Jump to content
FAS Goran
tajanab

Fiat Grande Punto - hill holder unavailable

Recommended Posts

Nisam siguran da li je HH uvezan sa ostalim cudima za bezbednost, asr, esp i to, ali ako jeste onda se ja ne bih zezao sa time nego pravo kod nekog sa dijagnostikom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako slabije vergla, aku proveri, hoce od njega ako je slabiji. U protivnom bi poslusao savet kolege. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem zna da bude u ovim mesecima ponekad i banalan, zbog vlage kod nogu. Tj. proveriti prekidac na pedali nozne kocnice (i kako rade stopaljke), po potrebi osusiti i ocistiti ili zameniti.

Imas li prijavljenu jos neku gresku, osim te za HH (pusti da se sve poruke izmenjaju na boardu)?

Moguce da je problem i sa padom napona zbog loseg akumulatora, moze da bude neki od senzora sistema, skuplji kvar moze da bude ESP Brake senzor modul... Najbolje proveriti dijagnostikom, da ne nagadjamo.

2 hours ago, shomispc said:

Nisam siguran da li je HH uvezan sa ostalim cudima za bezbednost, asr, esp i to

Jeste, jedna od funkcionalnosti ABS+ESP modula.

 

Spojicemo sa odgovarajucom temom o tom problemu na GP: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/45841-fiat-grande-punto-13-mjet-hill-holder-unavailable/

 

 

Od koristi mogu da budu identicne teme za Nuova Bravo: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/68970-fiat-nuova-bravo-hill-holder

Kao i identicna za Cromu: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60754-fiat-nuova-croma-19-mjet-asr-esp-hill-holder-greške/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni prekidac kocnice.
Da li ti radi/sija lampa rucne kocnice kada je ista podignuta?

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

Ovako na mom autu se dešava sličan problem pali grešku za abs esp hh u toku vožnje, kad ugasim auto i opet upalim greska nestane i tako u krug. Prvo sam nakačio dijagnostiku gde je ona ukazala na prekid stop svetla. Bio sam u servisu i zamenio isti. Čim sam izašao iz servisa opet je krenuo da pali grešku i ako je novi prekidač stavljen. Opet sam nakačio dijagnostiku i opet je pisalo prekidač stop svetla. Vozio sam auto sa upaljenom dijagnostikom i citali smo podatke svi podatci su bili perfektni počevši od abs senzora do senzora ugla esp itd... Zanima me da li je slučajno neko imao isti problem i ako jeste kako ga je rešio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam takodjer imao problem sa HH s tim da ni esp nije radio (bacao je samo Hill Holder unavailable see handbook) ,nije palio rikverc svijetlo kada se ubaci u rikverc i senzori se nisu palili. Rijesio sve tako sto sam zamijenio prekidac za rikverc svijetlo na getribi. Pa eto mozda komu pomogne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Braca92

Evo ti ovde sve sazvakano, sredjivao sam na svom bivsem Stilu. Nista komplikovano, samo varijacija na temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja lepo odgovorih na pricu oko automata stopke, o kojoj ste i pricali :) :

1 hour ago, Braca92 said:

A gde ispod pedale kako izgleda taj prekodac

 

A sto se tice automata rikverca - ni to nije problem, pravio sam temu i za to :lol: .

Doduse opet Stilo, ali opet varijacija na temu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao Ivane mnogo sam dosadan, 

 

da li ovaj prekidac ima veze sa mojim problemom, ne rade mi parking senzori, ne radi mi svetlo za rikverc i brisac zadnji kad ubacim u rikvec. Isto tako pojavljuje mi se na tabli upaljeno ESC i hill holder is unavailable. 
 Dal ce se sve ovo resiti ako je samo prekidac u pitanju, a ostalo sve finkcionise kako treba?  Hvala :)

Edited by Braca92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvuci bas kao rikverc prekidac, jer bas nista ne radi sto bi trebalo kad ubacis u rikverc, kao da nisi ubacio (tj nije aktiviran prekidac).

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ESc bi trebalo da resi sto mi izlazi na tabli i hill holder is unavailablr? Provericu danas da skinem tocak pa tamo kod poluosovine ako je uopste tu za fiat 500L i da vidim..:)

Edited by Braca92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hill Holder se aktivira i pri voznji u rikverc (ako su zadovoljeni svi uslovi), moguce da i taj automat utice.

Sto se tice rikverc svetla/zadnjeg brisaca i parking senzora - to svakako. Kada skines dzek sa automata, mozes lako da ga prevezes i simuliras da je auto u rikvercu (tj. da eliminises automat cisto radi testa).

Ukinuse nam zlotovori :)  pristup ka zadnjem eLearn, inace bih ti drage volje za 2-3 min ostavio proceduru za 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi rešili problem sa hill holderom potrebno je zameniti kablić senzora ili džek koji se nalazi na prednjem pogonsko delu vozila, tj.skinete levi i desni prednji točak i kablić iz snopa kablova ide pravo na kočionu čeljust. Kablić je samo jedna izolovana žica koja se vremenom pokida i otpadne pa nema kontakt sa senzorom. Ili je džek mokar od vode što je malo verovatno. Trošak =300din. + ruke majstora ako ne menjate sami. Nadam se da sam pomogao. Ako jesam budite ljubazni pa nam javite da znamo 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/13/2017 at 6:03 PM, NebojsaG said:

Pozdrav! Kod mene je taj problem resen zamenom rikverc prekidaca na menjacu...gomila majstora je govorila sve i svasta, od raznih senzora preko stop prekidaca itd...Taj rikverc prekidac je bio negde oko 500 din, menja se brzinski. Zamenom istog i dan danas sve radi ok.

Meni se taj problem javlja samo kad presaltam u rikverc. Na fiat Bravo 1.6 mjtd. Izbaci gresku hill holder unavailable. I to ne uvijek, ponekad.

Mozes li dati neke upute gdje si kupio taj prekidac, bilo kakvu info? Zvao sam par radnji niko nista o tom prekidacu ne zna. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je prekidac rikverca svetla koji se nalazi na menjacu. Pozdrav!

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Vladimir Radovic said:

Mozes li dati neke upute gdje si kupio taj prekidac, bilo kakvu info? Zvao sam par radnji niko nista o tom prekidacu ne zna.

Evo ovde imas identicnu problematiku, detaljno opisano kada sam menjao na bivsem 1.9 JTD Stilu (moglo se pristupiti i pored tocka). Verujem da je na 1.6 samo varijacija na temu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66134-fiat-stilo-popravkazamena-automata-rikverca/

 

Pored provere da li se pali sijalica rikverc svetla - moze se videti i kada su brisaci ukljuceni, da li se po ubacivanju u rikverc automatski pali i zadnji brisac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...