Jump to content
FAS Goran
pufi

PUS broj / problem sa brojem motora / sa brojem karoserije

Recommended Posts

Problem sa brojem šasije ili motora?

Procedura u tri koraka

 

motor1.jpg

 

Ima na hiljade vozila sa neupisanim ili nečitljivim brojem šasije ili motora i sada se taj problem može rešiti.

Kako piše B92, donete su promene u Pravilniku o utiskivanju identifikacionih oznaka i ukucavanje oznaka brojeva šasije ili motora košta od 5.000 do 10.000 dinara. Naravno, nije potrebno samo da se pojavite, već ima i nekoliko stavki, pa sve ukupno košta od 12.200 dinara do 17.200 dinara.

 

Procedura se odvija u tri koraka:

  1. Najpre se radi tehnički pregled koji košta 4.200 dinara na kojem se utvrđuje da je identifikaciona oznaka nečitljiva.
  2. Zatim, vlasnik vozila ide u SUP po potvrdu o tome koja košta 3.000 dinara.
  3. Na kraju, dolazi na tehnički pregled gde mu se utiskuje oznaka.
    Ukucavanje broja na motoru radi se ručno i košta 5.000 dinara, dok se na šasiji broj utiskuje laserski i košta 10.000 dinara. Uglavnom se to radi na gepeku.

Kako objašnjavaju na jednoj od linija tehničkog pregleda već prvog dana javljaju se vlasnici vozila sa nečitljivim identifikacionim oznakama. Dakle, problem koji je nastao još u julu 2019. godine kada je MUP doneo novi Pravilnik o utiskivanju identifikacionih oznaka konačno je rešen.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/20/2017 at 5:08 PM, neshtry said:

Ja završio moj posao sa PUS brojem motora,pa da vas sad izvestio o troškovima:
Tehnički za ustanovljavanje nečitljivosti broja 1000 rsd
SUP-u za slikanje i izdavanje PUS broja 1900 rsd
Ukucavanje broja 3000 rsd + mito 1000 rsd što je došao kod mene kući da ga ukuca
Normalan tehnički 1200 rsd
Mnogo mnogo živaca jer svaki od ovih faktora mora da se čeka dan ili dva u mom slučaju,jer....da ne lajem ....
Tablice tek u ponedeljak jer nije stigao da pošalje izveštaj od ukucavanja.....
 

Otpala pločica sa PUS brojem motora,u CMV AMSS kažu da nemaju taj specijalni lepak i da nije prvi put,zna li neko šta dalje…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što veći broj ljudi,to bolje saznaš šta da radiš dalje…imam nekoliko ljudi što rade na tehničkom u mesindžeru koji će mi javiti šta su saznali.

Više volim ekipu ovde na forumu,ali niko nije prokemantarisao…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...