Jump to content
FAS Goran
FantomX

Za ljubitelje PC-a

Recommended Posts

Pa meni je nekako lakse da igram s mishem i tastaturom nego s dzojstikom,bar vecinu igara,a i na konzoli ti treba dobar tv da bi ugodjaj bio maksimalan.

Po meni konzole su totalno out,ali ne volimo svi isto :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda cu sad malo da kenjam al' ajde...nikada mi nije bilo jasno zasto ljudi bacaju pare da stalno kupuju graficke kartice da bi igrali igre u full-u kada postoje konzole za igre kod kojih nema problema i sve radi na maksimumu.Kada saberes cene grafickih koje se promene moze se uzeti konzola i igrati skoro sve sto ima i za PC.Ja licno igram XBOX 360 a kompovi mi sluze za druge stvari za koje su prvenstveno i namenjeni.

Ovo je vecito pitanje i vecita rasprava bez kraja :)

Jednostavno, konzole jesu zamisljene kao sredstvo za igranje, ali sa konzole recimo ne mozes da kucas po forumu, skidas filmove i sta vec radis...

U PC-u je sve to objedinjeno i zato se valjda i zove multimedijalna naprava. Znam tacno na sta mislis, ja sam jedan od onih koji sve proba, zadnjih 5 godina mislim da ne postoji procesor i graficka karta koju nisam probao, zaista. Sada u racunaru imam graficku kartu od 300e a igrice igram - 2 puta nedeljno. :) Jednostavno volim da imam u kucistu top komponente. Isto kao sa kolima, ista navlaka.

Nekada sam pricao devojci - neko budzi kola, ja budzim komp. :thumbsup:

Sad sam na najgorim mukama, budzim i jedno i drugo. Haos. :D

Nego da se vratim na gejming, nista ne moze da zameni kvalitet grafike i dozivljaj igranja sa tastaturom i misem. Od konzola jedino postujem Gran Turismo na PS3 i to sa volanom, gamepad/joypad nicht. :)

:welcome:

Edited by life master

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi dosao kod mene da vidis kakva je grafika na plazmi i xbox-u ne bi igrao vise komp nikada.Sto se tice tastature i misa ima adapter koji se prikljuci na konzolu i ukljucis u njega mis i tastaturu od kompa.Evo jedan primer.

klikni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam kuci LCD 37" i donedavno sam igrao PS3, Killzone, GT, ne znam ni ja sta sve...

Meni je lepsi gejming na racunaru, te detalje koje igre imaju na PC-u sa dobrom grafickom kartom ne znam kada ce imati konzole. :)

Znam za sve te gedzete, ti vise volis konzole, ja vise PC... Takvi smo, svako ima svoje misljenje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dr. Tuborg

Gde je grafika najbolja na ovom primeru? :whistle:

f12010_vgl1.jpg

Ok, možda dodatnim podešavanjima grafika na PS3 može da bude malo bolja, ali ovako gledano...velika je razlika. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav i od mene!

zanima me da li bi i šta preporučio za car pc? Verujem da znaš veoma dobro šta je best u odnosu cena/kvalitet.

:thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja cu ti odgovoriti. Dovoljan ti je dualcore atom jer ti carputer nece koristiti ni za gaming ni za hd filmove (pretpostavljam da ides na 7" varijantu monitora sa 800x480 rez). Eventualno mozes da ubacis neku bolju zvucnu kartu ako ti je audio setup u kolima iole ozbiljan.

Edited by podvarak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman sam hteo da napisem javice se podvarak (setih se jos sa bencha nekih tvojih egzibicija) :)

Verovatno mislis na varijantu ugradnje u sedista (naslone i slicno)m za to mozes da iskoristis ove dual core atome, samo je potrebno osmisliti pametno sistem napajanja, odakle bi izvukao struju itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Zanima me koji xbox je testiran? Ko moze sebi da priusti komp koji ce da vrti igrice u full-u i da redovno menja graficke kako izadje nova igra koja je zahtevnija? Ja mogu da igram igrice i iz kreveta,fotelje,terase...ne moram da sedim i grbavim se ispred kompa po par sati.Da me zanima pc igranje igrao bi se na mojim kompovima.Kao sto je napisao lifemaster neko voli ovo neko ono. :thumbup:

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@life master: ima vec gotovih resenja za napajanje kompa u kolima (npr M3-ATX). Taj M3-ATX je idealna varijanta za atom plocu zbog male potrosnje a struja je najbolje da se izvuce direktno zbog smetnji i stabilnosti. Bitno je samo da ne ide direktno na + nego kroz neki osigurac (npr 15A)

Ne znam da li si video ovu egzibiciju ;). Steta sto nemate na pcaxe neku temu tipa "moja soba" il sl, pa da dodjem da bacim par slika :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes slobodo da otvoris temu za sebe, recimo u modovanju i slicno. ;)

Samo napred. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Zanima me koji xbox je testiran? Ko moze sebi da priusti komp koji ce da vrti igrice u full-u i da redovno menja graficke kako izadje nova igra koja je zahtevnija?

