Jump to content
FAS Goran
sasa_vu

Počinje kažnjavanje na osnovu snimaka

Recommended Posts

Kažnjavanje vozača u Beogradu na osnovu video snimka sa specijalno postavljenih policijskih kamera počeće od 5. januara, saznaje “Blic”. Naš sagovornik iz vrha MUP-a kaže da su pre nekoliko dana završena testiranja i da je kvalitet snimaka na visokom nivou.
Crveno svetlo” kamere

1. Bulevar Mihaila Pupina kod Palate „Srbija“

2. Bulevar Nikole Tesle kod Ušća

3. Raskrsnica Tošinog bunara i Studentske

4. Trg Nikole Pašića i Vlajkovićeva

5. Bulevar Mihaila Pupina kod zgrade „Ušće“

6. Raskrsnica Bulevara Nikole Tesle i Bulevara umetnosti

7. Bulevar mira kod Muzeja „25. maj“

8. Raskrsnica Jurija Gagarina i Omladinskih brigada

9. Raskrsnica Jurija Gagarina i Proleterske solidarnosti

10. Ustanička kod Specijalnog suda

Žute trake

1. Bulevar despota Stefana kod stanice policije

2. Bulevar vojvode Mišića kod ulaza u Sajam

3. Brankov most, pravac ka Zelenom vencu

4. Brankov most, pravac ka Novom Beogradu

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/226885/Pocinje-kaznjavanje-na-osnovu-snimaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sigurno nije spisak svih kamera...

Evo sad se setih da je kamera postavljena i u Bulevaru JNA na Trošarini...

Edited by Prase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da branim policiju, (taman posla), ali nisu sve kamere u gradu iste. Ima ih mali milion, na svakom ćošku. Čemu sve služe, to zna samo Veliki Brat, ali sigurno je da ne mogu sve da se koriste na sudu kao dokaz o saobraćajnom prekršaju. Naravno, preporuka je da se uvek i svuda poštuju saobraćajni propisi, ali milism da je ovo pravi spisak kamera na osnovu kojih će se kažnjavati.

S druge strane, verujem da će biti pune ruke posla policiji i sudovima i sa ovih 14 kamera, jer je saobraćajna nedisciplina u Bgd ogromna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije spisak svih kamera koje vidjamo po gradu ali pretpostavljam da je ovo spisak onih koje su stavljene u funkciju kaznjavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako samo u Beogradu od 5 januara , a kad ce u ostalim gradovima u Srbiji :question:

Naprimer Novi Sad ovde su losi vozaci do bola kao da su svi kupili dozvole :wallbash: :wallbash: :wallbash::realmad: :realmad: :realmad: :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da branim policiju, (taman posla), ali nisu sve kamere u gradu iste. Ima ih mali milion, na svakom ćošku. Čemu sve služe, to zna samo Veliki Brat, ali sigurno je da ne mogu sve da se koriste na sudu kao dokaz o saobraćajnom prekršaju. Naravno, preporuka je da se uvek i svuda poštuju saobraćajni propisi, ali milism da je ovo pravi spisak kamera na osnovu kojih će se kažnjavati.

S druge strane, verujem da će biti pune ruke posla policiji i sudovima i sa ovih 14 kamera, jer je saobraćajna nedisciplina u Bgd ogromna.

Pre više od godinu dana sam imao prilike da pričam sa čovekom iz GSUP-a Beograd i još tada sam video da je taj spisak kamera podugačak... e sad, možda je BLIC i u pravu pa su ovo samo kamere koje će početi sa radom 5.1. ali ne bi im bio ni prvi ni poslednji put da objave netačnu ili nepotpunu vest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poznajuci pasiju ovog naroda i sklonost da sprovodi pravdu neustavnim i poluzakonskim metodama,verujem da ce kamere biti u svakom budzaku i da ce nas snimati i ako ne budemo vozili sa propisanim izrazom lica koj je predvidjen.Elem,do proleca broj kamera ce biti X10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vole Srbi da spijuniraju :p zato i toliko prolaze ovi Tv rijaliti programi kod nas :yes znate ono uvek ima neko ko gleda na prozor u zgradi :whistle:

e sad cemo da imamo drzavnog V Brata :geek: samo sto nece da daje nagrade :no ,nego ce da uzima :crybaby:

A opet kad se pogleda s druge strane idemo u korak sa svetom, toga svuda ima :yes samo sto nam standard :( ,pa tesko da ce dostici svetski prosek :X ,a ne nivo :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja malopre videh u kg-u kameru na semaforu kod gradskog doma (Kragujevcani ce znati gde). Kamera je postavljena iznad semafora za pesake, pa sam prvo mislio da je ono cudo sto odbrojava koliko je ostalo do paljenja zelenog svetla, a kada sam blize pogledao, video sam da je kamera....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko vidite ovakvu kameru, ona snima i nadzire protok saobracaja a ujedno nadgleda i bezbednost na raskrsnicama... ima mogucnost da se snimak izvuce i upotrebi kao dokaz ali samo ako se vidi reg. broj... proverena informacija.

