Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Terza

Mobilni telefoni, aplikacije za mob... filmovi i svašta još

Recommended Posts

E ovako drugari zanima me sta na svojim telefonima koristite od aplikacija, na kojim softverima, koliko su precizne, cemu vam sluze...? Mislim da bi bilo korisno da ovde razmenimo iskustva o tome, mozda i neke linkove sa aplikacijama itd. :)

E da imam i konkretno pitanje, cesto putujem i kada sam slobodan gledam filmove na mobilnom... U pitanju je N97, pa me zanima zna li neko moze li i kako da se pusti prevod da ide zajedno sa filmom... Naravno vilmove pre toga konvertujem u mp4 ili 3gp format da bi napakovao vise, smanji se kvalitet slike i rezlucija, ali to mi nije ni bitno jer ih gledam na ekranu od 3 i nesto inca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja cu da ti odg na ovo konkretno (ovako ja to radim) :)

dakle, filmove konvertujes preko programa (za komp naravno) koji se zove "Format Factory". neverovatan program, podrzava formate za kojih pola nisam nikad ni cuo :) video, audio, slike - gomila formata :)

uglavnom, pod opciom "video" ima i opcija "all to mobile device" gde odaberes svoj model telefona sa vec unapred odrednjenim podesavanjima za isti, zatim, u sledecem prozoru odaberes "output settings", onda skorolujes do pri dnu tog prozorcica ima opcija " + additional subtitle", kliknes na taj pluscic i onda odaberes prvu opciju (zove se isto ko i ova pored plusica :)) i kliknes na one 3 tackice ( ... ) u produzetku, onda odaberes prevod za konkretan film, ides na "ok", zatim odaberes film i to je to :thumbsup: ostalo ti se samo kaze :)

u sustini, prevod se ne pusta odvojeno, nego se zalepi na avi, mp4 ili koji je vec format potreban za odredjen tel. :thumbsup:

nadam se da ne smeta sto sam objasnio ovako kretenski, ali eto, meni bi znacilo da sam naleteo na ovakvo objasnjenje kad sam se mucio s prevodima :thumbsup:

i da, umalo da zaboravim aplikacije :)

naravno Garmin i MumSMS+ (predobar program, zadas mu brojeve telefona, i kad ti stigne poruka od njih, mozes je procitati samo preko ove aplikacije, u inbox-u je nema :) a na ekranu se ispise "obavestenje" po izboru, kod mene pise "check info service" :harhar: )

tel je 5800 xm

Edited by Xepoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se ovo za lepljenje titlova,ali koliko ja vidim i taj konvertovani film ce imati isto oko 700mb ili sam ja nesto zahebo? :rolleyes:

I malo je spor u konvertovanju,ali poklonu se u zube ne gleda :thumbup::harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad ga ukljucis pred spavanje, i kad ujutru ustanes, on gotov, onda i nije spor :thumbsup:

do sad nisam obracao paznju na velicinu fajla ali evo sad gledam... svi ovi rip-ovi su odprilike nesto malko vece rezolucije od 640x360 tako da se neko vece smanjenje nije ni moglo ocekivati, jer, ipak taj mp4 fajl treba da bude nekok viseg kvaliteta (zar ne) posto se gleda na malom ekranu, i sad ovamo gledam, po default-u za 5800, bitrate je 768 kb/s i 25 fp/s sto je poprilicno kvalitetno?! pretpostavljam, kad bi se stavilo 256 kb/s i 12 fp/s fajl bi bio u pola (ako ne i vise) manji ali bi to dosta uticalo na gledivost istog...

ako nista bar ovi novji telefoni imaju memorije na pretek, tako da se dosta filmova moze ubaciti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

WinAvi 3gp konverter je po meni najbolji za te stvari jer je program namenski. Isto lepi titlove ako mu se zada posao, i postoji mogucnost sredjivanja rezolucije i sta znam...ja samo njega koristim.

Sto se tice ostalih aplikacija, tu su iGo, Quick settings, Osmatrac, Google maps...

Telefon je HTC Tattoo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...