Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Fiat Bravo, Marea 1.4 12v / 1.6 16v / 1.8 16v / 1.2 16v - pumpa za gorivo

Recommended Posts

Meni je pištila pumpa ali sam onda shvatio da kad skinem čep sa rezervara prestane da pišti. Probušio malu rupicu na čepu i sad radi bez pištanja ali moraću je skinuti jer mi smrdi benzin u autu pa da vidim šta je tačno u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pumpa za gorivo mi ne radi. Svi osiguraci su ispravni, rele se cuje kada se da kontakt, zamenio sam pumpu (ugradio novu a i stara je ispravna) a i dalje nema promena. Da li je neko imao ovakav problem? Pozdrav! 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon drzanja auta na strogoj rezervi,posto vozim na plin, ostao bez goriva,nece da upali,vergla,ima struju na svecicama,ima struju do pumpe,ali pumpa jednostavno ne daje nikakve signale. Bio majstor to kontsatovao,skinuo pumpu,ali sa 6000 din koliko je bilo u startu da mi nadje drugu polovnu pumpu,izgleda da ce biti mnogo vise. Ljudi ima li neko da prodaje pumpu, po kojoj ceni,molim za savet. poz  

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je ista kao i na puntu i da je nova oko 10 000. Polovnu se ne bi usudio da stavljam . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti treba samo uložak pumpe ili komletna pumpa, sa svim plastikama? Kad je skineš,daj Bosch kataloški broj koji pročitaš sa nje. Kod mene npr. je orginal 14000 dinara a po kataloškom broju sam našao gomilu pumpi istih karakteristika ( kod mene je npr. bilo 270l/h, 3.5 bar) ,i kupio sam QPR za 2500 dinara i šljaka bez problema :) Meat & Doria takođe imaju pumpe, pogledaj u AP Sportu...

 

npr. http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=31953

Edited by TheWickerMan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari pomagajte majstor mi je vratio pumpu, kaze nemoze dsa nadje takvu, da lije neko video ovakvu i da liima predstavu gde se moze uzeti,stavio sam slike,jos jednom auto je fiat brava 1,2 16V ,snaga motora 59,treba mi ovakav deo kao na slici, ne razumem se da li je to komplet ili nesto drugo

 

P3200001.jpg

P3200002.jpg  P3200003.jpg  P3200004.jpg

P3200005.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

wickerman da li si skidao kad sa ovakovog kucista pumpu,majstor moj je pokusavao i nije uspeo,dali  si imao ovakav slucaj,u ap sportu mi kazu da se skida i da imaju pumpu oko 4000,a majstor mi kaze da se ne moze skinuti da je zalepljena,opet drugi majstor kaze da se moze skinuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drugari.Imam isti auto i imao isti problem . Moj majstor je razvalio kuciste da bi zamenio ulozak pompe,sto naravno nikako ne bi preporucio. Sljaka i dan danas ,inace za potrebe taxija. Moj ti je savet da namestis i polovnu nego da nesto budzis i onda ti ne radi plovak ili nesto drugo. A ta koju si pokazao na slici je fabricka i ne rastura se! Inace ako neko ima neku povoljnu cenu za pumpu i kuciste ,bilo bi od koristi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednom kad se rasturi crni deo nema vise sklapanja. Na slikama iznad se vidi da je majstor skinuo sito sa kucista sto odmah znaci da pumpa mozda nece sastaviti ni pola sata ako ima necistoca u rezervoaru. Ukidanjem celog crnog dela se eliminise filter goriva i to povlaci skracenje veka dizni. Mogu da proverim da li mi je ostalo jos koje crno kuciste sa pumpom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brane i martini,gde ste bili pre ljudi. U pravu ste ne moze se pumpa izvaditi iz crnog kucista,promenio sam majstora i on mi je to rekao,juce kad sam isao kod majtora ispala mi je pumpai zamislite sta, majstor ju zakaci kad pumpa radi, pa ce ju probati vratiti,inace nova je oko 17 hiljada bosova, ako ne uspe ova moja,sigurno cu uzeti novu,jer polovnu nisam nigde uspeo da nadjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Procitao sam celu temu ali nigde nisam nasao problem koji je priblizno slican mom. Naime, auto kad je hladan ide normalno, medjutim kad se zagreje pocne po malo da trza kad se potopi gas, cak stavise nekad kao da totalno izgubi dovod goriva, ili ga izgubi do te mere da drzi jednak gas iako sam ga "stisnuo" do kraja.. i onda nekako sastavi odjednom i puni do kraja. I tako dokle god ga derem pun gas on ide i ide, ali kad mu oborim obrtaje posle par minuta i opet iz nizih obrtaja probam ubrzanje on opet kao da gubi gorivo.
Kazaljka od rezervoara mi je pala prekjuce i upalila se rezerva iako imam skoro pun rezervoar, a od juce je pocelo ovo da mi se desava sa tresuckanjem. Na Umci mi je prodao covek relej koji se nalazi na prednjem stubu kod vozacevih vrata, koji (valjda) sluzi da prekine dotok goriva i ubedjen je bio da sve sve desava zbog toga, ali to mi nazalost nije resilo problem. Predpostavljam da je pumpa crkla, ali voleo bi kad bi dobio bar jos neki savet.. jer sam vec pukao 30e a nisam nista uradio. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari. Procitao sam celu temu ali nigde nisam nasao problem koji je priblizno slican mom. Naime, auto kad je hladan ide normalno, medjutim kad se zagreje pocne po malo da trza kad se potopi gas, cak stavise nekad kao da totalno izgubi dovod goriva, ili ga izgubi do te mere da drzi jednak gas iako sam ga "stisnuo" do kraja.. i onda nekako sastavi odjednom i puni do kraja. I tako dokle god ga derem pun gas on ide i ide, ali kad mu oborim obrtaje posle par minuta i opet iz nizih obrtaja probam ubrzanje on opet kao da gubi gorivo.

