Jump to content
FAS Goran
Xepoj

Fiat Bravo, Marea 1.4 12v / 1.6 16v / 1.8 16v / 1.2 16v - pumpa za gorivo

Recommended Posts

Samo da podelim iskustvo od pre 3-4 dana. Idem autoputem 100/110km/h odjednom obrtaji dole,papucica ne reaguje i auto se ugasi.Isti slucaj sam imao pre oko 10 meseci ali potpuno ista situacija kad mi je pukao zupcasti kais i pokrivio 8 ventila od ukupnih 16. Stanem u zaustavnu  pozovem drugara,odslepam kod majstora,ocekujem najgore. Majstor otvara poklopac zupcastog,sve ok. Dam kontakt pumpa ne radi,neverovatno.Pumpa zamenjena pre oko mesec dana stavljena nova.Proverio struju do pumpe,sve u redu. Izvadimo pumpu kad ono zica od mase visi :D Zakacimo masu i brmmm :D Strasno sta sve moze da se desi jbt...

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, nadam se da ce neko pomoci... :)

Gore na vrhu je pukla ona plastika i tu pusta gorivo, nema sanse da mogu idje u CG naci novu pumpu za gorivo

 

Brava 1,2 16v, 2000god

 

da li moze pasovati neka druga pumpa od goriva? tipa od Punta starijeg 1,2 ? i  da li je neko imao problem sa ovim?

 

ps. plasticar je probao da zakrpi ali nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne salje, 7 ili 8 ljudi sam pitao iz Beograda, vecina je imala taj dio koji meni treba, ali ne salju, pitao sam :)

Ti ako znas nekoga ko to salje, napisi :)

 

Evo 20 dana se cimam oko ovoga, tacno cu ga na otpad dat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pre neki dan sam imao "peh" spadne mi crevo sa pumpe u putu... Samo se auto ugasi ja ga izverglavao itd,kasnije majstor dodje kad ono spalo crevo... Medjutim veceras primetim piskav zvuk iz pumpe kad auto radi,bukvalno pisti pumpa... lepo radi auto,sve ok.. Lepo odradi kad dam kontakt ne muci se itd... Dal da je menjam odmah da ne ostanem negde u pm? A novu pumpu sam stavio pre jedno 20000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam cuo pumpu kako pisti kad stanem negde oko zadnjeg dela auta, jasno se cula. I da budem iskren jedino tada mi je auto radio na benzinu kako treba.  Kasnije sam ugradio plin i onda se nisam bavio tim sto je zezao na benzin. Kupi jednu pumpu za rezervu nije ona skupa, sta drugo.

Edited by kaskabgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene zuji već godinama al sve odrađuje kako treba..U početku mi to bilo čudno al sam navikao..Jedino što znam da je fabrička i da nije menjana,,Ja sam je prvi vadio iz rezervoara pre 2 godine kad se začepio

filter..Tako da vozim i ne razmišljam puno..Više se čuje kad je hladno i kad ima manje goriva u rezervoaru..Inače uvek se trudim da ima bar pola rezervoara baš zbog hlađenja pumpe..

Znam da je mnogima crkla upravo zbog manjka goriva..Ne samo na Fiatima već i na drugim autima..Kad je dobro potopljena u benzinu onda nema problema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kreator Ma normalno je i meni kad zuji :D  i stara je zujala :D Al ova pisti,konstantan piskav zvuk ispusta :D  Inace od kad vozim ovog fiata nikad nisam ispod 15-20l u rezervoaru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa pumpom goriva , prvo me je mucila jer nije htela da radi. Pa sam skino poklopac da proverim dal dobija struju . Kada sam video da dobija vratio sam dzek i probao opet par puta. Pumpa je proradila upalio sam auto ali na pumpi je poceo da preliva benzin. da li neko zna u cemu je problem?

 

b6916a570085ea361b764b4f8214f681.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

benzin izbija na sredini na tom krugu. vidi se na slici . to zuto u krugu je benzin. Fazon je taj da taj auto poprilicno stoji , ima nekih sitnih nedostataka koje ho u da sredim i da ga registrujem. posto je trenutno neregistrovan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok . hvala ljudi . vide cu da resim taj problem . kako sam dobio neke informacije tu je regulator pritiska. jesam skidao pumpu menjao motor ali nisam zagledao sta se tu nalazi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Imam problem sa radom auta.Znaci kad pumpa za gorivo normalno odzuji pali kao lud,ali događa mi se da pocne trokirati u voznji i ugasi se sam od sebe.Onda se pumpa vise necuje i nece upalit.Nakon nekog vremena pumpa se ponovo javi i upali.Događa mi se da se nekad pumpa za gorivo cudno cuje i onda upali ali se ugasi nakon nekih 30sekundi.Evo sad je normalno upalio ostavio sam ga da radi u leru nekih 15 min i sve super.Kad sam ga ugasio pumpa za gorivo se opet necuje i nece upalit.Nisam vise uopce normalan i ne znam sta napraviti.Primjetio sam da mi se nekad znala upaliti kontrolka od ubrizgavanja goriva ali do sad nisam imao problema.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj da se zanosis.....te pumpe su poznate po tome da im pukne kanal i to se ne krpi na duze staze.skines gace i kupis novu pumpu i miran si.u zavisnosti od tipa,cena je od 7 do 18 iljada....jbg.probao svasta da zakrpim izlaz iz pumpe...ne vredi.procuri ponovo...<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...