mi ne upali gresku od starta vec tek posle nekih 500m voznje upali gresku i to svaki put, vise nema gasenja,....probacu da naprskam sve kontakte sa kontakt sprejom pa cu videti.

a stoi se tice dijagnostike prijavljuje mi gresku "C1002 - Senzor Kuta upravljaca" a nista vezano za dizne

Edited by burn2812

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam slican problem sa Hill Holderom, popali mi lampice i za ESP i ASR, ali cim pomerim auto 5-10metara, ugasim ga i upalim on ponisti sve greske sam i posle radi normalno, naredna 2-3 paljenja pa opet ispocetka...Jel ima neko resenje za ovaj problem ili...?

I meni je palio ove lampice svaki puta kada malo nežnije stisnem kočnicu. Pre par dana sam sve rešio kod Stojanova. Stavili su ga na dijagnostiku, promenili neku papučicu volana i sada je sve ok. Samo ta papučica je oko 4400 + ruke :(.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam problem sa Hill Holderom, ASR, ESP mi se vise ne pali, a i dosta mi je laksi na volanu, problem je bio u Senzoru ugla volana. Servis me je kostao 20.000 dinara a broj lika koji to prodaje i ugradjuje je 0658006818, zove se Milos i iz Beograda je. Pozz i hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima...

U ponedeljak su mi menjali gume, i od tada mi neprestano svetli hill holder lampica i pali se upozorenje da je hill assist disconnected ili unavailable. Iskren da budem ne mogu da potvrdim da radi ili ne radi, nikada se nisam preterano oslanjao na isti, ali me nervira što svetli.


Jel bi problem mogao biti do senzora ili osigurača, da znam da li ga probam sam da rešim ili da ga teram u servis.

 

Hvala!

 

P.S. U pitanju je Grande Punto 1.9 multijet 2006. godište.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas ovde slican problem: 

On 5/26/2015 at 2:47 PM, Bingodalton said:

Slicna greska se javlja na Grande Puntu kad ne radi prekidac na pedali kocnice. Tako da ne mora da znaci da je nesto ozbiljnije. Na dijagnostici ce pokazati brake light switch.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Kod mene je taj problem resen zamenom rikverc prekidaca na menjacu...gomila majstora je govorila sve i svasta, od raznih senzora preko stop prekidaca itd...Taj rikverc prekidac je bio negde oko 500 din, menja se brzinski. Zamenom istog i dan danas sve radi ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se desilo da mi je na papucici kvacila plastika koja pritiska prekidac pukla od zamora...parce plastike malo ovalno ali mora nova pedala kvacila...pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozzzz, da podelim moje iskustvo sa ovim problemom, meni je poceo isto da izbacuje ASR disconnected ASR connected - Hill holder nije dostupan, pa kad ugasim auto i ponovo upalim greska se nekad pojavi, nekad ne, u zadnjih nedelju dana je non-stop izbacivao ovu gresku, onda sam nasao na forumu da problem moze biti visestruk, pocev od baterije preko alternatora do senzora i tog famoznog brake light switch-a, dosta tesko mu je prici, sasvim slucajno sam primetio da mi stop svetla non-stop gore, sto znaci da je on problem, evo sta sam ja uradio (prvo ovo treba probati da se ne kupuje novi switch), za ovu operaciju je potrebno dvoje ;)  jedan drzi nogu na kocnici dok drugi sa prstima pokusava da izvuce prekidac u njegov normalni polozaj-da se cuje klik, sto sam i uspeo da uradim i to je resilo problem stop svetla, medjutim i dalje je izbacivao gresku za ASR, tada sam otisao na dijagnostiku gde je izbacio da je problem bio u brake light switch-u i kao da je resen, tako je bas pisalo, to je to sto sam ga izvukao prstima, ali i da imam problem i u reverse switch-u, sto sam i primetio da par puta nije hteo da mi pali sijalicu kad ubacim u rikverc i onda je samo od sebe proradilo, ja sam mislio da je do sijalice problem bio, medjutim ipak je problem taj switch, izbrisali smo greske i za sada sve radi kako treba, hill holder-folder-molder radi perfecto ;) zato uvek prvo proverite sami te switcheve, da ne bude abs senzor itd......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz ljudi! I ja sam imao slican problem . Posle zamene seta kvacila, trap nije bio centriran i upalile mi se greske za hill holder i ASR ... posle centriranja trapa sve se ugasilo i vratilo u normalu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg kako se volan ispravio tako su se i greske ugasile, sta je onda tu mogao biti problem ako nije to?:sleeping: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti volan pre centrirana nije stajao ravno onda je sasvim druga stvar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se nekom desavalo da mu hill holder javlja gresku i ne radi?  Grande Punto 2009 1.6Mjet?

Ima li neko ideju sta bi moglo biti. Da ne idem kod majstora ako je osigurac ili neka sitnica

 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li menjao akumulator ili bar proveri da li je slab. Ako je menjan, pun levi i pun desni volan motaj dok auto radi, tako se uglavnkm greska ponisti ako je akumulator menjan kao i da proveris kobekcije na samom akumulatoru (kleme i slicno) . 

Proveri konektore i senzor eventualno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije menjan akumulator. Kad padne temperatura oseti se malo slabije Vergla ujutru. Kad krenem greska se sama ponisti. Kad krenem uzbrdo javi gresku u trenutku kada bi trebalo da aktivira H H

Promenicu prvo to

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...