Jump to content
FAS Goran
muccko

Fiat Brava 1.9 TD / Marea / Multipla 1.9 JTD - troši, gubi ulje

Recommended Posts

Ok hvala na brzim odgovorima. Resavacu nesto cim pre. A prijatelj je stvarno dobar on me zeznuo nesvesno a njega su svesno zeznuli u ovlascenom servisu. Mislim da je njemu teze. Sledi otvaranje motora i sve sto ide uz to.:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njemu moze da bude tesko samo ako on placa opravku. A ako ide iz tvog dzepa, mislim da je tebi teze. No, srecno!! ;)

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorite pa cete videti,glavu odradite obavezno,a su hilzne dobre onda samo nove karike eventualno leteci i lezeci i cepaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I eventualno ulje i obrada radilice, i set dihtunga i zupcastog i termostat i lamela? i eventualno jbg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De bre ti i buca ste pravi bukvalisti,mozda je samo glava problem,dok se ne skine nista...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko otprilike kosta ova moja igranka ako radim motor najcrnji scenario i da kazem onaj manje crn scenario ako su hilzne ok. I koliko moze sa kosta drugi motor sa papirima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa samo majstor je 150-200e.. Najcrnja 1000e i vise, prosecna nekih 600e otprilike. Drugi motor dosta jeftinije, da lupim 200-300e. Zovni neki otpad, servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam i glava i glava,sta ste zapeli,moze jos hiljadu uzrocnika da bude... Druze da se ti ne bi zaludeo ovde,a vidim da hoces,odvezi to kod malo boljeg fiat majstora i bice ti sve jasno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Racunaj majstora oko 150e+glava sa obradom ravnjanje,nove vodjice,nove gumice,novi ventili hidrotest od 150e-200e+novi dihtung oko 30e+ulje oko 35e+20e antifriz+karike set ne znam kolko je al nije ispod 100e i nadalje da se vidi oko radilicu sta je ali trebalo bi da bude ok,mada ako dobro palio zimi moguce da su karike ok ali kad se vec rastura valja i to da se odradi.
Polovan motor sa domacim papirima ti treba klot jer sve imas do 300e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorite pa cete videti,glavu odradite obavezno,a su hilzne dobre onda samo nove karike eventualno leteci i lezeci i cepaj.

Nece na dizelu da pomogne,samo zamena karika,ne znam za takav slucaj.Ti bre,haahahhah :) ne zna ,ali samo vrtite,glava,glava :) :) xaaxax,predlozite coveku majstora i gotovo,resen problem :) najgore je nagadjati,a ne vidis kola,pa ti covek lose objasni i onda tako odes u desetu stranu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo da pozelim svima uspesnu novu godinu. Puno zdravlja a ostalo ce se vec nekako resiti. A sada ono sto mene muci.

Pomooooc! Gde da nadjem uljnu pumu za mareu 1.9 td100 98 godiste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima....

 

Na 1.9 TD motoru je uradjena generalna sve je ok vuce ko blesav pali na zub ne dimi uopste na auspuh,ali trosi ulje... Evo za predjenih 2000 km potrosi mi 1 litar ulja. Ponavljam znaci motor dobro vuce ne dimi na auspuh pali na zub ali trosi ulje,a nisam primetio da negde kapi ulje.Sta bi mogao biti problem?Skinuo sam creva od interkuleru i u njima je imao malo ulja.Probao sam turbina da liima luft na osovini i tu nema nikakva lufta pa svaki savet bi mi dobro dosao da znam sta jos da pogledam...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar nema onda da dimi na auspuh?Ja sumljam na gumice ventila menjao sam tad ali nisam siguran u njihov kvalitet bile su jeftinije 400 din?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da trosi ako su lose nastelovani ventili tj od prilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mogo bi al ne bi ni iso i dimio bi i mozda trokirao...gumice su ti uvek jeftine koje god da stavis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...