Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dexterhack88

Stilo JTD - digitalna klima, lupa prilikom uključivanja ventilatora

Recommended Posts

Pre neki dan kad sam startovao motor burazer mi je rekao da izadjem napolje jer jako lupa nesto napolju, ja sam izasao i cuo jako lupanje negde kod levog tocka, otvorio sam haubu i nije mi bilo jasno odakle tacno dolazi zvuk. Cak sam pomislio da je iz motora, totalno ne odredjeno.

Posto su praznici samo sam ga parkirao i ostavio tako dva dana, jer ne znam gde da ga vozim u koji servis.

Danas sam startovao motor sa iskljucenim ventilatorem za sistem ventilacije automobila, i lupanje nije se culo nesto malo mozda bash tu sa desne strane motora, ali najvishe se cuje kad se sagnem kod desnog tocka prednjeg dole. Usao sam u auto i upalio ventilator ,tada je pocelo da udara nenormalno, resio sam da snimim video , nije nikakav kvalitet ali eto malo cisto da se cuje.

Sta mislite da je ovo? Da li je neko ima iskustva ovakva? Nista nisam radio da bi se ovo pojavilo, mislim neke ekstremne situacije, jedino da kazem eto ovih dana je na MAX uvek bilo odvijeno, i dosta vremena sam koristio grejanje dok motor radi u mestu parkiran dok sam, mozda sam preforsirao nesto u sistemu, ventilator ili nesto tako

evo klipa, na pocetku snimam rad bez ventilatora, kad je crno onda sam kamerom kod tocka, onda ulazim unutra i ukljucujem pa zvuk postaje strasno jak i uznemiravajuc :)

http://www.youtube.com/watch?v=KfhrEMu2BZw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi preforsirao. Da li se lupanje cuje kad upalis ventilator bez ukljucivanja kompresora klime ili samo kad upalis klimu? Mislim da je do kompresora klime, dobar servis koji ti je najblizi a da mogu da preporucim je KANA u Bacvanskoj kod centralnog zatvora ili malo dalji Dusko sa Altine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lupanje se cuje kad startujem motor sa skroz ugasenom ventilacijom, ali jako tiho, onda upalim ventilaciju bez kompresora i pocinje ovo lupanje strasno jako.

Jedna bitna stvar koju nisam pomenuo, to lupanje se cuje samo na LER GASU, kad dam gas prestaje, i josh nesto sto sam konstatovao- kad navijam volan levo desno ili palim gasim svetla to lupanje se takodje povecava iako je iskljucen sistem za ventilaciju

To je momenat kad pomislim da ima neke veze sa sistemom alternatora i kaisheva, ili je nosac motora, ali opet sto bi pojacao toliko lupanje kad ukljucim ventilaciju jer nema veze sa radom motora i njegovim obrtajima.

Hvala za savet za servis, u ponedeljak jurim u neki sto pre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno je alternator.Sad da li je remenica ili lezajevi ili nesto trece to ce videti elektricar,svakako ce se skidati dole :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak ti treba elektricar, u temi o servisima imas preporuke sa posebnim osvrtom na OVOG gospodina, mislim da je Steva dao vise nego dobru preporuku a dobro je sto je u delu Beograda koji ti je najblizi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da ti je blokirala remenica alternatora pa čuješ kako zatezač lupa. Rekao bi 99% da je to u pitanju. Skini PK kaiš i provjeri remenicu alternatora. Ona se u jednom smjeru mora vrtiti u prazno, a u drugom pokretati rotor alternatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak ti treba elektricar, u temi o servisima imas preporuke sa posebnim osvrtom na OVOG gospodina, mislim da je Steva dao vise nego dobru preporuku a dobro je sto je u delu Beograda koji ti je najblizi.

Veliko hvala, i bash mi je blizu, ici cu do njega u ponedeljak

Moguće da ti je blokirala remenica alternatora pa čuješ kako zatezač lupa. Rekao bi 99% da je to u pitanju. Skini PK kaiš i provjeri remenicu alternatora. Ona se u jednom smjeru mora vrtiti u prazno, a u drugom pokretati rotor alternatora.

Hvala na savetima, ali nisam cackao oko automobila ovako nesto nikad, tako da cu do nekog majstora morati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam problem sledece prirode. Kada upalim auto, dok je motor hladan, skoro da nema lupkanja na leru, a kada se malo ugreje cuje se lupanje, zveketanje na leru i na malim obrtajima, do 1000 obrtaja. Na vecem gasu lupkanja nema. Kada upalim klimu na leru se cuje i neko brundanje, nemirno radi, Zamenio lezaj kompresora klime, simptomi ostali i dalje. Rece mi majstor da bih trebao da zamenim remenicu radilice, pojela se guma. Da nije mozda i i do remenice alternatora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...