Jump to content
FAS Goran
urosko

Fiat Punto mk.2 - trese pri ubrzanju

Recommended Posts

Mislim da da.

P.S. Više sam is*i*deo od traženja "kvara" da ni sam ne znam više tačno kad se desi taj momenat, ali definitivno na oko tih nekih 60km/h se čuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti slucaj. Samo sto se vibracije javljale na neki 40-50km/h Problem je bio desni pmeumatik,doslo je do deformacije.

Zameni prednje i zadnje gume! Ako je isto onda nesto sa trapom nije u redu,a ako ne onda je pneumatik :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

+2

banjo1990, koliko vidim imao si sličan problem? Kako si to rešio? Koliko te je koštalo?

Da li je opasno voziti ga tako na duži put?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja taj problem još nisam rešio, ali nema šta drugo da bude, jer ostalo sam sve isporoveravao, od guma, felni, amortizera, seta kvačila, ramena...sve sam to izmenjao i ostalo je i dalje da trese. Samo još to nisam gledao poluvrtalila tj. zglobove... Jednostavno ne znam šta drugo može biti.

Vozim ga tako 4 ipo godine, i otprilike 2 puta godišnje idem na duži put, i hvala Bogu nisam imao problem s tim nikakav! :) Takvog sam ga i kupio što je najgore, a taj problem datira od ko zna kada, a ja sam prešao 50000km s njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi-jel neko rješio ovaj problem? Imam isti problen na svom Puntu-1.9D 2002 trese na 80km/s. Porasklapam SVE i nigdje nema lufta na trapu. Na kraćoj poluosovini na zglobu do točka ima malo lufta (ne bitno),promjenim mast i sastavim. Na dužoj skinut balans teg...sve OK ali kada je izvadim iz mjenjača tamo u šolji mjenjača oni kanali gdje sjeda trokraki ležaj tzv.krst ima u onim šlicevima udubljenja-urezao se trokraki ležaj! Dakle moglo bi biti do toga,jer tu ima lufta. Stavimm teg-isto! E sada....PITANJE-da li mogu kupiti samu šolju mjenjača (diferencijala)i koliko košta otprilike? Znam da moram rasklapati mjenjač,al nije ni to strašno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto mk2b 1.9 mjet

Imam problem sa desnom poluosovinom, ima mnogo lufta (gore dole kad se uhvati iz kanala) i trese mi pri opterecenju. Bio sam kod par majstora i oni preporucuju drugu novu/polovnu.

E sad problem je u tome da to nigde ne mogu naci, zvao sam gomilu otpada i niko nema, a i oni koji misle da imaju ne znaju sigurno da li je to to. Ovaj auto nema puntov menjac, vec GM-ov Getrag menjac koji nosi i stilo ali sa njega ne pase ni poluosovina a ni onaj "nosac poluosovine" koji je zasrafljen za blok. Bio bih Vam zahvalan ako bi mi neko rekao da je negde na nekom otpadu video mk2b verziju sa ovim mjet motorom ili ako zna gde se moze poruciti nova poluosovina...?

Hvala. :(

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz,

 

Vec duze vreme imam tuip udarac prilkom pustanja kvacila kao i prilikom ubacivanja u brzinu, citajuci o tome zakljucio sam da je problem najverovatnije u krstu poluosovine ili solji krstaka ili je mozda nesto drugo u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pozdrav svima,

 

Imam problem da auto trese pri ubrzanju. Bio sam kod vulkanizera, balansirao gume, zamenio felnu, prednju levu, koja je bila kriva i opet trese. Otišao kod drugog vulkanizera, on opet balansirao gume ali trese i dalje. Kada pređem 60kmh počinju vibracije i nastavljaju se sve dok ubrzavam. Kada pustim gas onda ih nema, a kada vozim pri konstantnoj brzini onda su male, skoro da ih nema. Drugi vulkanizer kod koga sam bio, pogledao je auto odozdo i rekao da mi je otišao nosač motora, zadnji, ili tako nešto, ne razumem se baš najbolje. Svraćao sam i kod mog majstora, al nije radio danas.

Ako ima neko neki predlog za rešenje problema, ili je neko imao sličan, neka mi javi.

Hvala unapred.

Fiat punto 2000g 1.2 60ks ako nešto znači.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miloše, ja sam imao isti problem, i zamenom krsta poluosovine sam ga rešio. Videćeš ako pažljivo pročitaš na forumu, videćeš da je još par ljudi koji su imali takav problem da auto trese samo pri ubrzavanju rešilo na isti način. Savetujem ti da proveriš stanje krsta i flanše kod svog/nekog majstora, jer popravka neće skupo da te košta a rešiće ti muke ako se pokaže da je to. Mene je iskoštalo oko 20 evra i neka sića za ruke, doduše bio je polovan deo koji sam stavio.

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da zarotiras gume,prednje stavi pozadi a zadnje napred,mozda ti je neka guma kriva,to te bar ne kosta nista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod majstora u remontnom centru gde rade tehničke preglede i rekao mi da mi je otišla leva jabučica i da zbog toga trese. Kod ovog punta mora da se uzme cela viljuška pa mi je to malo skuplje i odlučio sam se za reparaciju jabučice. Nadam se da je to u pitanju da ne tražim više...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam još da su vibracije u početku veće, a kada se zagreje, vibracije se smanjuju. Tada skoro da ih i nema. Trebalo bi sutra da odem kod majstora da mi radi reparaciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz ekipo, ja vozim fiat ali punto, mislio sam da je problem u kvacilu ali izgleda nije, trese mi pomalo auto kad krecem prvom ili u rikverc lagano sa blagim gasom...danas utvrdim da mi poluosovine imaju luft do menjaca kad ih rucno cimam levo desno na dizalici...jel taj luft u krstovima ili u diferencijalu, i jel opasno, i dal je realno da mi zato trese pri kretanju...vase misljenje? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Imam sljedeći problem;

Auto (Punto 1.2 8v) je u voznom stanju do 60km/h, od te brzine kreću problemi, cijela školjka se trese sve do nekih 75-80km/h i onda sve radi normalno u bilo kojem stepenu prenosa.

Zamjenio sam obje poluosovine (UZEO SAM POLOVNE) i problem se nije riješio, da li je neko imao isti/slican problem sa ovim?

Kada sam mjenjao poluosovine stare su imale masti u mandžetnama što znači da nije curlo.

Također sam i nove namazao ponovo ali nisam riješio problem.

Da li bi mogao biti problem sa krivim poluosovinama ili da li postoji mogućnost da se uzme sam krst da zamjenim na obje strane? (21zub na poluosovinama)

 

Izvinjavam se za DP.

 

Auto se trese samo pri ubrzavanju u intervalu od 60 do 80km/h, kada pustim gas ili izbacim iz brzine auto se ne trese

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@musoviich

 

Pogledaj sada, nakon spajanja, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

 

On 8/10/2011 at 1:07 PM, Goran Zemun said:

Da li se trese samo dok auto ubrzava?

On 8/10/2011 at 1:17 PM, bledoliki said:

Mislim da da.

...definitivno na oko tih nekih 60km/h se čuje.

On 8/10/2011 at 2:48 PM, Goran Zemun said:

problem je verovatno u poluosovinama, pogledaj krsteve i solje na obe strane.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...