Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

:thumbsup:

Cao drustvo,evo ponovio sam se ,konacno mi se ispunila zelja!Kao sto naslov teme kaze u pitanju je Alfa 147,2003 godiste,5 vrata,1.6 twin spark sa 105 konja,progression oprema.To je otprilike standard oprema ali ima dovoljno ,klima ,podizaci napred,centralna sa komandama na kljucu,8x air bag,fabricki cd,abs,naravno servo,valjda je to to.Nema felne,ali nadam se da uskoro hoce.Odmah po kupovini odradjen kompletan veliki servis,sa sve vodenom pumpom.Auto je iz uvoza pa nisam hteo da dozvolim sebi da se vozikam okolo a da prvo ne odradim sve to!To je uglavnom to,evo malo slicica,doduse prljava je skroz ali nisam mogao da cekam lepse vreme!Pozz!

al1.jpg al2.jpg al3.jpg

al4.jpg al5.jpg al6.jpg al7.jpg

:welcome: :welcome: :welcome:

Odlican auto.Veoma agilan u voznji i jako tih sto se meni licno svidja.

Obrati paznju na uljnu pumpu jer kod njih to hoce da ode pa onda ima slabije podmazivanje i onda :crybaby: To se desilo na mojoj pa sam morao da radim generalku koja srecom nije skupa kako to mnogi misle.

Taj motor ne voli da ulazis u crveno jer je jako mali zazor izmedju klipa i ventila pa se cesto desi da sastavi i pokrivi ventile.

U svakom slucaju jedan od lepsih automobila u klasi. :thumbup:

Kad sam je kupovao tacno sam znao sta trazim,pricam za motor,nije mi bilo bitno jtd ili TS ali mi je bilo bitno ako bude TS da bude ovaj od 77 kw,jer nema varijator.Jeste malo slabiji ali meni ne treba jaci,pa punto mi je imao 44 kw pa je bilo ok.U crveno nece ici a uljna pumpa je isprana kad je radjen veliki servis! :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Cestitam, ja kada sam menjao Punta razmisljao sam o Stilu i 147-ici, odlican izbor.

Koliko te je izasao, jesi radio neku zamenu sa Puntom?

Evo jos jedan sto ce mu zena ici bez carapa a deca biti gladna,jer sve pare dade na ALFU.Alfa virus je cudo.Sa srecom da se vozis dugo i da ti zena ne proda auto.whistle.gif

Ma samo cepaj!!! Obozavam alfu, a te price o odrzavanju ne piju mnogo vodu. Otprilike je isto kao i za fiata! ;) Puno kilometara, pa da je zamenis za nesto jos bolje ;) .

Ne govorim o ceni odrzavanja.Nego ALFA VIRUS.To je gore od svalerke...rolleyes.gif

Alfa Romeo 146 1.6 TS,Alfa Romeo 164 2.0.V6 TB,Fiat Punto MK2 1.9 DS,Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 CV

Ovo gore napisano je tekst iz mog potpisa,ja nisam postao alfista ,uvek sam i bio,to jes zarazen virusom!A sto se tice zene i 147-ce ,ona je vise od mene bila za to da se ona kupi,ipak od kad sam je uzeo vise sam proveo vremena sa njom nego sa zenom hehehee :harhar: :harhar: :harhar: ,tako da u neku ruku mi dodje kao ljubavnica!

...a te price o odrzavanju ne piju mnogo vodu. Otprilike je isto kao i za fiata! ;)

A, to ''otprilike'' je u procentima oko 30%-40% više u poređenju sa tadašnjim predstavnikom Fiata u toj klasi, tj. u poređenju sa Stilom... :whistle:

Divota, zavidim ti :thumbup: Alfa pa još 147, moja omiljena istina mene ako nije JTD ne zanima za mene ali svako vozi ono što voli. U zdravlju da se voziš.

