Jump to content
FAS Goran
nemanja00

Fiat Grande Punto - zamena sijalice na centralnoj konzoli / ugradnja LED osvetljenja?

Recommended Posts

Jel menjao neko sijalicu na centralnoj konzoli kod GP ? Koliko mogu da vidim, izgldea imaju 2 sijalice ispod one table sa komandama za grejanje, e pa meni je leva crkla, tacno mi je leva polovina neosvetljena...Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro vadi se bez problema nego sta kad izvadim cd sta mi je ciniti.

Daj johne pomagaj po stoti put :D koju sijalicu da kupim za ovo ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da mora da se izvadi CD i da se rašafi ta donja tabla sa komandama ventilacije, ali dalje ništa više. Trebalo bi da su one ubodne 12v5w. Valjda će da se javi neko ko je rasturao.

Kod mene su idalje sve sijalice prva ugradnja :harhar:

Može da ti pomogne ova slika

 

sl1.jpg

 

Samo polako pažljivo, evo kolega italian izlomio ove kopčice

 

sl2.jpg sl3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

tebi je ovde izgleda od 4 moguce crklo 3 !

nista strasno imas par srafova ispod piksle i sa strane malo razvuces nema potrebe skroz skidati i zamenis sve. nemoj menjati samo crkle da ti i ta jedna ne bi pregorela taman kad sve vratis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nikola97

Ako si ih menjao samostalno a verovatno jesi budi uzoran forumas :), i objasni mi , a i svima nama kako se to najbezbolnije radi....

PRvi korak skidanje Cd pleyera i nosaca

Drugi korak....?

Ovo sto je john ostavio mi se ni malo ne svidja ako cemo iskreno, a i vise verujem bratu Srbinu nego tamo nekom zabaru :D

@Misko

moguce da si upravu kad malo bolje pogledam.izgleda da radi samo treca sijalica od moricih 4 ako gledamo sa leva na desno.

 

DSC04700.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda gresim, ja predpostavio da je punto 2 a tek sad vidim u potpisu Grande

mada verujem da nisu daleko, na dvojci nije moralo nista gore da se skida sto se tice CD-Tunera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd da budem ;)

Imas samo dve sijalice, tebi je crkla jedna ostalo sto svetli su diode.

Nažalost po tebe jedini našin da je promeniš je da uradiš ovo što je John napisao.

Nemoraš sve ovo da skidaš jer ie ova crna plastika na žabice pa se samim tim lako i skida. Drugi korak je da providnu plastiku koja širi svetlost odvrneš i treći korak je da ubodeš sijalicu i sve vratiš kako je bilo.

NIJE TEŠKO KAO ŠTO TI SE NA PRVI POGLED ČINI!!!!

Napomena: Budi izuzetno oprezan jer je plastika od ovog dela krta (čisto da ne sje..š žabice koje to drže i neizgrebeš masku).I kada sve skineš NEMOJ DA TI JE PALO NAPAMET DA POMERAŠ PREKIDAČE.Mirne ruke.

Edited by nikola97

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala na brzom odgovoru ,probacu jedan dan posle bozica da odradim to....verovatno cu zameniti onda i ovu zdravu sijalicu da ne razmisljam....

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ladno i mene stigla ista sijalica, krenem u rasturanje i kad sam rasturio sve prvo shvatim da i ne mora donji deo da se skida jer se sa zadnje strane moze izvuci celo grlo sa sijalicom, a drugo sijalica nije pregorela nego jebeni zabar je napravio da polugica od ovog tocka vruce-hladno prilikom okretanja dodiruje kablice od leve sijalice i mrdanjem vremenom sijalica izgubi kontakt. Izvadio sijalicu i vratio i sve proradilo.

I dalje su mi sve sijalice prva ugradnja 2007god 46000km :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda si trebao da kad si vec otvorio obe da zamenis kostalo bi te 50 dinara...cisto da ne razmisljas u naredne 2 godine... proveri one na Trecem stop svetlu meni su 3 otisle pre par meseci i svih 8 sam promenio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista nije kao origigi ricambi :D

Zezam se, bila mi smaracina da idem do radnje, a jos vece da sklapam i rasklapam dva puta pa sam ovako odradio. Ako capne sad makar znam kakva je sijalica u pitanju, pa je kupim pre akcije cerupanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima.

Imam i ja isti problem sa sijalicama ali su one prestale da rade tek posle obijanja automobila :realmad: :realmad: :realmad:

Maznuli su mi radio i još ponešto ali su pritom i zeznuli elektriku. Sijalice ne rade a pritom se čuje i neki rele ili tako nešto. Na novom radiju se manifestuje tako što mi displej na radiju blinka kada nije dat kontakt ključem. Možete li da mi preporučite nekog dobrog električara? Stiglo ovo hladno vreme pa se plašim da mi se ne isprazni akumulator.

Hvala i pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da verujem ponovo mi crkla sijalica samo ovaj put desna....a reko sam kad su mi menjali prolse god da promene obe za svaki slucaj.... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.... i meni je sinoc crkla ta leva sijalica... Ali koliko kontam iz ovih postova, ne moram da skidam CD? Posto mi je zlo da ga skinem, nemam kod za njega :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi i ja sam se zajebavao sa tim sijalicama i skidao sve to više puta i sad sam naručio one led varijante koje bi trebale duže da traju jer te sijalice su teški nekvalitet. Ko će svake druge godine rasturati, debilski je napravljena zamena sijalica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nino meni je 2 puta crkla jednom leva pa onda desna( kad je crkla leva promenjene su obe al eto pre 2 meseca opet crkla desna) tako da znam o cemu pricas...

Medjutim moze da se desi da ta led koju narucis svetli slabijeg inteziteta ili jaceg pa da se razlikuje od ostatka...kazem moze da se desi ne mora da znaci...

ps nikad nisam video ubodnu led 1.2w

inace to su jedine sijalice na grande puntu u kabini, sve ostalo je led...ne racunam onu dvogrlnu sijalicu u lusteru :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ove proibleme sto ja imam je potpuno drugacije od vasih :laughing: haos. Ljudi, kad sam kupio auto nisu radile te sijalice kod konzole za podesavalje temperature, u toku puta (nocu naravno) vidim da rade. I iznenadim se jer sam mislio da italijani nisu ugradjivali sijalice za to. I posle nekoliko km opet nema nista da svetli. Upallim pa ugasim duvanje i onda se opet ukljuce....evo vec 2 dana ne mogu da ih ukljucim poonovo :0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni obe za pocetak....1.2w su te sijalice imas ih cak i na pumpama...takve idu i u trece stop svetlo vidi dal ti i tu rade svih 8 pa zameni i njih :)) ako nakon zamene nesto ne stima proveri odma kontakte same sijalice mozda su losi dok jos nisi vratio u onu rupu unutra gde stoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

I ja sam od skora vlasnik GP.

Imam isto problemcic sa sijalicom na levoj strani konzole klimatizacije.Precesljao sam obe knjizice koje ste preporucili i nema taj deo u njima. Jel ovo ko izveo i moze li neko lepo objasnjenje, imam naknadno ugradjen CD, kako se sta vadi i kao najlakse zameniti sijalicu na levoj strani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...