images.jpg

traffic_cam.jpg

ukoliko vidite ovu i slicne ovoj kameri,one sluze za nadziranje saobracaja i konstantno snimaju u visokoj rezoluciji tako da je apsolutno moguce izvuci reg oznaku, a u slucaju prolaska kroz crveno svetlo pravi i dodatne fotografije

Speed_Camera.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice tu svasta, videcete. Koliko puta vam se desilo da ste prosli kroz zuto jer niste smeli da ukocite iz straha da vas ne udari budala koja vam se odpozadi priblizila na milimetar? Kolike li ce sada biti guzve u pojedinim delovima grada ako narod makar u najgorim momentima ne iskoristi zutu traku? Beograd je saobracajni kosmar, sa totalno neresenim pitanjem transporta, cije su ulice odavno izgubile kapacitet za ovaj broj vozila koji po njima tutnje. Bice tu svega i svacega a najvise haosa. Ovako se narod nekeko i dovijao guzvama i zastojima. Mislim da ce sada dolaziti do totalnih blokada. I kladim se da niko nece prepustiti svoju finansijsku sudbinu spisku iz blica, bice ono "ako mene pitas, kamere su svuda" hajde sada da gmizemo i gusimo "all over the place".

Jbg

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dzumandzi

To je ona raskrsnica kada ides od Rode prema posti, sa donje strane Gradskog doma. Lako ces prepoznati, jer iznad semafora za pesake ima dodat kao jos jedan dodatak koji gleda u pravcu prema opstini....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi ovako, vozite normalno ne idite zutom trakom i to je to :) zar ne?:) Ali svi mi volimo malo da cepnemo kola i da koristimo nekad zutu traku.... Evo ja rvi koristim zutu u 29-om kad sme a gomial ljudi ne zna da smesh da je koristish od 18 h pa na dalje i mali vremenski period u toku dana , lepo pishe na znaku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dzumandzi

To je ona raskrsnica kada ides od Rode prema posti, sa donje strane Gradskog doma. Lako ces prepoznati, jer iznad semafora za pesake ima dodat kao jos jedan dodatak koji gleda u pravcu prema opstini....

Nisu to kamere vec zvucnici (Sony sa sve maskom :lol:) u kucistu. Ima ih iznad svih semafora za pesake na toj raskrsnici. Veceras sam pesaka prosao i video, a i cuo. Zenski glas govori da mozete preci ulicu Z. Djindjica. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi ovako, vozite normalno ne idite zutom trakom i to je to :) zar ne?:)

Zamisli ti kada u sred onog podnevnog spica (11,30) krenes od Autokomande ka Slaviji, srednja traka otvorena ka Autokomandi, a ka Slaviji guzva jos od Fransa. Naravno da svi idemo tramvajskom basticom. Ako prestanu da voze tom basticom, pa bice guzva do Kovaca bre, niko nigde nece stici. Takvih primera je milion po Beogradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite, moja greska na laznoj uzbuni, ali onako iz auta bas lici na kameru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi se svi pridržavali propisa i poštovali ''rajsfešlus'' sistem uključivanja gužve ne bi bilo u ovolikoj meri kolika je sada. Najveći problem prave oni koji ostanu u raskrsnici (što je sad pokušano da se sredi onim crvenim mrežama u raskrsnicama) i oni koji idu na silu zaustavnim i žutim trakama i onda na mestu susticanja nastaju problemi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cuvajte se i gnojfova 6tica sa zatamnjenim staklima komplet su u kamerama unutra i spolja imaju hard dark folije tako da se ne vidi unutra cim vidite tako nesto beste od njega . i jos nesto imaju na zadnjem staklu nalepnicu od osiguravajuce i lizing kuce zelenom bojom

takodje i za leto za drugove bajkere , uzeli su pored suzukija koje eklamiraju , i aprilije koje ce biti presretaci sa kamerama napred u faru u nazad ispod tablice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, od kojih ce verovatno 6 da zavrsi na ulicama a ostalih 94 po dvoristima. Nema nista od toga, Srbija je ovo brale.

Edited by MISHONNIUM

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rofl:

znaci to je zatamnjeni gnojf sa blicevima??? neka tamna boja, crn ili tako nesto.

vidim jednog pre neki dan na novosadskom putu, kod altine, ukljucio sva svetla redom, gura se kroz guzvu kao blesav. a svi voze 50-60. na semaforu gde ugrinovacka izlazi na novosadski, stao iza mene, blica iz sve snage a ja nemam kuda sve i da ocu, sve tri trake pune, ispred mene kamion, pored autobus i naki automobili. posle 10tak sekundi stajanja na semaforu pocne jos i da svira kreten, a ja lepo otvorim prozor, pruzim levu ruku i pokazem da imam sve prste a posebno srednji. :lol:

znaci nasmesite se, snima vas skrivena kamera. lepo. a ko ce njih da snima majke im ga?

edit:

i jel' neko dobio cestitku sa slikom dosad? ili je to i dalje tema za mythbusters?

Edited by djape1977

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...