Jump to content
FAS Goran
space

Fiat Stilo 1.9 JTD / MJet - bijeli dim / voda iz auspuha / ne prima gas

Recommended Posts

Uh što nisam majstor.

Od tada sam odlucio da budem clan nekog foruma, pa da se i ja malo razumem u automobile :)

Evo, pre par dana sam samoinicijativno otklonio jos jedan kvar, jer po neki put nije hteo da upali, citaj RPM senzor ili senzor radilice. 

 

Zaboravih da napisem, radi se o Fiat Stilu 1.9 JTD 85kW dynamic 2004. 

 

Incace izmenjivac toplote na EGR ventilu izgleda da nema na lageru kod nasih dobavljaca. Ovaj u KG mi je rekao da moze da poruci iz Madjarske i 

da ce kostati oko 23000 dinara. Ja ga kupio za 10eura u Mrcajevcima na otpadu polovnih automobila. :)

 

Pozdrav,

Sasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

A majstori bi da odmah vade i rasturaju motor...

Pa to su Jorgosi. Ne daj Bože da ti tamo rikne auto. Jednom poznaniku je crkla famozna elektronika na pumpi visokog pritiska na  na raspalom 2.0DTi motoru, u Opel Zafiri. Čovek je ženu i decu poslao busom kući, a Jorgosi su ga odrali 1000€. Hteo je prvo da im proda kola za 1000€, ali se predomislio. Doduše, nije uplatio međunarodnu pomoć na putu, pa da ga bar došlepaju do Makedonije gde je to mogao da reši za razumniju cifru.

A drugaru je na matizu od 800cc otišao jedan kabal za svećicu. On je dobro prošao još - komplet kablova sa "dijagnostikom i brisanjem greške" je platio tričavih 150€ na Kefaloniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) kako si pogodio, ovaj majstor se stvarno zvao Jorgos. 


 

Znaci dobro sam prosao, jer slepanje me kostalo 700eura, a popravka 10, sobzirom da sam sam zamenio izmenjivac. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Naime, ispred EGR ventila

postoji jedan deo koji se zove izmenjivac toplote i hladi uzduvne gasove koji ulaze u EGR i to sa vodom koja hladi motor.

E, pa on je popustio i tako je ubacivao vodu u izduvni sistem, a to jednostavno motoru nije smetalo i radio je normalno

cak i kad je na auspuhu voda uzlazila u mlazevima.

Valjda ce ovo nekome pomoci da resi slican problem.

Moze slika tog dijela ako nije problem? Prvi put cujem za to.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

... Naime, ispred EGR ventila

postoji jedan deo koji se zove izmenjivac toplote i hladi uzduvne gasove koji ulaze u EGR i to sa vodom koja hladi motor.

E, pa on je popustio i tako je ubacivao vodu u izduvni sistem, a to jednostavno motoru nije smetalo i radio je normalno

cak i kad je na auspuhu voda uzlazila u mlazevima.

Valjda ce ovo nekome pomoci da resi slican problem.

Moze slika tog dijela ako nije problem? Prvi put cujem za to.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk 4

 

Evo vidim da je neko vec postavio. To je deo koji ide izmedju izduvne grane i EGR ventila, ali cuo sam od nekih majstora da nemaju svi modeli 

ovaj dodatak. U njega sa gornje strane idu dva crna creva koja dovode i odvode vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nenaddd

 

imas danas veliki palet proizvoda za te stvari,tako da neces pogresiti bilo sta da kupis,samo kupi i ocisti ko sto ti je gusar rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kad sam krenuo na posao, poceo je auto da mi izbacuje beli dim iz auspuha (stilo 1.9 jtd 85kw), u ogromnoj kolicini, normalno je pritom radio, vukao, nije prijavljivao ni jednu gresku, kad sam se vracao sa posla krenuo je da dize temperaturu relativno brzo, ugasio sam auto cim je stigla temperatura do pola (posle 2km voznje) otvorio haubu i imao sta da vidim, nije bilo ni gram antifriza. Dolio sam 2L vode on je spustio temperaturu i normalno sam dosao do kuce, s' tim sto je i dalje preterano dimio iz auspuha. Nije prijavio ni jednu gresku, normalno vuce, ne stuca, normalno radi, sta je problem, jel glava motora, dihtung.........?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi ti proverio nivo ulja u motoru? To je pvo sto si trebao da vidis i to bez dolivanja vode. Ako je probio dih tu ce se odraziti i onda slepanje a ne dolivanje pa opet voznja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak jeste hladnjak, kad smo ga skinuli bio je pun vode, taman kad budem menjao zapusicu i sam egr, ali sreća nije povuklo ništa više, osim što sad izduvna grana sadrži male količine tečnosti, pa će morati da se produva malo na auto putu... 3:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane

 

da li ovo ima veze sa zatvorenim EGR ventilom mozda.

Mozda vece grejanje hladnjaka il sl?

 

Mi sa zatvorenim EGR om bar smo, eventualno , mirni da antifriz ne ide u usis  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije bio zatvoren, ali se zatvara u ponedeljak...:-) ako nekome, slučajno, crkne isto sto i meni, lakše je kebu ubediti da prizna da je ciga nego naci deo...:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz ljudi!
Danas sam primetio da mi auto dimi kao blesav. Prvo sam mislio kao hladno vreme, kad se zagreje prestace... I jeste prestao malo, ali kad sam dosao kuci sa faxa, pozvao sam caleta da vidi sta se desava i u leru dao gas, a ono kao TRABANT! Haos :)
proverili smo ulje, ulja ima... dim je onako kao kad po hladnom vremenu dunes vruc vazduh, al sam objasnio pokidao sam :)
Inace pre nekih 2 meseca sam skinuo FAP filter i RG ventil.
Zagazio sam 300 km od malog servisa koji sad u subotu treba da radim... da nije do toga?

 

Fiat Stilo 1.9 multijet 150ks

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...