Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

hmmm amerikenjci,tj. njihov savet za zastitu potrosaca ili tako nekako,kaze da plazme rade skoro naj.. ali trose struju prilicno.A za LCD,sve ok,osim onog sto je rekao vili.A pri izboru za kupovinu , kazu tri S tj. sony sharp i samsung to valja.Mada kod nas neke marke sklapaju i nadomak bg-a.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ako bog da krajem meseca uzimam LED tv,i to samsung D5000,valjda je tako nekakva oznaka,jedan od najboljih led tv na trzistu,u tehnomarketu taj tv kosta oko 55000 dinara,a ja ga imam za manje pare,pa ako nekog zanima,poslacu mu broj od ljudi sto prodaju ,al samo preko pp,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slozio bih se sa Vilijem,ono sto bih samo dodao sto se tice Samsunga je da se pravi za istocno i zapadno trziste.Tj kod nas u velikoj meri zna da dodje djubre koje ne moze u evropu pa zavrsi kod nas,takva nam je kontrola kvalieta.Bitno je da moze da se lupi sto veca marza.

Led osim osvetljaja mnogo je tanji fizicki ali mu je i cena jos uvek nerealna.Ako imas bas para onda gledaj smart led lcd,kad vec dajes pare kupis sve u full-u.

Neka moja preporuka bi bila lcd sa full hd rezolucijom.Moje misljenje Samsung ,lg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciljao sam LED ili LCD, čitao testove i forume mesecima, i na kraju mi čovek doneo iz Mađarske plazmu. Uzeo sam je jer je bila skoro 3x jeftinija od LCD koji sam ciljao, uz dobre preporuke vlasnika i interneta.

Da sad kupujem televizor, odmah bih uzeo plazmu.

Potrošnja i grejanje su sad već egal sa poslednjom generacijom LCD, tj oko 200w za 50". LED troši otprilike upola manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana me zvao drug na kafu, ja ulazim kod njega, a u sobi plazma 127, rekoh odakle ti ovo odjednom, kad ono neki njegov rodjak švajcarac, platio ga pre 4 godine 4.600 franaka i palio ga samo kada dodje u Srbiju jednom godišnje 10tak dana i pre par dana došao, upalio, a ono se čuje zvuk, a slika nema i on ode čovek i kupi nov, a taj drugar se našao kod njega i kao "pa šta ćeš sa ovim", a ovaj mu rekao "ako ga ti nećeš, onda ću da bacim" i ovaj uzeo i odneo kod majstora, dao 2.000 din za popravku i sad se samo smeje... Tako ti je to kad se nadješ na pravom mestu u pravo vreme :guitar:

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

E drugari uzeo sam ovaj tv....Prema karakteristikama je super....a i bas mi se svideo dizajn....bio je na akciji 20% od osnovne cene koja je bila 68 000

xxa865.jpg

http://www.fnac.com/...ED/a2804815/w-4

Jedva sam ubedio kevu uz obecanje da cu da dam svojih 50 evra za njega, bio je jedan Philips mozda cak i boljih karakteristika ali kevi se vise svideo ovaj.....inace nisam mogao da verujem da cemo tolike pare da damo za Tv al jbg eto...nadam se da ce lepo da sluzi jos samo da provalim kako da pronadjem kanale i bice banja... :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala nidzo..malo sam usao u fazon imam i digitalnu pored analogne iako nemam onaj risiver al mi zato dosta kanala koci...inace slika je odlicna...doci ce mi drugar za koj dan da malo provalimo jos koju opciju ima i wireles navodno videcemo:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedna stvar mi treba....u kom obliku trebada bude video da bi se gledao film preko usb na ovom tvu...pokusao sam da prebacim neki film al nije hteo da ga pusti...u pitanju je AVI file...

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Koliko vidim taj TV ima DLNA mrežu, što je super (uostalom žica je uvek bolja, ako možeš da biraš). A "Wi-Fi Adapter Ready" znači da ti treba poseban USB/Wi-Fi modul koji se kupuje odvojeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je pre neki dan stigao samsung eh5000 led tv,odusevio sam se kako izgleda,a i slika je vrhunska :unworthy: sve pohvale,ekran je 32 inca taman za moju sobu,sve preporuke za kupovinu,pa ko hoce da kupuje ovakav tv neka mi se obrati

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jos jedna stvar mi treba....u kom obliku trebada bude video da bi se gledao film preko usb na ovom tvu...pokusao sam da prebacim neki film al nije hteo da ga pusti...u pitanju je AVI file...

Ja ne biram, moj LG pušta skoro sve živo. Probaj MKV film da skineš, ja uglavnom to gledam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre sam pustio jedan MPG file i oce da pusti al AVI nece ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je taj AVI sa nekim kodekom koji ne podrzava TV,posto moze da se prikljuci na internet vidi da nema neki update za firmware i kodeke za TV. Moj TV proverava jednom mesecno ima li sta novo pa se apdejtuje kad izadje nova verzija. A probaj i neki drugi AVI da vidis da li radi.

