Jump to content
FAS Goran
pufi

PUS broj / problem sa brojem motora / sa brojem karoserije

Recommended Posts

Odes na tehnicki i oni ti daju uput za krim tehniku. Oni provere da li je "normalno" :) ostecenje, slikaju i daju uput za ukucavanje PUS broja. Vratis se na tehnicki, udare ti PUS, pa odatle u krim tehniku da slikaju i toliko. Normalno, ide i nova saobracajna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cao drugari imam jedan problem , kupio sam auto pre neki dan od jednog coveka,, koji ga je registrovao dan dva pre sto sam ga kupio, i danas vidim da  mi nema plocice sa brojevima sasije motora kilaze itd.. Dali je to problem sto je nema dali neko nesto zna o tome,'??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ćeš imati problem na sledećoj registraciji, odnosno da nećeš moći bez te pločice da registruješ auto.

Nisam siguran ali mislim da je neko pominjao mogućnost dobijanja te nove pločice.... Neko će već znati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas to se i plasim ,zvao sam ga i pitao on kaze da nije bitna plocica vazno je da ima broj na sasiji i na motoru. i da su to merodabni brojevi a ne plocice.zato sto se plocica nituje  da ona kao takva ne moze biti dokaz o verodostojnosti brojeva, i da nije imao rroblema sa tim unazad 5 godina

 

bas to se i plasim ,zvao sam ga i pitao on kaze da nije bitna plocica vazno je da ima broj na sasiji i na motoru. i da su to merodavni brojevi a ne plocice.zato sto se plocica nituje  da ona kao takva ne moze biti dokaz o verodostojnosti brojeva, i da nije imao rroblema sa tim unazad 5 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaces problem jer gledaju najvece dozvoljene mase koje pisu na plocicama


Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam zaznao i to da mi je nema polisa. Tako da sam najebao najverovatnije. Djabe sam dao pare za auto. Vožiću dok ima registraciju i to je. ne znam šta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ti  problem ni polisa a ni plocica.

Polisu izvadis  u osiguravajucoj kuci tj izvadis kopiju a sto se tice plocice  nju mozes da platis i dobijes u predstavnistvu  koje prodaje  marku tvog automobila. Ta plocica ili nalepnica znaju da kostaju oko 100€ a pravo je pitanje kako je taj lik uspeo da registruje auto ako nije imao plocicu.

Zato prava na tehnicki pregled koji je radio pregled automobila i zahtevaj  da ti objasne kako neko uspeo da registruje auto bez plocice pa ce se stvari iskristalisati.

Ne rece ni o kom se autu radi ako se ne varam?

Kod nekih automobila plocica stoji u gepeku  ili je nalepnica u pitanju na stubu ili ispod  haube na veznom limu ili solji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Porscheu kod nas je izrada nalepnice 1.000€ (nije greška u kucanju), plus zahtev još 200€
U Italiji je standardno stotinak...

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da pita tehnicki, nisu duzni oni nista da mu objasnjavaju. Imao je prilikom pregleda i dovidjenja :D Uostalom neki kratak period auto mora da bude ispravan posle pregleda, tipa par sati, tako nesto

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima itekako veze jer auto nije mogao da prodje tehnicki pregled  ako nije imao  tu nalepnicu ili plocicu pa nek se malo hvataju za glavu sto su ga pustili bez toga  a mozda se i izvuku pare za tu plocicu ukoliko vlasnik nece da  je prizna.

Kod nas je plocica za neka vozila  oko 100€  al ovo za Porsche mi je neverovatna prica jer prvi put cujem da toliko naplacuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je bila neverovatna dok mi tri puta nisu ponovili.
Ja lično bih radije isekao auto za delove nego što bi im dao 1000€ za običnu nalepnicu.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28.9.2017. at 3:34 PM, Dule 021 said:

Nije ti  problem ni polisa a ni plocica.

Polisu izvadis  u osiguravajucoj kuci tj izvadis kopiju a sto se tice plocice  nju mozes da platis i dobijes u predstavnistvu  koje prodaje  marku tvog automobila. Ta plocica ili nalepnica znaju da kostaju oko 100€ a pravo je pitanje kako je taj lik uspeo da registruje auto ako nije imao plocicu.

Zato prava na tehnicki pregled koji je radio pregled automobila i zahtevaj  da ti objasne kako neko uspeo da registruje auto bez plocice pa ce se stvari iskristalisati.

Ne rece ni o kom se autu radi ako se ne varam?

Kod nekih automobila plocica stoji u gepeku  ili je nalepnica u pitanju na stubu ili ispod  haube na veznom limu ili solji.

 

Mercedes E250

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari čitao sve i izvinite ako se ponavljam....

Kupio sam auto iz uvoza(na ime kupca) a na potvrdi Amss piše da je motor usaglašen ali broj motora neutvrđen zbog korozije....Punto 2 8v 2002.

Kakva je sada procedura jer auto nije registrirovan kod nas i ne mogu da ga vozim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa novo..Većina auta imaju problem zbog korozije iz pojedinih zemalja gde je veća vlaga..Imao sam taj slučaj.Samo što košta vremena i para..Mene je koštalo oko 8000 din ..

Prijaviš auto pa sačekaš da izađe baja da slika iz mup a..Kod mene je 2 x nedeljno..Određeni dani..Kad se završi papirologija mup izdaje nalog za ukucavanje brojeva..To se radi na tehničkom pregledu

uz određenu nadoknadu..Na mom autu su kucali negde ispod na sastavu motor menjač.I to ručno čekić i udri..Bilo mi je smešno al sam završio nekako..Oni neće da ukinu broj motora iz razloga što uzimaju lepu kintu..

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Direkt u MUP ili prvo na

tehnički?

Urađeno,hvala!

U onoj nemačkoj sabraćajnoj ni nema broja motora,bole ih briga za broj motora,samo našina još to važno...

 

 

 

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas se za folije traze nekakvi sertifikati i čuda..Naravno koji će im br motora kad je to rezervni deo..Pukne nešto on zameni ceo motor itd..

Kod nas je pilićarski sistem da se za drzavu i neradnike namakne koji dinar..U pojedninim drzavama USA nisu potrebne prednje tablice..To im je višak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno se ne sećam al na kraju je bilo nešto preko 7 soma..Ne sećam se tačno jer sam bio popizdeo..Kod mene su se većina brojeva videli fino al je korozija oštetila pošto je kod opela pod kosinom i tu se vlaga zadrzavala..Onda baja napiso ne moze se očita i ćao..Kod tih novijih auta plitko se kucaju brojevi..To je samo formalnost zbog fabrika itd..Bitniji je broj šasije..On je uvek na vidljivom mestu..

A preko brojeve motora niko ne ferma odavno samo je to kod nas igranka..Kod mene na Bravu mora da se čita iz kanala..Tako svake godine na tehničkom..Broj motora se ne vidi odozgo..

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...