-SPANER ZUPCASTOG KAISA -3.920 DIN

-ROLER ZUPCASTOG KAISA -2.550 DIN

-ZUPCASTI KAIS -1.580 DIN

-SPANER PK KAISA -2.070 DIN

-ROLER PK KAISA -1.860 DIN

-PK KAIS -1.030 DIN

-VODENA PUMPA -2.620 DIN

-TERMOSTAT -3.200 DIN

-DIHTUNG POKLOPCA VENTILA -2.150 DIN

-FILTER ULJA -300 DIN

-FILTER VAZDUHA -530 DIN

-FILTER KLIME -780 DIN

-ULJE SELENIA 20K ALFA ROMEO -1.350 DIN X 3 = 4.050 DIN

-METLICE BRISACA PREDNJE CHAMPION -1.120 DIN

- UKUPNO 27760 DIN

Da je jeftina za odrzavanje nije,da malo trosi ne trosi,da je lep auto jeste,a da je puno srce kad sednem u njega nije Prepuno je :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Lepa alfa i sjajan model... :thumbsup:

Samo alu obezbedi ukoliko nabaviš. Mom kumu su prošle noći sa ovakve alfe skinuli sva 4 točka i našao je na ciglama... :realmad:

Svima zelim sve najbolje u novoj godini,da budu zdravi,srecni i uspesni , i da ih sluze njihove makine :band::thumbsup:

Nesto nisam primetio da si u specifikaciji spomenuo ono glavno-svecice.

Informacija i za ostale da komad kosta 2000 dinara a ima ih 8 komada! :blink:

Doduse menjaju se na svakih 100k km ali to da bi sve bilo idealno mora da se uradi kad auto dodje u nase ruke! O ceni trapa mislim da je i suvisno govoriti tako da je Fiat ipak dosta jeftiniji za odrzavanje! Nesa je ovog puta totalno u pravu!

Direktor je bio u pravu ,zato sam i okacio cene delova!Svecice nisam menjao jer su promenjene pre 10 k .Inace auto je uzet od prvog vlasnika u italiji,sa kompletnom dokumentacijom od prvog dana!

147.jpg

Inace na drumu je od 23.09.2003

ALFA je super, iskreno ja sam ganjao da kupim 156..2.5 v6 svojevremeno, medjutim bile su preskupe i ovo shto sada vozim mi je uletelo skroz neocekivano... inace da nije bio ovaj model HF verovatno bi ganjao neku bezobraznu 156-icu sa bolesnim zvukom motora :), alfe leze kao lude... ni jedan fiat ni lancia ( sem integralke bilo dedre bilo delte) ne leze bolje od alfe...i po meni nisu upravljivije...tako da samo napred...FORZA ALFA :) a to da ces je voleti vishe od zene ili devojke ili sta god to je sigurno... jer za onoliko koliko ulozish u alfu nijedna zena ne moze da pruzi :p:P:p:P:p:P je rna kraju ti vozish nju a ne ona tebe :):p

...a te price o odrzavanju ne piju mnogo vodu. Otprilike je isto kao i za fiata! ;)

A, to ''otprilike'' je u procentima oko 30%-40% više u poređenju sa tadašnjim predstavnikom Fiata u toj klasi, tj. u poređenju sa Stilom... :whistle:

Npr. on je termostat platio 3200 din, a ja sam svoj oko 6000! :whistle:

I jos pricamo o puntu! A gde punto moze da se poredi s ovim!

I za mene je termostat jeftiniji nego za tvoj dizel iako je moj auto klasu iznad...ali porediš održavanje benzinca i dizela. Ispade onda da je i moj Stilo jeftiniji za održavanje od tvog Punta... :whistle:

Alfa 147 je 30%-40% skuplja za održavanje od Stila...ali porediš Alfu 147 benzinac i odgovarajućeg Stila benzinac...ili Alfu 147 JTD i odgovarajućeg Stila JTD...a, ne babe i žabe, tj. dizela i benzinca... :thumbup: