Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pa doooobro, to jes'... :rolleyes: . Ali mi nije jasno zasto bi na alfi npr. JTD 115 kostalo nesto vise sto se tice motorne grupe nego za stila? Iako je identican motor. :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ali mi nije jasno zasto bi na alfi npr. JTD 115 kostalo nesto vise sto se tice motorne grupe nego za stila? Iako je identican motor. :question:

Pa i ne košta više.

Ti si poredio termostat na svom JTD motoru i na benzincu koji je u ovoj Alfi o kojoj smo pričali...a to poređenje ne može, jer su babe i žabe. :thumbup:

Može ova Alfa 1.6 benzinac i Stilo 1.6 benzinac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo bi vas zamolio da vise ne komentarisete i poredite dal je jeftiniji za odrzavanje ili nije,ovaj ili onaj model :harhar: .Komentarisite kako izgleda ova lepotica :thumbsup: I budite mi zdravi i veseli hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra je alfica dobra je.Samo felge da joj meteš :)

I nemoj da bi je tero preko dzombe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo bi vas zamolio da vise ne komentarisete i poredite dal je jeftiniji za odrzavanje ili nije,ovaj ili onaj model :harhar: .Komentarisite kako izgleda ova lepotica :thumbsup: I budite mi zdravi i veseli hehe

Potpuno se slazem sa ponosnim vlasnikom :thumbsup:

ovo je auto u kom treba uzivati :p

a ne nositi digitron u dzepu :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora nista da se brise niti prebacuje :clap:

Jednostavno kupio sam auto koji sam zeleo i znao sam sta koliko kosta.Da je skuplja za odrzavanje od Stila 1.6 benzin jeste to smo utvrdili :thumbup:

Ćale necu je teram preko dzombe dobro me znas!

mik u potpunosti se slazem sa tobom,sednem,upalim najezim se od miline,i kad krenem u potpunosti se nauzivam u voznji,to sa puntom nisam doziveo ,iako me je dobro sluzio sve ovo vreme!Jednostavno sve ima svoju cenu i o tome ne treba raspravljati! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kad krenem u potpunosti se nauzivam u voznji,to sa puntom nisam doziveo...

Pa ono :whistle: ...imao si Punta 1.9 D... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malko da ozivim temu da ne zamre

Elem nisu radile sijalice ,pocrkale sve tri, na tockicima za ventilaciju pa se malko poradilo na tome.Posto naravno,originalne sijalice ima za kupiti samo u delti i to po nenormalnoj ceni ,moralo se preci na budz varijantu koja je i vise nego dobra i uspesna.Stavljene su sijalicice iste jacine ali su malko duze,malko vise,ali opet ne toliko da dodiruju plastiku i da sljaste previse.Sa kucista su odlemljene stare i za isto prilemljene nove sijalicice i za to je zasluzan moj BARAZER,hvala mu lepo .

Evo malko slikica kako je teklo rasturanje i zamena i kako to sve na kraju izgleda!

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

Sve ponovo vraceno na svoje mesto

image.jpg

I na kraju rezultat rada

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 147 je jednostvano.....sve na svom mestu,smisljena kako treba,spolja unutra,vanvremenski auto!!! Ja sam posedovao isto takvu u full opremi samo verzija od 120ks,isla je lepo,u krivini takodje,zvuk kad krene od 4000 rpm pa nagore ma savrsenstvo,meni je trosila 15l u proseku,ne znam koliko trosi tebi?Vodi racuna o trapu jer je to boljka a i nasi putevi su katastrofa a i da dodam na 100 000 km(proverena kilometraza) sam radio polugeneralnu jer mi je izgoreo usisni ventil! Samo neke felne stavi,redovno odrzavaj i auto kao bombona! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pripremio sam malo gadgeta da mi voznja bude laksa,ugradnja ce biti ovih dana!

DSC06286.jpg

DSC06287.jpg DSC06288.jpg

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš me zanima dal ovi parking senzori vide stubove i betonske žardinjere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U uputstvu za njih stoji da vide,sad videcemo kako ce se pokazati u praksi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas nasao malo vremena pa poceo lagano sa ugradnjom parking senzora.Nazalost stigao sam samo da izvucem kabal od displeja ,do gepeka.Elem planirao sam da mi displej stoji na gornjoj strani retrovizora,pa je najlogicnije resenje bilo da provucem kabal iznad neba krova.Morao sam da skinem lampadjinu kabine ,rukohvate sa suvozaceve strane napred i nazad,i nosac zadnje police.Na moju srecu sve je islo lagano i nijedna zabica nije stradala,a uz pomoc malo jace zice sam dovukao pocetak kabla displeja do rukohvata suvozaca ,odatle je posle islo lagano.Morao sam jedino da obratim paznju na air bag zavesu da kabal ne ostane ispod nje vec iza nje.Evo malo slika nazvanih STAGE 1.

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

:coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas nastavljeno tamo gde sam juce stao.Senzori dovrseni pa evo slika nazvanih STAGE 2.

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

I onda nastavljeno dalje....

STAGE 3

image.jpg image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

Na kraju sve ispalo kako treba ,ja veoma zadovoljan :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima! razmisljam da kupim alfu 147 1.9 jtd pa bih voleo da mi kazete za vasa misljenja i iskustva,koliko je isplativ auto sto se tice cene i odrzavanja.unapred hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo da ozivim temu da ne ode u zaborav.U medjuvremenu odradjene prednje i zadnje plocice,zamenjene aste na zadnjoj desnoj strani.Dva puta je alfica isla do mora i nazad bez ikakvih problema,hvala joj.Uskoro ide prvi mali servis posle velikog.U planu je neki mali projekat oko farova,pa kad bude bice i slikica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

-SPANER ZUPCASTOG KAISA -3.920 DIN

-ROLER ZUPCASTOG KAISA -2.550 DIN

-ZUPCASTI KAIS -1.580 DIN

-SPANER PK KAISA -2.070 DIN

-ROLER PK KAISA -1.860 DIN

-PK KAIS -1.030 DIN

-VODENA PUMPA -2.620 DIN

-TERMOSTAT -3.200 DIN

-DIHTUNG POKLOPCA VENTILA -2.150 DIN

-FILTER ULJA -300 DIN

-FILTER VAZDUHA -530 DIN

-FILTER KLIME -780 DIN

-ULJE SELENIA 20K ALFA ROMEO -1.350 DIN X 3 = 4.050 DIN

-METLICE BRISACA PREDNJE CHAMPION -1.120 DIN

- UKUPNO 27760 DIN

Da je jeftina za odrzavanje nije,da malo trosi ne trosi,da je lep auto jeste,a da je puno srce kad sednem u njega nije Prepuno je :thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Pa ovo su slicne cene kao za bravo 1.6 16v bas gledam sad, ovde su neki delovi cak i jeftiniji :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal su cene slicne ili nisu,ili su skuplje ili jeftinije, ne znam to je bio cenovnik iz kit komerca gde su delovi kupljeni. Meni je najbitnije da je odradjen kompletan veliki servis i da me glava ne boli evo vec godina prodje. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC06736.jpg DSC06742.jpg

DSC06747.jpg DSC06750.jpg

DSC06755.jpg DSC06760.jpgDSC06773.jpg

Eto malo igranja sa karbon folijom. S obzirom da sam prvi put sa njom radio veoma sam zadovoljan kako je ispalo. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...