Kazaljka od rezervoara mi je pala prekjuce i upalila se rezerva iako imam skoro pun rezervoar, a od juce je pocelo ovo da mi se desava sa tresuckanjem. Na Umci mi je prodao covek relej koji se nalazi na prednjem stubu kod vozacevih vrata, koji (valjda) sluzi da prekine dotok goriva i ubedjen je bio da sve sve desava zbog toga, ali to mi nazalost nije resilo problem. Predpostavljam da je pumpa crkla, ali voleo bi kad bi dobio bar jos neki savet.. jer sam vec pukao 30e a nisam nista uradio. Hvala :)

idi kod majstora da ti izmeri pritisak pumpe,to je lako i znaces odma dal je do nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je bilo loše gorivo, sipano na Eko pumpi... Čim sam natankao na NIS-u, posle toga mi se ni jednom nije desilo da zaštuca, ali još uvek mi je kazaljka oborena. Kaze mi ortak da na Bravama zna da zaglavi ako se ostane bez goriva, pa se kanim da je vadim napolje da nekako očistim (ako se to moze?) jer mi je svaka vožnja lutrija i proračunavanje kilometara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje prvo probaj da natankas do vrha rezervoar da sto vise vuce plovak na gore i onda nadji neki makadam pa ga poteraj po rupama ,mozda se "odglavi" bez skidanja pumpe. :whip:  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao, bio je pun kad sam natankao na NIS-u al dzabe... mada ga nisam terao po dzombe al eto :D zato sam mislio da je nesto crklo... pojma nemam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Pre dva sata,u toku vožnje,mi se upalio signal za benzinsku pumpu.Ona žuta ikonica.Pošto sam vozio na plin,nisam smeo nigde da stanem jer sam se plašio da posle neće moći da upali (imam sekvent plin).Kada sam stigao kući,ugasio sam auto i posle toga sam ga tri puta palio na benzin bez problema.Nisam mogao da ga "turiram" jer odmah prebaci na plin.Ima li neko ideju šta može da bude uzrok,uključenja te lampice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa prebaci ga na benzin i malo provozaj pa vidi, ako je sve ok i ne primecujes nista- nista ne diraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Mareu 1.8 16v, i pojavio se problem.

Pocela pumpa za gorivo da se ne cuje i kad se ne cuje nece auto da upali.Sad mi treba vasa pomoc ako neko zna semu osiguraca da mi kaze koji je osigurac za pumpu posto tu mislim da ima prekid.Proverio sam sve osigurace i svi su dobri.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros krenuo kolima auto radio nekih 15 min tj vozio se i pocela pumpa goriva da zuji auto se posle par min ugasio i to je to, pokusam da ga upalim zazuji pumpa radi 2,3 sekunde i ugasi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima 

Imam veliki problem pumpa za gorivo na Fiat Bravi 1,6 16v 1996 godiste nedobija struju. Interesuje me imali neki rele ili osigurac ili odakle da krenem sta da pogledam i pregledam kako bih dosao do kvara. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...