Jump to content
FAS Goran
FantomX

Za ljubitelje PC-a

Recommended Posts

i kako se igrao crysis u fullu o_0

5266812773_e5c940d3a2_b.jpg

E isto ovo sam krenuo da pravim sa 3 x 27" Monitora pre neka 2 meseca. Od toga 2 x ViewSonic VX2739wm 1ms i ovaj 27" LG M2762D. Taman kupio ViewSonice, sve pripremim, nabavim aktivne DP to DVI adaptere, nadjem drzac za Eyefinity za 3 monitora na red... i onda kupim LG LED 3D TV i sve batalim, tj. prodam po bagatelnim cenama. ViewSonic je bio oko 24 hiljade u MP a ja sam ih prodao za 17 hiljada :wallbash:

Sad zeljno iscekujem nove FX procesore, tj. Buldozer-e i odmah ide u plocu. Mada cu verovatno i plocu morati da menjam, ali za prvo vreme ide samo procesor :)

Edited by RazoR

Share this post


Link to post
Share on other sites

ala, kakvi ste vi zaljubljenici :unworthy:

ja imam još uvek ploču 939, prvo je crkla pa sam joj promenio kondenzatore i vratio u život, onda je crkavalo redom integrisana zvučna, integrisana, pa kuler na čipsetu, pa je i čipset (south bridge) zabrljavio ali srećom sam i to rešio...zašrafio neki ventilator na kućište, budž žešći.. :lol:

slika mog kompa pored ovih vaših bila bi kao karton siti naspram delta holdinga.. :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogodiste me s tom "vrhunske komponente dok nije stigao auto" pricom :D Eo kako je to izgledalo u mom slucaju:

Q6600@EK Supreme WB, Laing DDC+, dva tripple radiatora, 2x3870x2 @CF, dual TT 750W PSU, itd... Sa ovim setupom, 3dmark06 je prolazio na 4.158GHz. Extra `ladan primerak quada al imao je nizak wall pa nije bilo ozbiljnih rezova u spi1m i u leru za slikanje.

5266811453_1bcf7baab6_b.jpg 5266810739_1535cd16e2_b.jpg 5266811613_e3084764d6_b.jpg

i kako se igrao crysis u fullu o_0

5266812773_e5c940d3a2_b.jpg

pa su se jurili pehari na hwbotu

5267422066_c108ebd6ba_b.jpg

Od kad je stigao punto, jasem neku socijalu od 200e i uvek mi srce zaigra kad snimim neki paklen setup i ozbiljan rez :/

Bilo nekad neko zezanje na benchu, secam se tog quad-a, zverski primerak, ako ne i jedan od najboljih u Srbiji. :whistle:

No, i par godina kasnije, zezanje se nastavlja, ja sam menjao po 5 procesora dok ne naletim na "odgovorajuci" :D

Bilo je i skoro zezanja, zlato ovo ono ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registrovao sam se upravo i nadam se lepom druzenju :)

Inace bavim se hardverom pa i softverom preko 10 godina pa ce biti razmene iskustava :)

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

2.5" hard disk, moze li se nesto uraditi povodom ovoga ili da ne diram nista :)

everesthdsamsung.jpg

Na njemu bio sistem i OK je radio, pre koji mesec se koristi kao externi (uglavnom za prebacivanje i gledanje filmova sa njega)

edit: mislim na 1 i 4 stavku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uporedi sa rezultatom HDD Samsung F3 500 GB:

HDD.jpg

Ta prva stavka je kod mene 51 >>> 100 >>> 100

Kod tebe 51 >>> 1 >>> 1

Moj HDD nema još godinu dana, pa...ako je kod tebe od tih 100 palo na 1...teško da može još mnogo gde da padne. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ova prica sto bih sad poceo zasluzuje novu temu, ali ajde da krenem odavde.

 

Da li se neko od vas bavio pitanjem ergonomije?

Za pocetak recimo izbor tastature i misa, zatim stolice, polozaja za racunarom, monitora itd..

Ceo radni da provedem za racunarom, a kad imam projekat sa strane, skoro duplo vise - znaci ceo dan.

 

Vrlo bi mi je bitno da uz to ne izazovem sebi neke povrede, sindrome i ostale moderne bolesti, pa me zanima da li se iko zadubljivao u tematiku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ergonomija je ozbiljna tema. Evo ja naprimer sam imao dva zdravstvena problema zbog lose ergonomije. Prvi problem je bio pre 10 i vise godina dok se radilo na CRT monitorima. Zaradio sam dioptriju -0.75. Sva sreca pa sam igrom slucaja presao na TFT i posle par meseci dioptrija je nestala isto tako kao sto se pojavila. 

Drugi problem je bio nedavno sa ledjima. Zbog stolice koja je doduse bila fensi sa svim onim podesavanjima nagiba, visine i ostalog, sam imao ozbiljan problem sa bolovima u ledjima koji je trajao mesecima. Potpuno slucajno sam samenio stolicu ne sumnjajuci u nju kao uzrok problema i nakon svega par dana bolovi u ledjima su nestali.

Tako da buduci da sam i ja u IT-u vec 17-18 godina, takodje mislim da je ergonomija vrlo bitna stvar koliko god inicijalno deluje smesna.

Ne znam da li znate ali Japanci imaju fiskulturne pauze za vreme radnog vremena u prostorijama firme koje su namenjene za fizicko vaspitanje a sve u svrhu da se ljudi razmrdaju i da se anuliraju mogucnosti zdravstvenih problema uzrokovanih losom ergonomijom na poslu, polozajem sedenja i.t.d.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stolica je za nas u IT-u, tj. sve ljude koju su vezani za komp 8 ili više sati jako bitna.

Gledam moje kolege koliko se muče.

Sede na onim pilates loptama.

Jedan kolega je napravio setup na stolu tako da radi stojeći.

Ja imam dobru stolicu a monitore držim visoko.

Radim tako što se maltene podvučem pod sto, naslonim glavu na naslon stolice i gledam ka gore.

Imao sam manjih problema letos sa tupim bolom u donjem delu leđa.

Da kucnem u drvo brzo je prošlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već godinama tražim odgovarajuću stolicu koliko god koštala. U Srbiji još nisam našao firmu koja prodaje ozbiljne stolice. Video sam fenomenalne stolice u jednoj firmi, ali su ih oni kupili u Kini i doneli sa nekom drugom robom u kontejneru što meni nije opcija :) 

 

Mišljenja sam da tu nema mnogo filozofije. Kad sedneš - znaš. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno je da mi tip niske stolice bez onih fensi podesavanja, najvise odgovara i u njoj radim. Ali recimo sad imam vec vise od pola godine projekat uporedo i jedva i da zivim pa su krenula ledja da me bole pa od njih i obe sake. Kontam da je tenzija pa spazam misica nerv bla bla.

Reorganizujem lagano prostor i uvidjam ujedno da je ergonomija misa i tastature vrlo bitna.

Obozavam magic trackpad, ali on mozda nije najbolji za trenutnu situaciju. Razmisljao sam da uzmem microsoft sculpt ergonomy komplet(tastaturu i mis).

Sto se tice stolice, kada se dokopam kompa linkovacu firmu koja se ozbiljno bavi njima, samo su cene 1k eura i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...