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo pre sam pustio jedan MPG file i oce da pusti al AVI nece ....

Ne gubi vreme na raznorazne formate, skidaj MKV 720p i 1080p. Toga ima na netu koliko ti duša poželi. Na sliku ima da se isečeš. Ne znam kako ćeš da puštaš fimove, pre neki dan sam u tehnomarketu kupio BluRay Samsung BD-C5500 za 4600 din (platio ga 1900 imao sam vaučer za reciklažu) mališa sve vari. Povezao ga na Yamahu i udri. Sad čekam plazmu 50"

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde ces da kupujes bluray diskove sa prevodom?

Što bi kupovao bluray diskove ?

Ali ako si zapeo imaš ih npr u BigBang-u (sa gomilom titlova u njima).

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto necu da punim hard diskove filmovima od 10-20-30 i vise GB. Imam 2TB muzike pa nemam mesta za filmove. Doduse brz mi je internet pa mogu da skidam,odgledam i obrisem film. Neke hocu da imam na disku u kolekciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prestao sam da se bakćem sa filmovima od 10 i više giga, extra su filmovi i od 4,5 GB 720p (staje na jedan DVD), a ako te ne mrzi imaš Freemake Video Converter (besplatan je) i dodatno iskompresuješ film tako da bude skoro duplo manji a nema nekog značajnog gubitka sem zvuka. Nema DTS sve prebacuje na AC3 ili neki drugi koji odabereš. Inače filmove nabacim na externi i ubodem u BluRay.

A što se tiče BluRay diskova, ortak kaže da retko ko kupuje originale isto sirotinja skida kao i mi (ovdašnji amerikanac bio proletos u Beogradu) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje onda da rezem obicne i dual layer DVD-jeve i da ne kompresujem nista. Ionako mi treba samo 20-ak filmova koje hocu da imam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako praviš ličnu kolekciju kupi kvalitetne DL DVD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panasonicova VT50 plazma pobedila na uporednom testu Value Electronic-sa

Već osmu godinu zaredom njujorška Value Electronics organizuje uporedni test najboljih televizora , uz dodelu nagrade “Best HDTV Shootout” televizoru koji pokaže najbolje performanse.Svi se televizori kalibriraju od strane iskusnih tehničara,

te se upoređuju kroz niz testova pred publikom sastavljenom od stručnjaka, novinara, zaljubljenika u video i kupaca. Prvo od planirana dva testiranja je završen, a među šest kandidata titulu najbolje odnjela je Panasonic VT50 plazma u veličini od 65”.

Od šest kandidata tri su bile plazme i to najbolji modeli LG-ja, Samsunga i Panasonica, te LED LCD modeli Panasonica, Samsunga i Sharpa. Nakon što su glasovi prebrojani, Panasonicova VT50 plazma je imala najviše bodova,

uz vrednosti iznad 9 od 10 u četiri od pet kategorija, od kojih su najznačajnije vrijednost crne boje, kontrast i preciznost boja. Drugo mjesto je pripalo Samsungovog najboljoj plazmi za 2012. godinu, 64-inčnom modelu PN64E8000,

a koja je postigla najveći rezultat u testu pokretne rezolucije. Treća je pozicija pripada Sharpovom Elite Pro-60X5FD premium televizoru koji nije dostupan u Evropi, a koji je ocenjen najvećom ocjenom u kategoriji vrijednosti crne boje i kontrastu.

Na četvrtu poziciju stigla je LG-jeva plazma 60PM9700, iza nje Samsungov UN60ES8000 top LCD model za 2012. Na zadnjoj poziciji našao se Panasonicov najbolji LED LCD televizor, najmanje dijagonale od svih testiranih – TC-L47WT50.

Ovogodišnjem testu koji je trajao dva dana je prisustvovao i pronalazač plazma tehnologije, Dr. Larry Webber, a koji je prije dve godine izjavio kako su plazme daleko od kraja svoje karijere i kako bi mogle kroz godinu – dve trošiti do 20 puta manje

energije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre dvadesetak dana sam dobio (tačnije osvojio) LCD Vox 32800. Mala kantica za malo para i solidno odrađuje posao. Boje su napucane i osvetljenje kao i kod svakog LCD-a (zato volim moju plazmicu) i u tamnim scenama se snalazi solidno nema preteranog gubitka detalja (bolja slika nego na Panasonic HD ready LCD-u ). Nisam puštao neki taman MKV npr Batman pa da ga tačno istestiram kakav je u tamnim scenam. Od priključaka ima 2 HDMI, VGA, USB koji može izgleda samo DivX pušta, scart i chinceve i coax audio izlaz. Koliko sam video Hitachi pakuje svoje TV u identične kutije (samo dugme za paljenje i postolje različito) i pozadi priključci su identični (nisam uspeo da vidim proizvođača panela) tako da sumljam da isti kinez pravi oba.

Ko nema dovoljno para može da se snađe za prvu priliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...