Jump to content
FAS Goran
mojito

Plazma ili LCD / LED, OLED, QLED

Recommended Posts

Hahahha uzeo bih i ja za toliku doplatu :)

Inače, koja je fora sa onim DVB-T/C standardom i da li može takav tv kod nas da radi s obzirom da uvode onaj drugi standard ili šta već?

 

Naši direktno prelaze na noviji standard DVB-T2 , koji nudi daleko više prostora emiterima. To znači da će svi televiziri koji imaju u sebi DVB-T tjuner biti po pitanju prijema antenskog signala neupotrebljivi (kada se pređe na emitovanje samo digitalnog signala). Ostaje varijanta kablovski emiteri DVB-C ili kupovina externog DVB-T2 tjunera. Ima test u decembarskom broju Svet-a kompjutera test externih tjunera i jedan zanimljiv tjuner koji u sebi ima i satelitski tjuner DVB-S2.

Koliko sam gledao postoji samo pet televizora sa DVB-C2 standardom što ukazuje da na kablu neće biti skoro promena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.

Hebo ih T2 kada 90% tv-ova ima t/c. Ne znam sada da li se isplati uopšte gledati tv sa t/c kada mi prelazimo na ovaj novi..

Mislim nije ni tuner nešto skup, a razlika između dva tv-a sa tim standardima je poprilična.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada imas tve bez T2 onda ti treba tuner koga moras ako ti je tv okacen na zid negde da stavis i ukljucis u struju a da razvlacis dva daljinca....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svestan sam toga. Doduše meni tv nije na zidu pa je to olakšavajuća okolnost, ali dva daljilnska ne ginu.

 

Inače, nadam se da će za koju godinu svi kanali biti online tako da ti tuneri i gluposti neće ni biti potrebni. A i koliko gledam tv neće mi nedostajati mnogo ni ako ne bude radio posle marta 2015e :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće kad dođu zi džerman nemci.

I opet imaš dva daljinca, jednim pališ / gasiš TV, biraš AUX ulaze a drugim šaltaš kanale i regulišeš ton. Kao i sad / dosad.

Dobro je za sad , samo da puste digitalne kanale a za ove skremblovane omoguće kartice koje se guraju u CI slot preko conax modula. Time se smanjuje gomila kutija pored TV-a i svako može da gleda ono što plati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj Samsung ima IC kabl/adapter. Ubode se u TV, u njega se uperi daljinac od nekog drugog uređaja, pritisne "On" i TV snimi kod od tog uređaja. Daljinac od TV-a tako postaje univerzalni, tj preko njega može da se rukuje sa STB-om, Blue Ray-om itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni treba samo jedan daljinac trenutno. Preko IPTV-a sam dobio njihov daljinski i nisam morao nikakav kod ili neko uparivanje da radim sa TV-om. Preko njega, palim/gasim TV i STB uredjaj, smanjujem/pojacavam ton, menjam kanale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mićo zbog miljea nije mogao da nađe kod. Nema greške.

 

4204818278_8046ab5b86.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

150$???

Optimistično od strane Intela.

A i vidim problem sa motažom na tv-ove koji vise na zidu. Kod mene je jedva i sony uključen koliko malo mesta ima između tv-a i zida.

 

I dalje tvrdim da je Raspberry bolje i 4 puta jeftnije rešenje + uz malo guglovanja nudi daleko više funkcionalnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi šta se ovo desava sa televizorima iz Madjarske? Danas zvao sigurno 10-ak brojeva sa oglasa i svi su u fazonu ili nedostupni ili nemaju pojma o televizorima( oglasima) ili nemaju na stanju, samo jedan mi reče da je neka frka ... A jbg i ja se razvlačim mesec dana sigurno sa odlukom koji tv uzeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bio čuo pred Novu godinu da je frka, pa onda da je dezinformacija... Ali ipak uzeh...

Ajd' baš ću da proverim. Ima jedan Fordaš iz Subotice koji povremeno po potrebi radi sa TV-ima, pa ću baš da ga pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas dobio obećanje od nekog lika od kog je komšija uzeo tv da će do petka ići u Ugarsku pošto ima 15-ak komada naručenih pa ako ne bude ništa da forsiramo fordaša

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg ja razmišljam mesec dana šta uzeti i jbg prodje voz, inače odlučih se za 42" LG lb650v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...