Nemam pojma...ima tih testova ne Net-u, pa možeš pronaći ako te zanima...samo sam se setio da ima ta slika negde i našao sam je. :thumbup:

Nije baš da za svaki novi naslov treba nova grafika...ili da svake godine treba. Ok, za igranje na veeeeeelikim rezolucijama, odnosno velikim monitorima sigurno treba, ali za ove standardne kućne varijante monitora u Srbiji, tj. 20 plus/minus 2 inča...sasvim je ok kupiti novu grafiku npr. na svakih 18 meseci i pri svakoj takvoj kupovini platiti ~100 eura. Moći će sve da se igra pristojno, ali neće moći na najvećim rezolucijama, na maksimlanom podešavanju za svaku moguću stavku ili sl...što onda ipak nije best. Ima ljudi koji hoće da igraju uvek na full opcijama, ili neće uopšte ni da igraju. E, oni moraju da plaćau mnogo više i menjaju grafike mnogo češće... :D

Tu se uvek setim jedne moje posete Gigatronu pre 3, 4 godine kada sam kupovao nešto memorije i drugu grafiku reda 80 eura...neki lik ispred mene je samo za grafiku dao preko 40.000 dinara... :thumbup:

Edited by boki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna mi je pomoć znalaca, naime imam(žena) asus eee, 10 inca, neki atom procesor na 1.6; i hteo bi da ga reinstaliram posto je jako spor ( ne radim nista a procesori na 50% opterecenja, cim ga malo opteretim ode na 100), imam disk sa xp-om kojim dizem normalne kompijutere, ali ovome nema gde da se gurne. Da li je dovoljno prebaciti sadrzaj diska na usb ili postoji jos neka procedura da bi govno radilo?

Ukoliko neko zna ili zna nekoga ko zna ( link sa objasnjenjem, uputstvom ili slicno), bio bih mu zahvalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad rece zimske i letnje gume, pravi li jos neko one za sva godisnja doba, ne mogu se setim oznake kako bese?

Skoro mi neki vulkanizer rece da toga vise nema, samo letnje i zimske?!?

Da on malo mene ne pr*a? :D

Nisam bas toliko strucan za kompove :unsure: ,ali mogu da pomognem oko guma :thumbup:

evo ti spisak all-season guma,na nasem trzistu ili ti guma za sva godisnja doba,sa cenama

http://www.internet-prodaja-guma.com/all-season-gume/

a ovde imas partnera kluba,koji ima korektne cene i lep izbor :thumbsup: pa vidi dal ima nesto i kod njega

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=43718&st=0&p=706986&hl=+gume%20+subic&fromsearch=1entry706986

Edited by mik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna mi je pomoć znalaca, naime imam(žena) asus eee, 10 inca, neki atom procesor na 1.6; i hteo bi da ga reinstaliram posto je jako spor ( ne radim nista a procesori na 50% opterecenja, cim ga malo opteretim ode na 100), imam disk sa xp-om kojim dizem normalne kompijutere, ali ovome nema gde da se gurne. Da li je dovoljno prebaciti sadrzaj diska na usb ili postoji jos neka procedura da bi govno radilo?

Ukoliko neko zna ili zna nekoga ko zna ( link sa objasnjenjem, uputstvom ili slicno), bio bih mu zahvalan.

http://pcaxe.com/forum/showthread.php?p=400#post400

Cheers :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos malo zanimljivosti, flesici za poneti, a bogami i hard diskovi :)

http://www.pcaxe.com/hardver/hard-diskovi/verbatim-gt-hdd-verbatim-insight-hdd-i-verbatim-pocket-hdd

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ko ima para, ovo je prava stvar za kola i van kola, ima sve zivo GPS,WiFi,Btooth,3G,moze i ko telefon da se koristi ima integrisan zvucnik i mic i sto je najbolje Android 2.2, licno sam ga testirao i mogu vam reci odlicno radi

Viewpad

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze ko mobilni bez izvodjenja nekih vecih kerefeka?deluje mi interesantno

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta da radi sa iPad-om u kolima? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare moze i iPad....rolleyes.gif

Ajde ako za te pare sa tim karakteristikama nadjes iPad, ja odmah uzimam 10 kom, cena iPad je 800 jevreja

@mikisxy

Samo slusalicu pritisnes i biras broj, kao i na telefonu, nema razlike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...